Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Törvényszerű, hogy a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényszerű, hogy a gyerek születése után megromoljon egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sok olyan kérdést látok az oldalon, ahol két év alatti gyereket nevelő anyukák panaszkodnak arról, hogy a kapcsolatuk a gyerekük apjával helyrehozhatatlanul megromlott, és váláson gondolkodnak. Vajon miért lehetséges ez? Ötletem van a válaszra, de kíváncsi lennék, más hogyan látja ezt a témát...


Egészen elkeserítőnek tartom, hogy egy pár, ahol pár hónapja még örömmel üdvözöltek egy kis jövevényt, akár hetek alatt annyit legyen képes veszekedni, hogy a kétségbeesett kismamák sokasága kezdje úgy a kérdésének kifejtését, hogy már nem szeretik a párjukat, vagy éppen az nem szereti őket, hogy elhanyagoltnak érzik magukat...


Ennyire nincsenek tisztában egyesek azzal, hogy mit jelent gyereket vállalni? Vagy csak a hirtelen kialakult helyzettel nem képesek megbirkózni?


Nektek mi a véleményetek?


2010. márc. 17. 15:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nekem ugyan még nincs gyerekem, de tudom, mivel jár az ilyen, mert a nálam sokkal fiatalabb testvéremet én neveltem születésétől ötéves koráig (anyámnak az öcsém háromhetes korában vissza kellett mennie dolgozni, hogy megéljünk). Már egészen fiatalon szembesültem azzal, milyen nehéz dolog egy gyereket ellátni, háztartást vezetni, tanulni, dolgozni... Talán emiatt nem értem, miért van az, hogy sok ember felelőtlenül beleugrik az egész gyerekneveléses dologba, aztán meg nem érti, miért nem úgy van minden, mint a filmekben.


Másnak nincs igénye arra, hogy tájékozódjon a gyerekvállalás előtt arról, hogy egy baba ellátása, nevelése nem csupa móka és kacagás? Vagy hogy van ez? Annyi helyen lehet már erről olvasni, és szinte minden fiatal nőnek van kisgyerekes családtagja, barátja vagy ismerőse...

2010. márc. 17. 15:43
 12/25 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem pedig a fáradtság és kimerültség az anya részéről.

Tényleg 24 óra készenlét és nincs pihenő. Mindennap ugyanaz és ugyanaz.

Az apa, pedig nem mindig érti, hisz nem próbálta (többnyire)

kirekesztve érzi magát a baba miatt.

Szerintem a nagy többségnél ennyi és nem több. Ha nagyobb lesz a gyermek a helyzet rendeződni látszik.


Ha addig el nem romlik teljesen.

2010. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mindennek az alapja hogy az a 2 ember akik gyermeket vállalnak szeressék,tiszteljék és megértsék egymást.

Ha ez megvan akkor nem valószínű hogy megromolhat a kapcsolat!

37 hetes kismama

2010. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk 22 hónapos a kislányunk. Nem romlott meg a kapcsolatunk, de bizony nagyon sok gondterhes nap áll mögöttünk. Én abban látom az okokat, hogy nem azzal van a baj, hogy nem mérnék fel egyesek, mit jelent gyereket vállalni, hisz mindenki tudja, hogy sok probléma, át nem aludt éjszaka vár rá, hanem egyszerűen amíg NEM TAPASZTALJA, addig nem tudja milyen ez és mit vált ki belőle. Ha pedig hónapok, évek óta nem aludt valaki egy tisztességeset, bizony ingerlékennyé válik és emiatt sokkal több a veszekedés. Nálunk is voltak olyan hónapok, amikor 10-15x kelt a kicsi éjjelente, nyűgös volt, mindig sírt, nem tudtunk rajta segíteni, fáradtak voltunk és ingerültek. Aztán volt olyan időszaka, több hónap ez is, amikor éjjelente órákat (értsd minden éjjel 3-4 óra hosszat) ébren volt a gyerek, és valamiért nem tűrte, hogy letettük, folyamatos kézbenlétet igényelt. Szintén idegeskedés, ingerlékenység. A későbbiekben pedig a két fél ellentétes nevelési módszeréből adódóan is gondok lehetnek, pl. nálunk férjem sokkal több mindent megenged a gyerkőcnek, mint én és ebből vitáztunk már nem keveset. Szóval én ezekben látom az okot a sok megromlott kapcsolatnál. Valamint sok férfi (tisztelet a kivételnek, az én férjem is ilyen tisztes kivétel) egyáltalán nem vesz részt a gyerek életében, anyukának 24 órát kell helytállnia, míg apuka elmegy dolgozni (tisztelem a munkájukat), de ha hazajön, akkor semmi mást nem akar csinálni, mint mondjuk tv-t nézni, ujságot olvasni, számítógépezni. Néha anyuka is szeretne kicsit kikapcsolni, megmártózni egy nagy kád forró vízben, könyvet olvasni stb. De ugye nem lehet, mert ott a gyerek és állandó figyelmet igényel. Egy idő után pedig már csak a veszekedés van, ami miatt nyilvánvaló, hogy apuka sem jön haza nagy kedvvel. Én így látom, mondom gyakorló szülő vagyok, nálunk nincs gond, de az biztos, hogy többet vitatkozunk a párommal. Mindemellett Ő a legjobb apa és férj a világon!
2010. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok. Még annyi szokott lenni szerintem, hogy ezt nőként mondom, hogy vannak bizony olyan anyák, akik a gyerek születése után csak anyák lesznek, de feleségek már nem. Ilyenkor a férfi előbb-utóbb lép.
2010. márc. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem törvényszerű.

Az én fiam 16 hónapos, véletlen szerelemgyerek, de meg sem fordult a fejünkben, hogy ne tartsuk meg. Összeházasodtunk, szeretjük egymást, vannak vitáink, de azelőtt is voltak. Az aggódás tesz idegessé, ha beteg a gyerek például, de ezen kívül szerintem csupa móka és kacagás (valaki írta előttem, hogy nem az). És a sex? Az most nincs olyan sok, de már erősen dolgozom rajta :)


Ha valami megrontja a kapcsolatunkat az nem a fiunk lesz, hanem a pénz.

2010. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem törvényszerű, de mégis ha elolvasol egy olyan kérdést, hogy "milyen lett a kapcsolatotok a gyerek után?" akkor tuti hogy 10-ből 8 azt fogja mondani hogy rosszabb! Szerintem ez egyrészt a mai gyereknevelési, gyerekvállalási kultúra miatt van, másrészt régen sem biztos hogy jobb volt csak akkor nem volt divat a válás vagy nem is lehetett, sőt eleve nem úgy házasodtak hogy hű a nagy szerelem, hanem érdekek alapján. Ennek ellenére azt mondom, elég felháborító amit a mai nők csinálnak. Mert most az a divat hogy szoptassunk 18 éves korig, aludjon velünk, mindig a gyerek legyen az első, őt szolgáljuk, stb. És szerintem ez nagyon nagy részben okozza a problémákat.
2010. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

rengeteg múlik a feleségen! én ezt 1 másik kérdésre válaszoltam, de beírom ide is:


úgy tud ugyanolyan maradni a kapcsolat, hogy a gyerek illeszkedik be a családba és nem fordítva :) meg mint írtam, rengeteg segítséget kaptam főleg anyósomtól, akkor mentem fodrászhoz/kozmetikushoz/sportolni/manikűröshöz amikor csak akartam, így külsőre sem változtam és lelkileg is kiegyensúlyozott tudtam maradni. meg a férjem kifizette havonta egyszer nagytakarításkor a takarítónőt, így a házimunkába sem szakadtam bele (a napi és heti rutin nem nagy dolog még kertes házban sem). "az igazi nő séf a konyhában, szajha az ágyban és úrinő a társaságban" ebből q 3-ból nem szabad engedni egy centit sem, a baba születése után sem, és akkor nincs baj :) persze tudom, hogy szerencsés vagyok, mert ez segítség nélkül LEHETETLEN! anyósomat szentté kéne avatni :)


28/N, ovis nagylány anyuja

2010. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%
utolsó vagyok, ezzel annyit akartam mondani, hogy nem helyes az a ma divatos hozzáállás, hogy: "a gyerekhez rajtam és a férjemen kívül más nem nyúlhat, az esküvőjééig szoptatom, éjjel velem alszik, nappal magamra kötöm. házból a lábam gyerek nélkül ki nem teszem, fodrászt nem láttam hónapok óta, kedvenc ruhadarabom a kitérdelt mackó meg a pecsétes póló." erre persze, hogy rámegy a házasság, törvényszerű hogy rámenjen. de gyereket nevelni nemcsak így lehet, és a segítséget elfogadni meg nem szégyen!
2010. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%
Pont ezt akartam írni amit az előtte szóló. De akkor nem írom le mégegyszer.
2010. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!