Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Annyi mindent olvastam már....

Annyi mindent olvastam már. Mi az igazság? Aerob vagy anaerob mozgás jobb a zsírégetésre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

anaerob: oxigén hiányos állapotban való edzés. Pl: spintelés, ilyenek.

Aerob: az oxigén hatásásra történő égés, így jön létre a zsírégetés is.

Na szerinted? ;)

2011. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első neked annyi közöd van a témához mint nekem az autószereléshez... NEM EDZÉS KÖZBE ÉG A ZSÍR! Innentől kezdve az edzés milyensége elméletben "tökmindegy". Ha van tengernyi időd akkor aerob ha nincs akkor anaerob.

Amúgy is hülyeség így szétbontani a mozgást de mindegy ezt hagyjuk. Maradjunk annyiba, hogy közvetlenül egyik sem, közvetve viszont mindkettő égethet zsírt ha olyan az étkezésed!

2011. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az izom ATP-vel megy. Az első 1-2 percben kreatin-foszfátból regenerálják a sejtek az ATP-t, az a leggyorsabb. Utána aerob-nál az ATP összerakásához szükséges energiát a glükóz (szénhidrát) oxigénes égetésével rakja össze a szervezet, anaerob-nál meg a glükóz tejsavas erjesztésével. Ha kifogynak a glikogén raktárak (azt mondják kb 1 óra futás után), akkor elkezdi lebontani az izmot, és abból csinál glükózt. Ezen kívül zsírt is tud bontani, ahhoz is oxigén kell, hogy el tudja égetni, és ATP-t tudjon csinálni a felszabaduló energiából. Az ATP-t folyamatosan regenerálja a szervezet attól függően, hogy éppen mennyire van szüksége a testednek.


Tisztán anaerob anyagcserével nem megy el az izom, mindig van egy jókora aerob hányad, amit kiegészít anaerobbal, ha akkora a terhelés, hogy a vér nem képes elég oxigént szállítani az izomhoz, hogy az tisztán aerob anyagcserével fedezze az ATP szükségletet. Azt hiszem vannak direkt anaerob anyagcserére specializálódott izomrostok, amik ebben jók, de annyira már nem mélyedtem bele. Az anaerob edzéssel elvileg ezeket fejlesztheted jobban.


Szvsz. mindkettő ugyanúgy jó zsír égetésre, és inkább az elhasznált energia (ATP) mennyiségétől függ, hogy mennyi zsírt éget a szervezet. Nem zárnám ki, hogy van különbség a kettő között olyan téren, hogy az egyik több zsírt a másik meg több glükózt használ, de ezt csak kísérletek tudnák megmondani, így logikából nem lehet kihozni. Testépítő ismerősöm most aerob-ot tol szálkásításra, uh. elképzelhető, hogy az jobb zsír égetésre, de nem tudom, hogy mi alapján választotta ezt az edzés formát.


Ha kezdő vagy, akkor anaerob-ot érdemesebb választani, azzal gyorsabban nő az izomtömeged (ami alapjáraton is elhasznál egy csomó ATP-t), illetve kevesebb edzéssel több energiát el tudsz használni. Aerobbal is elérhető ugyanaz a súlyvesztés, csak több időt kell rászánni. Természetesen lehet váltogatni is, egyébként sem jó csak erőre edzeni állóképesség és robbanékonyság nélkül.


Aerob edzésbe is be lehet tenni anaerob részeket úgy, hogy kifújod a levegőt, és úgy csinálod a gyakorlatokat, hogy visszatartod a légvételt, ameddig csak tudod. Így lemegy az oxigén szint edzés közben. Annyiban jó ez, hogy úgy is tudsz anaerob edzést csinálni, hogy nem dolgozol nagy súlyokkal, így kisebb a sérülés veszélye.

2015. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!