Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk feleségemmel és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk feleségemmel és nem akarja a közösen felvett hitelt tovább fizetni. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Fényképész vagyok, 2 éve vettünk fel hitelt a műtermem felújításához 5 millió forintot. Feleségemmel hamarosan válunk. Most azt mondja feleségem, hogy nem hajlandó a ráeső részt tovább fizetni, mert az az én műhelyemre kellett, viszont mi abból a műhelyből éltünk közösen több mint 2 évig. Nekem a munkámhoz kellett, amiből eltartottam a családomat. Igaz, ő is dolgozott, de az ő fizetése nem lett volna elég önmagában. Ilyen esetben mit lehetne tenni, hogy érvényesíteni tudjam a jogaimat?

2016. dec. 29. 02:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Ki kell fizetned neki a befektett pénz felét válás esetén. Ha az ingatlanodat újítottátok fel közösen, tök mindegy mit csinálsz az ingatlanban, akkor a befektetett pénz felére ő igényt tarthat.


Mondjuk, ha 5 milla a hitel, 3at már kifizettetek, ő nem fizeti tovább, és még te jössz neki 500 ezerrel.


Vagy kifizeti tovább a hitelt, és te egy összegben odaadod neki a 2,5 millát.


Szerintem akkor jársz a legjobban, ha nem szólsz, és simán hagyod, hogy ne fizesse tovább.


Egyébként szerintem is egy suttyó vagy, attól, hogy többet kerestél nála, az ő pénzéből is éltetek, nélküle nem lett volna ugyanolyan az életszínvonalatok. Arról meg ne is beszéljek, hogy a 2 gyerekkel otthon töltött ideje alatt mennyi extra pénztől esett el, hisz nem tudott dolgozni.

2016. dec. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha a műterem a tied, akkor tied a hitel is. Amennyiben neki is kell a hitelt fizetnie, a fele műterem az övé
2016. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. Úgy is majd ügyvéd tesz pontot a dolog végére. Azt semmiképp nem engedem, hogy a műteremben tulajdonrésze legyen. A vásárolt munkaeszközök egy részét viheti, ha igényt tart rá, mert azóta vettem már jobbakat. Abban azért nem vagyok biztos, hogy a hitel miatt tulajdonrész illeti a műtermemből. Nincs közös vállalkozásom vele. Minden az én nevemen van, a cégben sincs neki tulajdonrésze. Viszont ha mégis úgy van, akkor minden törvényes utat végigjárok majd.
2016. dec. 29. 10:37
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
de hát hogyne lenne benne tulajdonhányada? hiszen ő is fizette a hitelt, ezzel növelve az értékét, tehát az a rész az övé
2016. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%

Az megvan, hogy a műterem a házasság előtt is a te neveden volt, ezért különvagyon, nem tarthat igényt rá.


A házasság alatt viszont nőtt a vállalkozásod értéke mert tettetek bele pénzt és mert tudtál dolgozni amíg ő a gyerekeiteket nevelte.


Nem vagyok jogász, de a cég értékének növekedését együtt hoztátok össze, tehát ennek a fele őt illeti. Hogy ez mennyi arról lehet vitatkozni, szerintem bármennyi is, az jórészt az ügyvédek zsebébe kerül ha nem bírtok megegyezni :)


A hitelt is ketten vettétek fel ezért abból is a rá eső részt ő fizeti.

2016. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a vagyontárgyak is közösek, azoknak a fele is őt illeti.
2016. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd jó lehet, de közvetítőnek, nehogy pereskedj. Az ügyvéd el fogja magyarázni neked azt amit mi is mondunk, de talán tőle elhiszed.


Pereskedés úgy meg ahogy előbb írták, évekig húzódik, mind a ketten ráfizetitek a gatyátokat is az ügyvédeknek, több millióról beszálünk, és most figyelj, ezt bíró mondta: az ilyen perek 80%-a végül szintén közös megegyezéssel zárul, mikor 10 év után mindkét fél belátja végre, hogy csak saját magukkal basznak ki még jobban ha folytatják.

2016. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Még annyit: a házasság vagyonközösség. Teljesen mindegy mi van a papírokon. A házasság előtti vagyon, meg még egy két speciális dolog az eredeti állapotában(!) külön vagyon, de minden más közös. Teljesen mindegy hogy mi kinek a nevén van. Ezért mindegy gyakorlatilag, hogy például kinek a nevére vesznek házastársak egy házat. Mivel házasság alatt szerezték, ezért az váláskor úgy is szépen szét lesz osztva.
2016. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

Jobban jársz ha nem firtatod nagyon nála a dolgot, mert bizony azáltal, hogy befeketett ő is pénzt a műterembe, valamennyi részben ő is tulajdonos lett, akit ki kell fizetned. Szóval én a helyedben meghúznám magam.

Amúgy meg ritka nagy paraszt vagy amiért elvárod, hogy ezután is fizesse a te műtermed hitelét, csak úgy puszira, anélkül, hogy neki bármi köze lenne hozzá. Tényleg nem érzed, amit rajtad kívül mindenki, hogy ez így nem igazságos? Hiába a szar duma, hogy te csak miatta meg a gyerekek miatt vetted fel a hitelt.

2016. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
27%
A műterem az övé volt, a cég is, azaz az is marad. A hitelt közösen vették fel azaz azt úgy kell fizetni. Attól még nem lesz a nő résztulajdonos, hiszen a hitelt fizeti, és a hitel nem a műhely megépítésére lett felvéve, ezért nem jár neki részesedés. Itt a hitel a lényeg, nem az, hogy mire lett felvéve.
2016. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!