Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisemmizem ezzel a gyerekeim?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisemmizem ezzel a gyerekeim? Lekéne mondjak a fél házról mert nem én fizettem a hitelt?

Figyelt kérdés

A volt feleségem fizette a lakáshitelt,és most eladáskor kérem a részem.


Ő kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot,de nem fizetett nekem lakàshasználatot az én részemre. Ő és az új férje fizették a lakáshitelt. Én a tulajdonrészemről nem mondtam le,gyerektartást fizetek rendesen.


Az exemék eladják a lakást,a hitel vissza fizetése után is marad a lakás árából 8 millió. Ők úgy gondolták hogy az új férje öröksége és a 8 millió elég egy nagyobb ház megvételére.


Én azonban kérem a nekem járó 4 milliót. Exem szerint ezzel a gyerekeim fosztom ki,mert nem örökölnek majd utánam semmit,ezzel kisemmizem őket. Nekem nincs is annyira szükségem erre a pénzre,mondjak le róla.


Valóban nincs égető szükségem a pénzre,de nem akarom azt se h exem új lakásában álljon.


2015. ápr. 23. 09:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
82%
Az a feleségedéknek lesz rossz, ha per lesz és nem tudják eladni. Szóval szerintem ezzel inkább meggyőzhetnék, hogy fizesse ki. Csak nekik lesz rossz, ha nem fizetik ki, mivel neked most nincs szükséged a pénzre, ezért neked végül is mindegy, hogy mikor adják el.
2015. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 15-ös, tanulj meg értelmezni, a házat közösen vették aminek a fele váláskor járt volna a kérdezőnek, de mivel a nő nem fizetett mégis benne lakott, a kérdező nem fizette a fele törlesztőt.


Te elfogadnád, hogy otthagysz egy házat 1 peták nélkül egy másik férfinak amit közösen vettetek te meg albérletben tengődsz?


Nem sok eszed lehet....

2015. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Egy próbát megérne. De sztem nem azzal van a gond h jogilag nem jár,hanem hogy szerinte erkölcsileg nem jár ez nekem.


Jön itt a nézzem a gyerekek érdekeit szöveggel,és hasonlók.


Nem látom hogy miért érdekük az a gyerekeknek,h ő és az uj férje vegyenek közösen egy házat. Amiből kevesebb fog járni nekik ha lesz közös gyerek(és tudom h tervezik,mert nálam vannak a gyerekek olyankor mikor ők kezelésre mennek). Vmint ha vmi történik a volt feleségemmel,a férjének holtig tartó haszonélvezete lesz a lakáson. Ez sem hinném h a gyerekek érdekeit szolgálja.


Nekem most valóan nincs szükségem a 4 millióra,hirtelen nem tudom mit kéne kezdeni vele. De nem az exem új lakásában a helye az biztos.

2015. ápr. 23. 10:49
 24/43 anonim ***** válasza:
69%

Mond azt, hogy a gyerekek érdeke az, ha a 4 millió nem egy olyan lakásban lesz, aminek ki tudja még hány örököse lesz. Hanem nálad, amiből vagy majd lakást veszel, vagy ott lesz tartaléknak, ha a gyerekeknek bármiért szüksége lenne rá. Ez szerintem jobban szolgálja a gyerekek érdekét.

Na meg azért hülyeség még az örökségen gondolkodni. Azért általában a szülők még sokáig élnek, mikor a gyerekek már külön költöznek, családot alapítanak. Vagy miért olyan fontos ez az örökség? Addig nem lehet önálló életük a gyerekeknek, amíg a feleségedék meg nem halnak? Már bocsi. :) De szerintem tök hülyeség most az örökséggel foglalkozni.

2015. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
60%
Ami jogilag jár, az jár. Esetleg úgy mennék bele a dologba, ha tényleg nincs szükséged a pénzre, hogy a Te részed az a gyerekeid nevére kerül az új ingatlanban. Ebben az esetben, nem mondhatná, hogy nem nézed az ő érdeküket. Viszont az új férj későbbi lehetséges haszonélvezeti joga itt is gondot jelenthet.
2015. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért akar az exem temetni már most.


Ő példálozik azzal még h nem fognak örökölni igy a gyerekeim utánnam semmit,mert h én csak felélem majd a pénzt.

2015. ápr. 23. 10:54
 27/43 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem akarom h a pénz az exemék házában álljon,akár a gyerek nevére is kerül tulajdonrész,akár nem. Ez nem opció
2015. ápr. 23. 10:55
 28/43 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nincs több lehetőség. Ügyvéd, és csak akkor írd alá az adásvételi szerződést, ha szerepel benne, hogy a hitel után fennmaradó összeg fele a Te bankszámládra érkezik.
2015. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
38%
Már csak azt nem értem,hogy miért nem lehet első körben értelmesen leírni az egész sztorit,és akkor nem értené félre mindenki.Nem releváns dolgokat ír a kérdező első körben,a lényeget meg nem írja le.Így nem lehet normális választ sem adni.
2015. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
85%

"Tudom h jogosan jár a pénz, az exem hisztizik miatta h nem akarja kifizetni."


Szerintem ha rendelkezik egy minimális logikával, akkor a volt feleséged is pontosan tudja, hogy abban az esetben, ha a hitel törlesztőrészlet rád eső fele, amit te nem fizettél neki, illetve a határozatban megállapított lakáshasználati díj, amit ő nem fizetett neked ugyanaz az összeg, akkor neked jogosan és törvényesen jár a lakásért kapott vételár hitel végtörlesztő összeggel csökkentett összegének a fele.


Ha nem így lenne, akkor nem kéne hisztiznie. Épp azért próbálja hisztivel, meg a gyerekek érdekeire való hivatkozással elérni, hogy önként mondj le a téged jogosan megillető pénzről, mert pontosan tisztában van vele, hogy ha előbb-utóbb jogi útra terelődik a dolog, akkor igazságos megoldás fog születni, nem pedig az, amit ő szeretne.


(A gyerekeid pedig utánad épp úgy fognak örökölni egyszer, mint az anyjuk után, függetlenül attól, hogy annak idején a vagyonod hány %-a lesz ingatlanba, illetve vagyontárgyakba befektetve, és hány %-a lesz bankszámlán vagy bármilyen más formában.)

2015. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!