Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemmel elváltunk. A válásná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel elváltunk. A válásnál aláírta, hogy a kölcsönt ami az én nevemen van ő fizeti tovább, amiből a szülei tetőterét építettük be. Nem fizeti. Mi lesz a vége?

Figyelt kérdés
Nem vittem el semmit,ezért fizetné Ő a kölcsönt.Ügyvédnél voltam,elkezdődtek a tárgyalások.Mi lesz ennek a vége?Be lehet hajtani rajta?
2008. okt. 15. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
hát én úgy tudom, hogy a bank rajtad hajtja be, te kerülsz BARlistara ha nincs fizetve, őket nem érdekli a kettőtök között létrejött megállapodás. Aztán te polgári peres úton behajthadod a volt férjeden, mivel aláírta a papírt. Lehet nem így van, de én így tudom.
2008. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Hiába írta alá, a bankot ez nem fogja érdekelni, és nem is lehet, hiszen nem a volt férjjel van szerződéses viszonyban. Vagy be kellett volna vonni a bankot a szerződés módosításába, vagy ilyenbe bele se menni.

A bank veled szemben fog eljárni, te a jogos követelésedet polgári perben követelheted a volt férjjel szemben.

2008. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
A bank rajtad fogja behajtani, az más kérdés, hogy utána beperelheted a férjed, de attól még te BAR listára fogsz kerülni.
2008. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én fizetem minden hónapban rendesen. de be lehet hajtani rajta?
2008. okt. 15. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Hát én tutira leszedetném a kedves mama háza tetejét.
2008. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindenféleképpen be tudod hajtani rajta, ha hivatalos, tanúkkal aláírt papírotod van! De bele fog telni néhány évbe... :(
2008. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt is alá kellett volna iratni, hogy abban az esetben kerül a tulajdonjog a nevére, ha a banknál megcsináljátok a szerződésmódosítást az adós változtatásáról és akkor minden joggal ő fizetné..

Az a kérdés, hogy kinek a nevén van a hitel, kinek a nevén a ház..

Ha a hitel a te neveden maradt , akkor te vagy a fizetésköteles adós, ha pedig nem fizetded, meg a készfizető kezes sem fizeti, akkor az exed alól szépen eladja a bank a házat.-mert gondolom az a ház a fedezet..

Ha pedig nincs tulajdonjogod a házon , tuti nem fizetném be a részletet, adja el a bank a házat..illetve, ha te fizeted, akkor a válási papír alapján beperelheted, gondolom ez jogerőre van emelkedve, és kötelezheted arra , hogy a bankkal történjen meg a szerződémódosítás..miszerint ő lesz az adós, de akkor ő lesz az egyedüli tulajdonos is..

Kifizethet téged..ilyenkor az eddig befizetett törlesztőrészlet fele illet meg téged..meg amit a válás óta befizettél , illetve, a ház többi részének a fele..ezt nehéz válás után ..

Tényleg tudni kellene mi is a válóper össes erre irányuló tartalma.


Az tuti hogyebből jóügyvéd nélkülnem fogsz jól kijönni, mert túl engedékeny voltál.

2008. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagy összegről van szó,és a ház a szülei nevén van.Jó ügyvédet már találtam.
2008. okt. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!