Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 1 hónap alatt szeretnék...

1 hónap alatt szeretnék ledobni 10-15 kilót. Tudtok javaslatokat adni, hogy hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Szóval, elvileg egy program szerint 852kcal-t ehetek egy nap, ami szerintem kevés, de ne legyen igazam. Elterveztem, hogy néha reggel egy kisebb edzést csinálok, majd napközben egy 1 órás testmozgást. Valamint elhagyom a kenyeret, cukros üdítőket, stb. De egy pár tippet még várok, hogy hatékonyabban menjen a fogyás. Tudom, hogy ez egy hosszú procedúra, de elég túlsúlyos vagyok, és itt az idő kezdenem valamit. 123 kg vagyok, 180cm magas.

2021. máj. 10. 17:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
#10 mi a baj a kenyérrel? Bármit lehet enni és inni ha belefér a napi kalória keretedbe!!!!
2021. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
a kenyér annyira nem is hízlal..
2021. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Én 112 kg-ről indultam, első hónapban ledobtam 8 kg-t, amiből szerintem 4 kg víz volt. Utána beállt heti 1 kg-re a fogyásom. Viszont az elején elég keveset ettem, 1200 kalóriát kb., de azon emeltem, viszont abban az első hónapban kb. annyit ettem + edzettem. Szóval ha mindenképp 10-15 kilót leakarsz adni, akkor igazából összejöhet, de ne ez legyen a célod, hogy "na most 15 kg-t le kell adnom ebben a hónapban). Nálam az első hónapban 8 kiló jött le (mondjuk ahogy már mondtam, csak 1200 kalóriát ettem), de bevallom, hogy nem kellett volna hirtelen annyi kalóriára korlátozni a napi bevitelem. Viszont az elején mindenképp hatékonyan fog menni a fogyás, nem kell olyan keveset enned (mint ahogy én tettem). Annyi, hogy számolj kalóriát, a 852 kcal hülyeség, 1500-1600-al is simán tudsz fogyni, még annál többet is ehetsz. Az elején meg úgy is lemegy gyorsan jó pár kiló, ami víz. Szóval az elején 10 kg lehet összejön, de ne ez legyen a célod. Szóval igen, kalóriaszámlálás. Azon belül ehetsz bármit, akár kenyeret, tésztát, de nyilván célszerű úgy általánosságban az egészséges étkezésre törekedni.
2021. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem ajánlom a gyors fogyókúrát.


Saját példa 15 évvel ezelőtt.


Egyik napról a másikra elkezdtem fogyózni. Napi 2 óra mozgás. Puffasztott rizs, saláta és egyéb fa--om


3 hónap alatt lefogytam 55 kgot.


Akkor megérte, de utólag kiderült h ráment az egészségem. Vérnyomásom szétbasztam,azóta is gyógyszert szedek.


Mai fejjel biztos hogy nem úgy csinálnám ahogy anno.

2021. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

118 kilóról 178 centivel...


1. Cselgáncs. Heti 3x 1,5 óra, kezdőként. Rengeteg gimnasztika és erőfejlesztés, mindez egy rugalmas felületen, a tatamin, ami segít a boka és a térd izületeinek, hogy a nagy súly mellett se menjen tönkre. Emellett rengeteg földharc, ez megint leveszi a terhet az érzékeny térdről, bokáról.


Először a bemelegítésbe is belehalsz, aztán (hónapok múlva) azt veszed észre, hogy a küzdelmeket is bírod. De addig állandó izomlázak.


Egy év után elkezdtem futni, ekkor olyan 105 kiló lehettem. Addigra 5 km-t le tudtam kocogni 6 és 7 perc közötti idővel, ezt beraktam a cselgáncs mellé heti 3x, így mentem le 90-ig. Ehhez 5-6, néha 10 km-t futottam. Viszont ekkora súlynál már "elgyengültem", igazából úgy 95 kiló környékén érzem jól magam. És persze szerencsém van a lábszerkezetemmel, nem áll ki-be a lábfejem, nincs X-lábam, tehát az izületeim ezt bírják. Ha nem bírnák, akkor bicajoznék... Ja, ide kb. 2 év alatt jártam el.


És ehhez a kaja? Na, abból nem engedtem. Nem gyors a fogyás (2 év, tehát kb. havi 1 kiló), viszont tartós maradt épp azért, mert nem kajamegvonás, hanem mozgás, életmódváltás volt az alapja.


A kalóriaszámlálásról: ne kábítsd magad azzal, hogy 1500-al el tudsz lenni! Főleg ha mozogsz is, amit eddig nem tettél... Olyan nincs, hogy felfokozod az energiafogyasztásodat, és visszavágod a kaját. Egyél bőven 2000 kcal felett (ha már számolod), hisz a nagy tested alapanyagcseréje önmagában több ennél. Ha mozogsz, csak még jobb. De mivel óriási súllyal dolgozol, ez a "szokásosnál" több kalória égetését is jelenti. Egy 40 perces futás akár szűk 1000 körül is lehet!


A kalóriaszámlálás (inkább tápanyagmegvonás) egy ideig megy, de egy bizonyos határ alá nem tudsz menni. Fizikailag is kevész lesz, amit eszel, sőt, akár egyes tápelemek hiánya miatt az egészséged is megborulhat. A sok mozgás sok "stressz" a szervezetnek, ha még ehhez a tápanyagok, a vitaminok is hiányoznak, az egyenes út a sérüléshez, lebetegedéshez.


Számold a kalóriát - a ledolgozott kalóriát! 200-300 kalóriát nem mindig lehet tovább szűkíteni a diétádon, de 20-30 percet még rá lehet tenni a mozgásra! Sokkal könnyebb (miután szokásoddá vált a sport) rádobni "még egy lapáttal", mint a negyed adag csirke-rizsnek még a felét is a tányéron hagyni...


Elkezdeni sose késő, de hosszú küzdelemre rendezkedj be!

2021. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
90%
Nem akarok hulyeseget mondani csak azt akarom mondani amit nekem anyukam szokott (aki 1 ev alatt elerte az alom sulyat), hogy mind1 mennyi kaloriat eszel ha azt a mennyiseget elegeted. Szerintem nem muszaly azt a 10-15 kg-t 1 honap alatt leadni mert az enm egeszsrges es hamar vissza jonne, hanrm inkabb legyen az fel ev vagy par honap de legalabb egeszsegesen menne le es nem jonne vissza legalabb egyszeruen.
2021. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A mindegy mennyit eszel, csak égesd el, az egy baromi nagy igazság.


Amikor én 10 km-t futok, azokon a napokon (alapanyagcserével, szokásos tevékenységekkel együtt persze) 3000 kcal fölött fogyasztok. Ha csak 2500-at eszek, már az is napi többszöri normális táplálkozást jelent, és nem csak salátát meg zöldséget.

2021. máj. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

852 kcal nagyon kevés. Sokszor meg az 1200-nál is kiakadok. Van egy alap kalória mennyiség, ami csak arra elég, hogy működjön a szervezeted. Ezen felül kapsz még plusz kalóriákat az étrendedbe, ha sétálsz, nyújtasz, súlyzózol, mozogsz valamit. Ez alatt semmiképp sem szabad enni.

Ha hosszabb távon veszel magadhoz kevés etelt, abból lesznek a falási rohamok. (Tapasztalat)

Szerintem keress egy másik programot, esetleg beszélgetés szinten egy dietetikust, hogy legalább az első hetedben segítsen.

2021. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Most leírom őszintén, hogy hogy lehet ennyit fogyni.

Vagy nem eszel semmit, vagy drogozol. Speed (amfetamin) a legjobb erre.

Elveszi az étvágyad és pörgeti a szervezetet.

Egyik sem jó módszer, de mind a kettő iszonyatosan hatásos.


Vagy marad az, hogy normális diétába kezdesz, de akkor nem fogsz ennyit fogyni ilyen hamar!

Viszont nem lesz nagy a halálozás aránya.

2021. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!