Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Törvényszerű, hogy a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Törvényszerű, hogy a gyerek születése után megromoljon egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sok olyan kérdést látok az oldalon, ahol két év alatti gyereket nevelő anyukák panaszkodnak arról, hogy a kapcsolatuk a gyerekük apjával helyrehozhatatlanul megromlott, és váláson gondolkodnak. Vajon miért lehetséges ez? Ötletem van a válaszra, de kíváncsi lennék, más hogyan látja ezt a témát...


Egészen elkeserítőnek tartom, hogy egy pár, ahol pár hónapja még örömmel üdvözöltek egy kis jövevényt, akár hetek alatt annyit legyen képes veszekedni, hogy a kétségbeesett kismamák sokasága kezdje úgy a kérdésének kifejtését, hogy már nem szeretik a párjukat, vagy éppen az nem szereti őket, hogy elhanyagoltnak érzik magukat...


Ennyire nincsenek tisztában egyesek azzal, hogy mit jelent gyereket vállalni? Vagy csak a hirtelen kialakult helyzettel nem képesek megbirkózni?


Nektek mi a véleményetek?


2010. márc. 17. 15:21
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
100%
a kisfiunk fél éves, nekünk nem romlott meg a kapcsolatunk, SŐT! de mind a kettőnknek sok munkája van ebbe. a férfiak nehezen fogadják el, hogy már nem ők jelentik a világ közepét. a nők meg nem tudnak mással foglalkozni, csak a gyerekkel. Ha két ember szereti egymást, akkor megbeszélik, és tolerálják egymás gondjait. Én a gyerekkel való foglalkozás mellett - ami főleg az elején nagyon fárasztó - foglalkozom a párommal is. fontosnak tartom, hogy érezze, őt is ugyan úgy szeretem, bár kevesebb időm, és energiám van rá. a párom pedig segít nekem abban, hogy ezt legyen erőm megtenni. mivel a pasiknak nincsenek anyai érzései, teljesen természetes, hogy nehezebben tudnak mit kezdeni egy újszülött kisbabával. segítségre van szükségük, mert nekik nem olyan egyértelműek a dolgok, mint a nőknek. Ezt pl nekem is nehéz volt felismernem, de ezt is meg tudtuk beszélni, és én tudtam neki segíteni abban, hogy közel kerüljön a kisfiunkhoz. ( persze érzelmileg nem volt gond, inkább csak nem tudta, hogyan álljon neki) szerintem ez a gond, hogy a párok nem jutnak el oda, hogy segítsenek egymásnak. nálunk is voltak viták, de mind a ketten meg akartuk oldani őket, így sikerült is :-)
2010. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

Az én kislányom 5 éves,szóval van némi rálátásom,ismerettségi köröm.

1.Anno barátnőm egy 2,5 és egy fél éves kisgyerekkel vált el.Sose panaszkodott,példás családnak véltem őket,de kiderült mégse voltak azok.Nem sokat beszélt kettejük kapcsolatáról,de csalta és verte a férje,ill. mocskor módon beszélt vele.1,5 éve az apa nem is kiváncsi a gyerekeire!

Erre bővebb magyarázatot nem tudok.

2.Szomszédlány gyerekként az egyik legjobb barátnőm volt.Az akkori párjának kellett a letelepülési engedély és megszédítette a termetes,férfiak körében nem igazán jártas barátnőmet.Tapasztalatlan volt,olyan rövid idő alatt nagyon nem is lehet kiismerni senkit és a babát is hamar összehozták.Anyagi problémák,ital,kiderült,hogy börtönviselt is volt,eljárt k@rvázni is,verés alaposan,öngyilkossággal fenyegetőzött,hogy a barátnőm ne hagyja el!Szerintem ezt nem kell nagyon magyarázni.

3.példa,elég jó közeli barátnőm.Évekig próbálkoztak a babával 2 lombik és egyéb speiciális megtermékenyítés,majd mikor már lemondtak róla és belenyugodtak,hogy másképp éljenek összejött.Ez a kapcsolat a szexhiány és a pasi lustasága miatt ment tönkre.tudom csúnyán hangzik,de a barátnőm keresett mást,aki mellett nő lehet,aki legalább megérinti és elmondása szerint nem havonta egyszer rámászik 10 percre és.....

4. barátnőm kisfia lassacskán 4 éves lesz és igazán szépen,jó házzasságban élnek látszatra és elmondása szerint is!

A 4 legközelebbi kisgyerekes barátnőm pédája ez,nem direkt rosszakat akartam írni.

MI:

Terveztük az együttélést,de a babát nem,ÖSSZEJÖTT a baba,az összeköltözés nem.

A józan ész azt kívánta,hogy dolgozzunk mindketten,amíg lehet,egyikünknek se kelljen feladnia az állását,így hamarabb összejön a pénz a közös életre,lakásra!

Otthoni munkám volt,napi 1-2 órát még a pici mellett is tudtam dolgozni,szépen spórolni.Mindig tudtam mentséget találni arra is,hogy apuka elszórja a pénzét,ahelyett,hogy félretenné.

De az adósságait már nem tudtam tolerálni.

A szülei próbálták irányítani még 26 évesen is,az fontosabb és hihetőbb és jobb ötlet volt mindig,mint amit én terveztem,amivel ő is mindig egyetértett és tetszett neki,mindaddig,míg haza nem ment és a kedves anyuka le nem sajnálta.

Talán félt,hogy nem fog tudni mellettünk helytállni?

A mai napig nem tudja rá a választ.Attól kezdve,hogy megtudtuk jön a baba én 20 hónapot vártam arra,hogy felnőjön nem csak az apaságra MERT AZ JÓL MEGY NEKI,hanem a férj,a részben otthontteremtő dolgozó ember szerepre.Nem sikerült neki.

4 év telt el.

Egyedül nevelem a lányunk,rendszeresen elviszi,még mindig akarna minket,csak nem tud megdolgozni érte.

Itt nem a pénz a lényeg,de azért büszke vagyok rá,hogy egyedül is képes voltam mindazt elérni,amit annak idején 2nkre mértem,mértünk,terveztünk!

2010. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
79%
Én ,mint férfi írom ezeket a sorokat nem biztos , hogy egyetértetek,részben csatlakozom az előttem szólókhoz igenis meg kell tudni mindent beszélni,a férfinak is legalább napi 4-5 órát rá kéne szánni munkaidő után a gyereknevelésre,addig a párja pihenjen.Viszont a férfiak védelmére igenis néha tessék ránk vetni magukat a nők,mint egy vadmacska,mert amikor már századszor szeretne a férfi "valamit" a nő meg vagy fáradt,vagy csak ímmel-ámmal akarja,akkor a férfi belefásul utána ellaposodik az egész,ilyenkor van aki máshol keres vígaszt és ennek sokszor a válás a vége.Tehát szerintem a gyereknevelésben is nagyon fontos a szex, nemcsak a segítség.
2010. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%
Kiváncsi voltam, hogy van-e gyereked. Gondoltam, hogy nincs. Én is azt hittem, hogy tudom mivel jár egy gyerek érkezése, de nem tudtam. Nagyon sok új helyzetet hoz elő egy kapcsolatban. Kettő pici gyerekem van. Tisztában voltunk mi vár ránk, mégis próbára teszi a kapcsolatunkat. Álljuk a sarat, de sokan nem.
2010. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon jó dolgokat írtak le a többiek. Én is egy évig nem aludtam az első gyerek születése után. Volt hogy nagyon ingerlékeny voltam. Aki nem csinálta ezt végig, az el hinni sem tudja mennyire fárasztó éjjel 3-4-szer felkelni. Tudtuk hogy hasonló lesz. De egyszerűen nem tudsz urrá lenni a fáradtságon néha. Bármekkorát is nyelsz. A férjem átveszi a piciket néha, ami óriási segítség. Nagyon sok türelem és lemondás. Mindenhol csak a gyerekvállalás szebbik oldalát mutatják be. Próbatétel, és egyetértek azzal aki azt mondja: a házasságuk nem lett tőle jobb. Ha összességében nézem a dolgokat nagyon szeretjük a fiúkat és szuper együtt. De a férjemmel a kapcsolatunk nem lett jobb. Szeretjük egymást, de stagnálunk. A gyerekekről szól minden. Este 8-kor fáradtan zuhanunk az ágyba és nincs sok idő egymásra. Pár év múlva könnyebb lesz:)
2010. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!