Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi az igazság? Érvek-ellenérve...

Mi az igazság? Érvek-ellenérvek, hogy van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon meg oszlanak a vélemények a 90 napos diétáról,mi is az igazság.Örülnék ha valaki meg tudná szép kerek mondatba fogalmazni hogy miért jó vagy éppen miért rossz ez a diéta.

Előre is köszönöm :)


2011. máj. 16. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ha van időd, ezt olvasd el: [link]

kicsit nyers stílusban ugyan, de jól ráérez a lényegre. ha megnézed az érvelését, és rendelkezel némi biokémia tudással, akkor te is beláthatod, hogy igazat ír.


személy szerint ezzel a résszel értek nagyon egyet: egy bizonyos szinten minden diéta működik. ha az ember eddig össze-vissza evett mindent, és utána belekezd egy (mellesleg rossz) diétába, akkor valamelyest rendszerezi az étkezését, így fogyni fog. csak kérdés hogy mennyit, hogy zsírból-e, hogy mennyire látszik a tükörben és hogy mennyire lesz tartós...

2011. máj. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Akkor vegyük elsőnek azt,hogy mik a diéta elsődleges céljai?

A testzsír százalék csökkentése.

A szénhidrát bevitel fokozatos csökkentése.

Elegendő és folyamatos fehérje bevitel az izmok-belső szervi izmok is-épségek megőrzése érdekében.

Namost.A 90 napos alapból egy kórházi diétának indult a kórósan elhízott embereknek készült,akiknek már az is nagy lépés,hogy a tömény ch és zsír helyett gyümölcsöt esznek.

Nem kóros elhízásra nem alkalmas ez a diéta,mert nem rendelkezik a fent leírt szempontokkal.

Esetleg fogyhat a testsúlyod tőle,de a fehérje megvonás miatt a testzsír%od nem megy lejjebb.Tehát egy sima izomtérfogat változás történik.

Azonkívül ha logikusan végiggondolja az ember,hogy mi az ami hizlal-a szénhidrát-és azt eszi 3 napon át váltásokban,totális öngól.

De ezt már elmondták orvosok,étkezési tanácsadók is számtalanszor tv-ben,rádióban,újságokban.

Egy kiegyensúlyozott hagyományos fokozatos ch csökkentéses diétával lehet eredményt elérni.

2011. máj. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első:Köszönöm ,végig fogom olvasni

Második:Igen,nyilván ezt a fogyókúrát bizonyos test zsír% fölött lehet alkalmazni,de én úgy gondolom rendszeres sport mellett,ez visszafogható hogy a test tömegünknek a dupláját szedjük vissza,nem jól gondolom?

2011. máj. 17. 08:51
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van az előttem szólónak. Nálam nem műkösött, mégpedig azért, mert én alapból nem zsírral és szénhidráttal tömöm magam.Sosem eszem csokitortát, így 2 hét után többet mutatott a mérleg, mint ahogy kézdtem.Egyszerűen nem indult be a folyamat. Visszatértem a zöldségben gazdag étrendhez, csökkentettem az adagokat, és jobban fogytam. Egyénileg változik, hogy kinek jó, és kinek nem. Ismerek sok embert, akinek bejött.
2011. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én is ismerek olyan aki ezzel fogyott le, de én nekem spec nem volt jó
2011. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a szétválasztós dolog igaz, de egészségtelen..nem ilyen formába kell csinálni.. a testkontroll a legjobb módszer, az életmód.
2011. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia! Hát... Én mindig ezt csinálom ilyenkor tavasszal, hogy lemennjenek a télen felszedett kilók, és nekem mindig bejött. Igaz, hogy igyekszem sokat is mozogni, de szerintem ez így együtt a legjobb.

A diéta tartható és változatos. Csomó mindent ehetsz.

Aztán, hogy egészseges-e vagy egészségtelen, az majd 50 év múlva kiderül...

2011. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy mondok véleményt erről a diétáról, hogy végigcsináltam. Az biztos, hogy peregtek le a kilók rólam, sőt nem is éheztem, mert pl zöldségnapon ettem néha chipset is vagy szénhidrát napon csokit, sütit stb. Viszont ez a fogyókúra az izmokat építi le, mivel a protein bevitel nagyon alacsony (ugye csak egy nap lehet enni a 4ből). Így gyakorlatilag úgy fogytam le 10-15 kg-t, hogy a zsír jelenetős része rajtam maradt, inkább az izmaimból ment le.

Ennek az lett a következménye, hogy amint abbahagytam a diétát jöttek is vissza a kilók, pedig nem kezdtem el zabálni, csak az izmaim újraépültek. Úgy hogy én nem ajánlom senkinek ezt.

Sajnos nem ilyen egyszerű a fogyás. Most újra próbálkozok, kevesebbet eszek és sokat mozgok. Nagyon jó kis tornázós vidiket lehet letölteni, vagy be kell szerezni szobabiciklit... Az egészséges fogyásért meg kell dolgozni és le kell mondani bizonyos dolgokról.


Itt egy hasznos oldal: [link] A hírlevélre feliratkozva nagyon hasznos dolgokat lehet olvasni, ajánlom mindenkinek aki komolyan gondolja a fogyókúrát és nem ilyen "csodamódszerektől" vár megoldást, mint a 90 napos diéta.


Egyébként biztos vannak akik meg tudták utána tartani a súlyukat vagy csak keveset szedtek vissza, de kíváncsi lennék egy testzsír% mérés eredményére a fogyókúrájuk előtt és után....

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Utolsó. Te feliratkoztál erre az oldalra? Csinálod? Bevált? Tudnál még írni róla?
2011. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen én feliratkoztam, ez nem egy fogyókúrás módszer, hanem részletesen és érthetően leírja, hogy például, hogyan nőhetnek az izmok, mit kell enni, hogyan kell tornázni, ilyesmik. Mindenképpen érdemes elolvasni szerintem.
2011. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!