Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Boldogok vagytok a házzasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldogok vagytok a házzasságotokban? Milyen a házasságotok? Hogy éltek egymás mellet, ha van már gyerek is?

Figyelt kérdés

Sokszor azt érzem, nem jól választottam. Van egy gyönyörű gyerekünk, de mégsem vagyok boldog a férjemmel, alig várom, hogy nélküle legyek, a kicsi minden vágyam és boldogságom, aki már lassan 3 éves. A férjemmel sokáig nem értettük meg egymást, viták voltak, végül megbeszéltük újrakezdünk mindent és együtt maradunk. Viszont nem merem magamhoz közel engedni, vagyis félek, hogy megbánt, hogy átver ismét és nem is szeret csak mondja, hogy hazug és megcsal. Sokat veszekedtünk, majd végül sikerült elérnem azt, hogy felhagyjon a link életével és velünk is törődjön. Mára minden jó lenne, de most már én nem vagyok olyan, amilyen voltam. régen mindent imádtam, bármit tett, csinált, szerettem odabújni hozzá, csókolni, ölelni, szeretkezni, de már nem. Hiába érzem a vágyat felé, ha nincs velem, amikor itt van, nem vágyok rá, inkább menekülök előle. Már azt is érzi, hogy nem is akarok vele szeretkezni, vagyis inkább rákényszerítem megam, de nem vagyok ot csak testben. Miért? Sokszor megbánt és mondd olyanokat, hogy váljunk el, ő ezt tovább így nem csinálja, mégis mikor régebben én kértem ezt(amikor fenyegetett és mindig szemétkedett velem), tiltakozott, könyörgött, hogy szeret. Akkor miért hozza most ezt fel ő, amikor valami máshogy alakul, mint, ahogy ő várná, számára ez olyan normális kijelntés. Egyik percben kimondja, a másikban pedig bújik hozzám.Nem értem. Sokszor azt érzem, igen jó lenne, ha külön válnánk, mert végre nem idegesítene minden , bármit is tesz. Máskor meg összeszorul a szívem, hogy elválunk. Hirtelen haragú a férjem és sokszor meggondolatlanul mondd, állítása szerint dolgokat, amik számomra bántóak, megalázóak és fájnak. Mert szerinte engem nem fog egy férfi sem elviselni, vagy biztos felpofoz, mert iszonyú vagyok.

Elismerem makacs tudok lenni. A gyerekünket imádom, szépen nevelem, tündéri kisgyerek, a családomért mindent megteszek. Itthon minden rendben, kaja van mindig, kedvesen várjuk haza, próbálok vele minden problémát megbeszélni, kevés sikerrel. A családom nem rajong a férjemért, mert inkább kihasználja az embereket és tesz magasról mindenkire, neki legyen jó, a többi le van ejtve. Ez a tulajdonsága nagyon kiábrándító és az a sok-sok fejemhez vágott megnyilvánulás is, amiket állítólag nem gondol komolyan.

Napokig tök jó minden, majd egyszerre minden megfordul és nem lehet vele együtt élni. Rengeteget változott, végre már törődik a kicsivel is, segít a háztartásban, ha itthon van, de csak néha. Ez nem is lenne gond, de legalább a gyerekkel lenne többet. Nem tetszik neki, hogy tanulok, ha alszik a bébi, de,máskor nem tudok, mert egész nap vele vagyok, így éjszaka tanulok és délután. Sokat itthon van és csak tévézik, vagy csavarog, ha kérem vigyázzon a babóra, szintén tévézik, nagy ritkán lefoglalja pl, ha főzök, de ha tanulni szeretnék, hogy maradjon több szabad időm a férjemre is, persze, hogy nem figyeli, rajtam lóg a gyerek. Állandóan a fejemhez vágja, hogy elege van abból, hogy csak tanulok, nem bújunk össze a tévé előtt... Ami hülyeség, mert én próbálok, de ő akkor nem akar, vagy fáradt, vagy ezt-azt amazt csinál. Hetente 2 este nem tanulok, pont ezért. Mégis mindig azt várná, hogy állandóan az óhajait lessem, körbeugráljam... Pedig mindig én kelek a kicsihez, ő alszik 10-ig délelőtt, addigra én már megfőzök és hasonlók. Neki van szabad ideje nekem semmi!!

Más is van így? Hogy lehet ezt megoldani? Valóban külön lenne jobb? Vagy tényleg velem van a baj?


2010. máj. 22. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre nem tudok neked választ adni, mert hasonló a szitu nálam is, és nem jut dűlőre a szívem az eszemmel. Ördögi kör, fogalmam sincs, hogy élem túl.
2010. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy te is ilyen heyzetben vagy. :((

Köszönöm a válaszod.

2010. máj. 22. 22:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem neked pont ez a bajod, hogy kicsit sem férfias. Csak tesped az ágyban, vagy épp a tv előtt. Nem csinál meg semmit. Ha tényleg ez van, nem csodálom hogy nem vonzódsz hozzá. Ezeket mind mondd el neki, szóról szóra. Ha nem érti meg, lassan sajnos úgyis teljesen besokallsz...
2010. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem teszel meg a családodért mindent. Egy gyereket nem kell,nem is szabad imádni,csupán szeretettel ,együtt az apjával nevelni. Az apa ugyanolyan fontos,mint a gyerek.

Nem kellett volna gyereket vállani,ha komoly gondok voltak köztetek. Először megkellett volna győzödnöd arról,hogy jól működik-e kapcsolatotok.

Ha elutasítod,amikor bújna hozzád,ha inkább tanulsz,minthogy vele légy,akkor ne csodálkozz,hogy szóvá teszi.

Gondolom ő eddig is hirtelen haragú volt,te pedig makacs.

Ez eddig nem volt probléma,csak most? Komolyan gondolkozz el a gyereked jövőjén! Ha nem hozod rendbe a házasságod,és elválsz,akkor azzal a gyerekednek és magadnak is a legrosszabbat teszed.

Az ilyen gyerekimádó anyából lesznek a kibírhatatlan anyósok: A gyerek 15-20 év múlva elhagy,éli a maga életét,te akkor kivel maradsz? Valahogy a fejedben kellene rendbe tenni a dolgokat,és nagyon komolyan elbeszélgetnetek egymással. A házasságban nem ünnep mindennap,de közösen meglehet oldani mindent.

30 év házasság van mögöttem,és felneveltünk 3 gyereket. Nekünk is voltak vitáink,gondjaink,de mindig rendbehoztuk azokat. Mindent lehet,csak akarni kell.

2010. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az utolso valaszoloval nem ertek egyett,igenis a gyereket imadni kell,kit imadjunk ha nem a gyereket.Mindig a gyereknek kell az elso helyen lenni es nem a ferj.az,hogy az utolso valaszolonak jo a hazassaga az ket felen fugg es nem attol,hogy tul imadja az anya a gyereket.Nalunk is hasonlo a helyzet,amiota meg van a babank(20honapos)azota nem jo,es csak azert mert mint anya rosszul esik,hogy a frjem mint apa nulla.szereti a fiunkat,de nem jatszik vele nem tanitgatja,lassa,hogy fozok,es a gyerekunk unatkozik,de o csak a tevet bamulja.nekem meg megy a szivem meghasadni,hogy kernem kell a ferjem,hogy jatszon a fiaval.szornyu ez egy anyanak.es elmegy a ferjetol a kedve,nekem totalissan.en is kerulom,sot mar meg is mondtam ha nem fog jatszani szivbol a gyermekevel engem hadjon beken,szeretkezes is a minimalra esett.o nem akar elvalni,en mar magam sem tudom.mert amugy szeret minket csak hat nem tud a gyerekkel banni,de legalabb probalkozna.en ez miatt kiszerettem belole.nekem a gyermekem a legfont
2010. máj. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
legfontossabbat akarta irni.es meg hozzateszem,hogy egy anyanak nincs magara ideje,allandoan a gyerekkel van,24ora.fozes,takaritas stb.ez is sokat tessz a faradsag piszok dolog.
2010. máj. 23. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet azzal, hogy ne imádjam a gyerekemet. Igényli a szeretetet és az hogy szeretem még nem azt jelenti, hogy anyámasszonykatonája lesz belőle, max annyit, hogy tudja rám mindig számíthat, hozzám mindig bármivel fordulhat, ha segítség kell. Tudom, hogy majd kiröppen és ő is saját családot alapít. De most nem ez volt a gondom, hanem a férjem és az érzéseim. Az biztos, hogy a házasságon munkálkodni kell, én is ezt tettem eddig, de már belefáradtam szerintem abba, hogy csak én teszek érte.Ami kevés néha, néha meg van az eredménye, de legtöbbször semmi. És nem hiszem, hogy 30 éves férfinak mindent mondogatni kellene, mikor mit csináljon már meg. Nekem nem kell mondogatni semmit, tudom a dolgom. Nem sértődök be, ha épp máshogy alakul, ahogy terveztem, mint ő, aki olyankor duzzog órákig. Ő mindig nézheti a híreket, azokat a műsorokat, amiket szeret nézni. Én egyet szeretek a Barátokközt-öt, de az is neki probléma, hogy nézem, mert nem vele foglalkozok. Csak neki a foglalkozás a szex, más nem létezik. Nincs olyan hogy összebújni kicsit, ha bújik hozzám már a bugyimban a keze. Nincs hogy csak úgy puszit ad, megölel, bókol stb. Inkább bírál: az alakomat, az arcomat, a viselkedésemet és ezekhez néha fintorog is. Tudjátok ezek azért nagyon kiábrándítóak.
2010. máj. 23. 07:17
 8/13 anonim válasza:
100%
Én megértem a kérdezőt.Nálunk is hasonló gondok vannak,azzal a különbséggel,hogy nálunk nincs gyerek.Mert nem jött össze és ma már nem is akarok,mivel ennyire megromlott a kapcsolatunk.Anno mikor nagyon szerettem volna ő folyton csak nyafogot,hogy már megint menni kell orvoshoz és minek nekünk gyerek.És ma már azt is tudom,hogy miért,mert ő nem akar tőlem gyereket.ha felhozom,hogy az első házasságában akart,akkor azt a választ kapom,hogy ahhoz semmi közöm.Én is meghallom,hogy mindig én vagyok a hibás,hogy engem nem lehet elviselni,mert tönkre teszek magam körül mindent...stb.Ez mindig fáj.És ha mondom neki,hogy ez igy nem jó akkor azt mondja,ha nem tetszik keressek valaki mást.Szóval én tökéletesen megértelek.És ne hidd el,mikor azt mondja ,hogy benned van a hiba,mert ez nem igaz.Ha elhiszed,akkor nem lesz semmi önbizalmad.Egy gyerek mindig megérzi,ha feszültség van a családban(tapasztalat saját gyerekkor).Én sem értek egyett az egyik válaszadóval,hogy meglehet mindent beszélni csak akarni kell,mert vannak dolgok amiket nem lehet már helyre hozni.Mert ahhoz,hogy helyre lehessen hozni a dolgokat,azt mindkét félnek akarni kell és tenni is érte.Úgy nem megy,hogy az egyik mindent megtesz a másik meg semmit.Ha valakit megbántanék a válaszommal,azért elnézést kérek.Szerintem arra törekedj,hogy neked és a gyereknek mi a legjobb.Mert igen is a gyerekünket imádni kell,és mindent megtenni érte.Lehet,hogy most azt gondoljátok,hogy én beszélek akinek nincs is gyereke,de akkor is így gondolom.
2010. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Én csak annyit tudok mondani én sem vagyok boldog és ezért lépek válok,18 év házasság után két gyerekkel.Azt gondolom van aki megérik a válásra és kezébe veszi életét ,vagy van aki csak tépelődik és rágodik és marad .Mindenki saját maga alakítja sorsát ,ha valami nem működik ha nem lehet megoldani lépni kell.Én ezért nagyon erősnek érzem magam hogy a bizonytalanságot választom inkább mint a biztos jövőt,de a lelki nyugalom nekem és gyerekeimnek többet ér.Nagyon nehéz életem volt és még nehezebb lesz de a tudat hogy nyugalom lesz erőt ad hogy végigcsináljam.Ha érzel iránta még akkor próbáld meg de ha nem akkor cselekedj.
2010. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nagyon nehezet kérdeztél és nagyon nehéz tanácsot adni, mégis megpróbálom. Én boldog házasságban élek, két éves lurkóval, akit mindketten imádunk. Elég későn, 35 évesen mentem férjhez, egyszerűen azért, mert addig nem találkoztam olyannal, akivel úgy éreztem le akarom, és le tudom élni boldogan az életemet. Egyedülállóként is jó életem volt, azért mentem férjhez, hogy még jobb legyen, és jobb is lett. Azt gondolom a házasság egy nagyon jó dolog, sokszor nehéz, de nagyon jó. És ha ez megváltozna, akkor változtatnék, mert az embernek mindig küzdeni kell a boldogságért. Nem gondolom hogy a férjed igazán szerethet téged, vagy ha igen, akkor ez nagyon önző szeretet, amivel ne elégedj meg. Én leülnék vele egy nagyon komoly beszélgetésre, lehetőleg úgy hogy a kicsitekre valamelyik mama vigyázzon, hogy biztos ne kelljen semmiért félbehagyni, és nagyon átgondoltan elmondanám neki ezeket a dolgokat. Érdemes harcolni a kapcsolatotokért, már csak a gyermeketek miatt is, de szerintem egy ilyen férfi mellett - ha nem változtat - szép lassan felőrlődsz és megkeseredsz. Ha nem jó egy házasság, annál jobb egyedül. Ha szeret, változzon meg. Azért nem változik, mert tudja, hogy megteheti mindezt veled, mert eltűröd, és így is mellette maradsz. Hagyd ezt abba. Ő is tegyen érted, s ne csak te érte! Legyen egyenrangú a kapcsolatotok, hidd el, a férfinak nagyon fontos a biztonság, a családi fészek, meg fogja gondolni, elveszítse-e mindezt. Szóval nagyon át kell ezt gondolni, és nem veszekedve, de határozottan változtatni. Sok sikert kívánok!
2010. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!