Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveheti-e anyuka a házat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveheti-e anyuka a házat apukától?

Figyelt kérdés

Barátomék válnak. Apuka szülei vették a házat az esküvő után. Anyuka egy éve elköltözött. 5 gyermekük van. Anyuka a bíróságon elismerte, hogy nincs tulajdonjoga a házban (rejtett sem). A házon hozzáépítés, nagyobb felújítás nem történt. Anyuka arra kéri a bíróságot, hogy - a tulajdonjog megtartása mellett, azaz tulajdonjogot nem kér - apukát tegyék ki a házból, és ő költözhessen oda a gyerekekkel. Mindezt a gyerekek érdekére hivatkozva.

Előfordulhat, hogy megkapja a gyerekeket és a házból kiteszik apukát?



2016. nov. 23. 14:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
7%
Ha anyuka remek színésznői képességgel megtudja bíroságot manipulálni. Akkor nőnek lesz lakás és apuka mehet ahová akar.
2016. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%

Már nem azért, de 5 gyerekre 70ezer gyerektartás nagyon nagyon kevés. Ebből anyukával albérletbe menni szinte lehetetlen itt Bpn.


Szerintem meg kellene osztani a gyerekeket. A nagyobbak maradjanak apukával, a kicsik anyukával. Így egy gyerekre fizessen nagyobb gyerektartást az apuka. A gyerekek pedig látogassák mind két szülőt, amennyit csak lehet.


Egyébként szerintem megtehetik, hasonló esettel találkoztam, ott nem válás volt, egyszerű rokoni kapcsolat. Az egyik nagycsaládos lakott egy rokon néninek a házában x éve szívességből. Nem tudja eladni most a házat a néni, mert a bíróság nem szeretné kitenni a picigyerekes családot(magyarok 7 gyerekkel), mert a kevés pénzből nem tudnának megélni. Ugye x éve ott vannak, az már valamit számít. Mi vettük volna meg a házat, ha ez ki nem derül.

2016. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%

#22


De a 70 rugót kifizetni se egyszerű... Rosszabb országrészekben ez az átlagfizetés.

2016. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem anyuka nem csak a gyerekek miatt akarja a lakást ! Én sem hagynám ,hogy kisemmizzenek !
2016. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
67%

#24


A szóban forgó nőnek a házasság előtt se volt semmije és közben sem szerzett semmit amit elvehetnétek tőle... Így nem kisemmizik, csak marad a natúr állapot e téren.

2016. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Apuka adja el a házat és nem tudják kisemmizni! Ha 10 gyerek van,akkor is csak 50% gyerektartás jár.

Szerintem nem tehetik ki az apát,anyuka trükközni akar! Vagy fizet az apukának albérleti díjat? Miért lakhatna más házában ingyen? Vagy tényleg a gy.tartás fejében esetleg maradjon,ha ez apukának megfelel! De ha apuka talál új társat,gondolom,kellene neki a saját háza,ami jogos!

Ha mégis kipakolnák apukát,bár nem hiszem,rögzítsék írásba,anyuka nem vihet oda se barátot,se élettársat,se senkit!

2016. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom, de én úgy gondolom, hogy ha apuka lakhatása biztosított, akkor - hacsak nincs ellenok - nála kéne a gyerekeket elhelyezni és anyuka menjen ahová akar. De arról itt senki nem írt, hogy amennyiben apukát kiraknák a saját házából (amit nem hiszek) azért, hogy anyuka beköltözzön a gyerekekkel, akkor anyukának bérleti díjat kéne fizetnie azért, hogy ott lakik, mert semmi köze a házhoz.
2016. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ügyvéd mit mond?
2016. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
ilyen van kivéve szolgálati lakás esetén...tehát a lakás tulajdonosa továbbra is apuka marad(vagy annak szülei) de ha a gyerekeket anyunak ítélik és a gyerekek máshol nem tudnak lenni akkor oda kerülnek az érintett kecóba ...ebben az esetben az anyuka csak a gyerek vagy gyerekek utánfutója
2016. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 29-es! Elvileg tudnak lenni máshol (anyukának van albérlete).


Amúgy ha ezt a bíróság megteszi... elkeserítő. Ez tulajdonképpen egy ingatlan elrablása lenne, bírósági segédlettel. Ha így lesz, anyuka nem fog kiköltözni onnan 20 év múlva sem, ergo megkapja a házat. Olyan, mint ha tulajdonjogot kapna - azzal a könnyítéssel, hogy még az átíratási költséget sem kell kifizetnie. Ennyire nem lehet megborulva a jogrendszer! Vagy mégis?

2016. nov. 28. 09:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!