Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az életarsam azzal fenyegetőzi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az életarsam azzal fenyegetőzik hogy addig nem költözik el amíg papíron le nem mondok a fiamrol. Hogy lehet az ilyet kivédni?

Figyelt kérdés
Megromlott a kapcsolatunk,és ugy néz ki széttvállunk. Nem vagyunk házasok,de van egy közös kisfiunk()2éves). A fiamat nagyon szeretem éss semmi képp sem szeretnék megválni tőle. Bár tudom igyis az anyjanak ítélik majd. A lakás az enyém, a barátnőm nincs ide jelentkezve,de a fiam igen. Minden kisebb nagyobb vitanal azzal huzakodik elő hogy elköltözik hahajlando vagyok aláirni a papírt amivel lemondok a fiamról és ezaltal a fiunk az ő vezetéknevét veszi majd átt. Nem is tudom hogy van-e egyaltalán ilyen papír a másik pedig az hogy a fiam anyakönyvi kivonatara visszamenőleg megvaltoztassak a vezetéknevét van e lehetőség.

2015. szept. 9. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én erre válaszolni nem tudok, de egy tanácsot adnék. Menj ügyvédhez. Ha nincs az ismeretségi körben, akkor fizesd ki egy óra tanácsadás díját. Hidd el megéri, tisztábban fogsz látni.
2015. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne mondj le a fiadról, keress egy ügyvédet és mond el neki, hogy az élettársat ezzel fenyeget, és Te szeretnéd normálisan rendezni a dolgokat. Szerintem ennek az a menete, hogy a biróságon kérd a gyermek elhelyezését, vagy ha ugy döntessz az anyukájánál jó helyen lenne, akkor a biróságon kérd hogy állapitsák meg a gyerektartást és a láthatást is. De ne mondj le a gyerekedről, mert bármi előfordulhat és az a Te gyereked és ha van valami olyan ami neked nem tetszik akkor mint az apja kérheted hogy hozzád helyezzék el. De ezt ne hagyd hogy igy zsaroljanak, keress ügyvédet adjátok be a biróságra, ha azt akarod hogy nálad legyena gyerek, mert jó esélyét látod ennek, akkor ezt kérd, ha megfelelő időnként látogatni akarod akkor a láthatást, és persze döntse el a biróság a gyerektartás összegét is, és én mindig a számlájára küldeném a pénzt, hogy egyértelmüen bizonyitható legyen hogy megkapta.
2015. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha szétválnánk akkor a szüleihez költözne ahol ő magai is nehéz körülmények közt nevelkedett. Az alkohol a mai napig gyakori vendég a szüleinél,mint ahogy azok a züllött emberek akik hozzajuk szinte már haza járnak. Megesett már hogy éjnek éjjelén taxival ment a szüleihez rendet csinálni miver a kisebb fivére a segítségét kérte a szülei viselkedése miatt. Emiatt is gondolom hogy a fiamnak nem lenne ott nyugodt gyermekkora s majd jövője. Ezek ellenére az élettársam vakul hisz benne hogy csak ő adhatja meg a gyermeknek a legjobbat.sajnos ez nem így van. A hangulat ingadozásai kihatnak a gyerekre is. A legkisebb szóváltasra is hevesen reagáll,és barmlyen apróságnál az emlitett papirral védekezik. Az apróság alatt tenyleg aprosagot ertek,mivel az rgyszerü probléma megoldás is gondot okoz neki
2015. szept. 9. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyerekről lemondani NEM LEHET, sőt! (Még ha valaki nem akarja elismerni az apaságot, az sem mondhat le róla!)

Úgyhogy az élettársad ostobasággal zsarol.

Indítsatok gyermekelhelyezési pert, abban szépen tisztázni fogják a láthatást, gyerektartást, stb.

A névváltoztatáshoz tudtommal mindkét szülő hozzájárulása szükséges. De a hazai joggyakorlat nem támogat semmi olyan kezdeményezést, ami arra irányul, hogy egy gyereknek ne legyen apja...

2015. szept. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző, gyerekről lemondani nem lehet, csak ha örökbe fogadja valaki. Ha egy papír elég lenne a lemondáshoz, a férfi akarata nélkül megszült gyerekek után sem kellene tartásdíjat fizetni, mert az "apák" lemondanának róluk. Az élettársadat világosítsd fel, hogy butaságokkal fenyeget, ráadásul mivel nincs bejelentve a házba, rendőrséggel dobhatod ki onnan. A gyereket nem viheti, mert a bejelentett lakcímén él. A gyerek vezetéknevének megváltoztatásához nem tudom, hogy kell-e mindkét szülő, de ha az anyja nevét viselné, akkor is csak a neve lenne más, ugyanúgy jogilag a te fiad lenne. Nem tudom, milyen ember vagy, és milyen a párod, de ha szeretnéd a gyereked felügyeleti jogát, szállj érte harcba. A férfiak 90%-a úgy áll hozzá, hogy "úgyis az anyja kapja meg", de azok, akik harcolnak érte, majdnem az esetek felében megkapják a felügyeleti jogot. Az is az előnyére szól, hogy hozzád van bejelentve, és a bíróság szemében előny, ha a megszokott környezetében maradhat a gyerek. Menj ügyvédhez, és tájékozódj a lehetőségeidről.
2015. szept. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De le lehet mondani a gyerekről, illetve a gyerekfelügyeleti jogodról. Ez nem jelent névváltozást, csak azt, hogy nem hozhatsz döntéseket a gyerekkel kapcsolatban, gyakorlatilag megszűnsz az apja lenni. De ilyet nehogy aláírj, mert akkor már semmit nem tehetsz majd. Indíts gyerekelhelyezési pert, ahogy mondták, akkor a bíró úgyis minden körülményt mérlegel. Ilyen perben környezettamulmányt is szoktak csinálni, hogy megállapítsák, hogy negfelelő helyre kerüljön a gyerek. Ha nincs jó helye az anyai nagyszülőknél, úgyse helyezik el ott. A másik, hogy a felügyeleti jogod azt is jelenti, hogy az anyja nem vonhatja meg tőled a gyerekkel való kapcsolattartást. Nézz ennek utána, esetleg menj el az illetékes gyermekjóléti szolgálathoz, ott segítenek, tudnak tanácsot adni.
2015. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ilyesmi nem létezik, a bíroságon intézétek
2015. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így nem lehet lemondani. Nem olyan egyszerű az. A vezetéknév változtatás sem egyszerű kiskorúnál, sőt valszeg nem fogja engednia gyámügy. Anyakönyvön meg nem fogják megváltoztatni így sem úgy sem. Küzdj a fiadért, az nem igaz, hogy csak akkor ítélik anyának ha iszok, vagy drogozik.
2015. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy lemondasz a fiadról, és olyan sincs, hogy ő átirathatja az ő nevét. A gyereknek elidegeníthetetlen joga van a származásához és a nevéhez. Ezek fölött nem rendelkezik még a szülője sem!
2015. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a gyerek az anyanal marad ha jogi eljarasra kerul sor.es kerj tavoltartasi vegzest
2015. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!