Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Az orvosok miért nem javasoljá...

Az orvosok miért nem javasolják a 90 napos diétát?

Figyelt kérdés
Azt mondják nem jo ha minden negyedik napon kap a szervezet egyfajtát ,pl:szénhidrátot vagy fehérjét. Azt mondják minden nap mindenből csak ,keveset.
2008. febr. 28. 18:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Az orvosoknak minden fogyókúráról megvan a pozitív és negatív véleménye is.A legtöbb fogyókúrát támadják.

Ha nem keverjük az élelmiszer tipusokat,akkor jobb lesz az emésztés,mivel az emésztőrendszernek könnyebb a dolga.A szervezet így is megkap mindent,amire szüksége van.

Több ezren vagyunk már,akik ezzel a módszerrel sikeresen fogytunk,mellékhatások nélkül.Szerintem ez a legjobb biztosíték arra,hogy egészséges a választott diétánk!

2008. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Talán azért, mert nem olyan idióták mint te. Én sportoló vagyok, gyakran vagyok diétán, de az ilyen barmoknak én 25 folyadéknapot írnék elő, hogy éhendögöljön, vagy rájöjjön mekkora baromságot csinál. Szánalmasan tudatlanok vagytok (és közben dagadt disznók persze) és még az orvosokkal is leállnál vitatkozni ? Ez vicc.
2008. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Barátnőm végigcsinálta a diétát, és leadott úgy 20 kilót...57 kg lett...igaz, hogy a mensibe jól belezavart, de fél évig tartotta a súlyát..aztán beütött a pánik...Nem nassolt, naponta rendesen étkezett, mégis elkezdett hízni, iszonyatos mértékban..2-3 hónap alatt vagy 30 kiló visszament rá..Már orvoshoz fordult, hogy mi baja lehet...Gondoltak pajzsmirigy zavarra is...de minden negatív lett...Így állhatott neki megint fogyózni..cirka 7-8 hónap alatt, fokozatosan visszafogyot...Most tartja a súlyát...de hallani sem akar megint erről a diétáról..
2008. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Álltalában ez a baj a diétákkal, hogy rendkívül egészségtelen, mivel drasztikus beavatkozás a szervezet normális működésébe. És ha fogy is tőle valaki, utána szarul fog kinézni, löttyedt lesz a teste, a bőre pláne ha visszahízik párszor, megint lefogy ez rendkívül egészségtelen és visszataszító látvány. Sportolás nélkül nem lehetséges jó formát hozni, és a fogyásnais lssúnak kell lenni (1 kg/hét).

Nem a csodadiétáktól kell várni az eredményt!

Az orvosok (helyesen) azért nem javasolják, mert ezeket a diétákat súlyosan beteg, extrém túlsújos embereknek találták ki, akik mozogni is alig tudnak, nemhogy sportolni. Az ilyen, -akár több 100 kilós embereknél ez már nem esztétikai kérdés, hanem az életük megmentése a tét. De akinek 10-20 kiló feleslege van az még maradhat egészséges, és lehet jó alakja, mindenféle 90 napos baromság nélkül is. Persze a lustaság nagy úr, de szerintem megéri a fáradtságot.

2008. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki olyan diétát csinál,ami neki jó és jól is érzi magát.Csak saját tapasztalat alapján tudom ajánlani a 90 naposat.Évekkel ezelőtt csináltam végig,úgy hogy a 90 napos után 90 napig a reggeli gyümölcs megmaradt.Ezalatt a 180 nap alatt /igazából eddig tart a diéta/ 19 kg-t adtam le.Eleinte voltak problémák a gyümölcsnapokkal,de ha arra gondolsz,hogy éhen nem lehet halni 1 nap alatt és még gyümölcsöt is ehetsz,annyit ihatsz amennyi beléd fér,akkor igazán kibírható.Néhány 4 nap után már várni fogod a gyüminapot,mert sokkal jobb lesz a közérzeted.Ne tántorítson el néhány ellenző,ők csak olyanok,akiknek nem kellett túlsúllyal küzdeniük,vagy nem volt elég akaraterejük végig csinálni.Egyébként mindent megkap a szervezet amire szüksége van,4 nap alatt nem ürül ki a készlet.Sok sikert ha belekezdesz,most indult újra a 90 napos.
2008. márc. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
A másodikként válaszoló rendkívűl okos sportoló,legyen olyan szives és válogassa meg a szavait! Ha nem tud normálisan írni,akkor ne tegye!Csak tudnám,hogy minek látogat el erre az oldalra,ha Ő olyan tökéletes szellemileg és testileg is egyaránt!Arra nincs semmi szükség,hogy sértegesse a túlsúlyos embereket!A tanácsai nélkül,köszönjük,de valahogy csak megleszünk!!!
2008. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Talán azért, nagyokos, mert van némi tapasztalatom a táplálkozás terén. Persze egy orvosnak még több van, és ez a kérdés rájuk vonatkozott. Itt mindenki azt hiszi, hogy kibaszott okos, és nagy diétaguru, közben meg égnek áll a hajam a sok baromságtól amit összehordanak. Pedig csak tükörbe kell nézni, és máris meglátják milyen nagy "szakértők". Egyébként pedig arra is lusták, hogy utánanézzenek bizonyos dolgoknak.

Adért tűnik durvának amit írok, mert ezzel talán felnyitom a szemét egy-két embernek, és elgondolkoznak mi is az igazság, még mielőtt elcseszik a szervezetüket az emésztéstől kezdve az immunrendszerig, a pajzsmirigy- működésig, mindent. (A nagy faszt tárol 4 napig a szervezet tápanyagot, megmondjam mit tárol? zsírt. Semmi mást.)

Egyébként nem kötelező hinni nekem, mert én csak egy hozzászóló vagyok, de elgondolkozni azért lehet (márakinek van mivel), és könyörgöm, legalább az orvosoknak higyjetek!

2008. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Kedves Élsportoló!

Sokakkal ellentétben, biztos neked megadatott az a tulajdonság, hogy testalkatod, testsúlyod könnyen kontrolálod. De úgy tűnik - ismét sokakkal ellentétben - a verbális képességeidet kevésbé tudod kontrolálni.

Ez még nem is baj, csak amikről beszélsz azok nem kontkrét dolgok, pusztán máskoba való belekötés.

Véletlen én is voltam versenysportoló, mai napig rendszeresen sportolok, tehát feltételezem, hogy tudok a táplálkozásról körülbelűl annyit, mint te, de mégsem törlöm bele mindenkibe a lábam, aki valamiben hisz és próbál tenni a jobb közérzetéért. Ha jobban elolvasod ennek a diétának a lényegét, az az, hogy semmit sem vonsz meg a szervezetedtől, csak valamiből veszel magadhoz sokat egy nap, a többit minimalizálod (1 szelet kenyér mehet a fehérjenapon, gyümölcs minden reggelire, saláta, stb), akkor nem mondanád azt hogy tönkrecseszik a szerevezetüket az itt érdeklődők. Ezek tartalmaznak megfelelő asványi anyagokat, vitaminokat a szervezet mindennapos működéséhez. Senki sem írta itt azt, hogy egyél fényt!

Lehet hogy káros, de sportolói körökben alkalmazott egyéb technikák is lehetnek ugyanannyira károsak - gondolom, mint sportoló, hallottál ezekről te is (vízhajtás, különböző "vitaminkészítmények" szedése, fájadlomcsillapítók, stb) Egyik sem irreverzibilis folyamat! De ha mégis, akkor gondolom ezzel is összefüggésben van az,hogy viszonylag sok versenysportolónak "csúszik el" a súlya az aktív sport abbahagyása után, nem is kicsit, amikor már nem foglalkozásszerűen, napi 6-8 óra edzés tölti ki az idejét. Nekik mit ajánlanál? (..és itt nem magamról írtam)

2008. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Sziasztok!Én a következőt tapasztaltam.Első nekifutásra 6 hét után 4 kg minusz.Második nekifutásra megint 6 hét és 4 kg minusz.Harmadik nekifutásra 3hó diéta+3 hó gyümi reggeli 18 kg minusz.Eredmény: 26 kg minusz 1 év alatt,a bélrendszer teljes elsavasodása és a bélflóra egyensúly teljes összeomlása.

Csinos lettem,elégedett magammal,de most az emésztőrendszerem kell helyrehozni.Valamit valamiért.

2008. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Tudom a 90 os pénztárca kímélő, de az összes hozzázólást elolvasva feldobom a témát.

Anyukám egy év alatt több mint 40 kilót adott le. Sima akupunktúrával ahol az éhségpontokat kiiktatták a fülében, és mellette kalóriákat számolt. A szalonban ahol szúrták, kétnaponta kapott jobbnál jobb tippeket, és mivel csoportosak a kezelések sok titkot megosztottak egymással a főzésről és diétázásról.

Kalóriatáblázatot is adtak,hogy jobban tudjon számolni.

Csoportosan mégiscsak könnyebben megy.

A versenyszellem az ember lényegében van.!


a vifon levesek ajánlottak,és a sima zsemle kefirrel.

a sima felvágottak,de nem a szalámik.

Nézzetek utána a banán mennyi vitamint tartalmaz, és sok fogyókúra mégis tiltja....

2008. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!