Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni vagy nem? Ez itt a kérdés

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni vagy nem? Ez itt a kérdés

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék - tudom, hogy lépnem kell, csak nem tudom merre: 2005-ben vettünk egy lakást (hitelre+szocpol) melybe a beugró önrészt a férjem öröksége fedezte. Jelenleg az egyenlegünk ott tart, mint öt évvel ezelőtt...

Nekem a szülés után megszűnt az akkori munkahelyem, Gyes alatt viszont el kellett mennem takarítani mert nem hagyott békén, hogy "miattam" nincs elég pénz a kasszában... Utána hála az életnek, úgy jöttek a lapok, hogy fordult a kocka: 2 évesen beadtam a kisfiam bölcsibe, a szívem majdnem megszakadt, de kaptam egy lehetőséget és vállalkozóként kezdtem dolgozni. Aztán lassan 2x, 3x annyi fizetésem volt tavaly mint a férjemnek. (Most még van és remélem meg is marad a munkám - bár ki tudja?)

Szóval: autó, nyaralás, bútorvásárlás stb. Közben ő csak dolgozgatott alkalmazottként, ezekbe nem fizetett bele semmit sem. Én meg mindent a gyerekért jelszóval...

Emberileg már nagyon régen megalázott, amit én soha nem fogok megbocsátani neki, és azóta "külön" élünk a saját lakásunkban.

Lépnék, de hová, hogyan? Szüleim nem tudnak támogatni. Ha eladnánk a lakást és feleznénk a pénzt, ami a hitel visszafizetése után maradna egyikünknek sem lenne elég új életet kezdeni egyedül.

Szerintetek? Egyszer már próbáltam beszélni vele, hogy menjünk szét - valamelyikünk albérletbe, stb. de röviden megfogalmazta a lényeget: én menjek vissza a libasz.rba, ahonnan jöttem, de a gyerek marad! :-(

Ügyvédnél már voltam, tisztán akartam látni a lehetőségeimet és tavaly inkább fejet hajtottam a gyerek miatt... de most neki megint elege van mindenből.

Ti mit tennétek, hogy elmenjen? Szerezzek egy nőt neki, vagy mi?


2010. júl. 6. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Hát nehéz dolgo. ugye itt biztos a válás csak nem tudod hogyan jönnél ki a legjobban.


A szocpolnál kérdés hány gyerekre vettétek fel? mert ha 2-re akkor rengeteg pénzt vissza kell fizetnetek. ha egyre akkor ugye mgetrahatjátok a szocpolt a lakás eladása után de be kell forgatni és rá kell vezetettni az új lakásra.


gondolom átszámoltad már hogy hogy állnak az anyagilag.

kérj egy hitel zárást amin kikalkulálják mennyit kell vissza fizetnetek ha most lezárnátok. nézd meg az ingatlan reális árát. azt hogy biztosan mennyit kapnál érte. aztán gondolkodjatok.

Apa lemondhat az ö házrészéröl a gyerek javára de akkor nem kell gyerektartást fizetnie.

én míg a hitel le nem jár megtartanám az ingatlant és kiadnám bérbe. és beköltöznék egyedül egy albérletbe a gyerekkel, apa meg csináljon amit akar. a bérleti díj fedezné a hitelt ami a házon van, és még leht maradna is belöle. majd ha a hitel kifizetödött akkor eladni vagy akkor már nagy lesz a gyerek megkapja ö.


Ö elvenni a gyereket nem tudja. ha te nem drogozol, alkoholizálsz, vagy esetleg vered a gyereket akkor semmi esélye sincs megtartani a gyereket. még akkor sem ha te albiban laksz. mivel a fizetésed igen magas, képes lennél fentartani magatokat így semmi esélye sincs rá.


hogy beadtad bölcsibe meg ne legyen lelkiismeret furdalásod én külföldön élek és 1 évig van "gyes" aztán semmi az ég világon. én 1 évesen fogom gyerekcsoportba adni mert itt nincs bölcsi.

2010. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Válj el minden képen,és ne hagyd magad zsarolni.Lehet,hogy a válás után nehéz lesz nektek,de ha maradsz ebben a házasságban az egész életetek megy tönkre.Ez a gyereketeknek is a lehető legrosszabb,mert ez már nem család ahogyan éltek.Szerintem lépj mielőbb.Sok sikert.
2010. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy a válás nem jelenti automatice azt, hogy el kell felezni a lakást.(vagy eladással, vagy a rész kifizetésével) Nem tudom, hol van ilyen kiskapu a törvényekben, de tény hogy ismerek olyan "ex" házaspárt, akik egy nagy lakásban laknak válás után is, mert a férj okoska volt és machinált vmit az ügyvéddel :(

De ilyen helyzetben, ha belemenne a lakás eladásába, már jó lenne. Nehéz lenne utána, de nem lehetetlen. Máris megszabadulnál a lelki tehertől, ami most a válladat nyomja.

Nőt ne szerezz neki, mert az írásodból látszik, hogy "szimplán" gonosz és az ilyen emberek (sajnos) mindig átlátnak a szitán. Válás, vagyonfelosztással. Csak ez lenne a kevésbé rossz megoldás...

2010. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek, hogy merjek-e indulni!

Szerintem kiadjuk a lakást, és megy mindenki albérletbe vagy ahová meg tudja majd oldani.

Ennek semmi értelme sincs így, a gyereknek sem az a jó, hogy egy rossz egész családban nőjjön fel, mert akkor ez lesz neki majd a minta! és ezt nem akarom

2010. júl. 6. 13:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Mért ő mennyen el, a lakást az ő örökségéből vettétek tehát ő marad neked a hitel rád eső része jár.

Az hogy késöbb te jól kerestél más tészta ha nem sporoltál belőle az meg hü'eség volt.

Költöz a szüleidhez van munkád nem kell hogy támogosanak.

2010. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az elsö vagyok, azt elfejtettem írni, hogy válni elválhatsz attól még hogy közös vagyonotok marad. nekünk is maradt. akár a szomszéddal is lehet közös vagyonod.


csak a válásnál pontosan rögzíteni kell a tulajdonrészeket.

2010. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát elöszőr is a bíróság a gyerek elhelyezéséről dönt , illetve ha dönt erről ,utána arról hogy ki legyen a kizárólagos használója a lakásnak .Nyilván hogy az lesz a kizárólagos használója , akinél a bíróság a gyermeket elhelyezséről döntött . Innentől kezdve kiderül ki mennyivel tartozik kinek , illetve hogy ki hogyan képes a tartozását rendezni a másik fél felé.Az ügyvéd erről úgyis részletesen beszámol a lehetőségekről és a várható folyamatokról . Az egész kb 2 -3 évet , amennyiben húzza valamelyikötök akkor ez felmehet akár 5 évre is . Egy tárgyalás cirka 25 -30 ezer forint az ügyvédnek , évente a bíróság sacc. 3 - max.5 tárgyalást tűz ki . számolj .


Az ügyvéd erről úgyis részletesen beszámol a lehetőségekről .

2010. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs miről beszélni, el kell válni, NEM SZERET TE SEM SZERETED. A gyerek miatt ne soha.....pont azzal ártasz neki, ha együtt maradtok.


Azt a hülyeséget meg verd ki a fejedből, hogy két évesen bölcsibe "kellett" adnod a gyermeket. Ez csak nálunk van....sok országban még egy évet sem maradhat otthon az anya a gyermekkel.

2010. júl. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sajna vagy nem , hogy a házasságotok ideje alatt ki mennyit keresett - tök mindegy . (érdekes, hogy ez pont fordítva szokott történni legtöbbnyire a válásoknál :a férj szokott ágálni hogy mit vett , csinált a lakásban , és mennyivel többet keresett a házasság alatt :))

A lakás és hitele tuti hogy feleződik , és a lakás ára is . Annál maradhat kizárólagos joggal a lakás,akinek a gyermeket ítéli a bíróság, mivel a gyermek biztonságos további életkörülményeinek biztosítása az elsődleges szempont a bíróságnak ilyenkor. Amennyiben te maradsz /neked itéli/ a gyerekkel, akkor ki kell fizetned a tartozásodat a férjed felé. A férjed családi örökségének , mint az önrész kifizetése lehet még kérdéses . Esetleg a további hitelek teljes körű átvállalása , illetve ha több a fennmaradó zsé , akkor annak a belátható időbeni rendezésére tett kifizetési ajánlatod lezárhatja ezt a kérdést a ház/lakás körül - és mindenki szabad mint a madár innentől , a szokásos turók rendezése után : gy.tartás, láthatóság stb,stb )

2010. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!