Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A gyümölcs tényleg jó reggelir...

A gyümölcs tényleg jó reggelire nem lesz túl savas a gyomor? A sok gyomor savtól lehet mindig éhes az ember?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 16:43
1 2
 11/16 anonim válasza:
Hát akkor olvass utánna a gyümölcsöknek! Mert vannak gyümölcsök amik kifejezetten savasak.És ez a bizonyított kémiailag.
2012. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én pl. lesza.rom mennyire savas, mert a HCL a gyomromban olyan pH 2 körüli. ezen felül mindegy mi van benne, amíg nem teszem tönkre. a savas cuccoknál el lehet gondolkodni azon, hogy a sósavhoz képest vajon mennyit ad hozzá 1-1 gyümölcs. elmondom én, a citromsav és az almasav (tehát a gyümölcsök fő savtartalma) hígítja a gyomor beltartalmát.


más részt pedig: Tojáskönyv [link]


egy kis gyümölcs, vagy az említett reggeli csoki-kakaó nem fogja beindítani az emésztést rendesen, tipikusan ezután jönnek az ilyen puffadásos nehéz emésztéses gondok. mint a linkelt írásban rákereshettek, bizonyos mennyiségű zsír szükséges az epehólyag megfelelő ürítéséhez, és egyéb enzim kiválasztásához. érdemes pár dolgot elolvasni belőle.

2012. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

ACZÉL!!!

Több kérdést a válaszaid miatt nézem.

Mit ajánlanál reggelire, vacsorára. (fogyókúra alatt)

2012. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ez szerencsére egy egyértelmű kérdés.

húsokat és zöldséget. mind reggelire, mind vacsorára.

ha több kalória kell, és mondjuk nem mindenki tud/akar nagy mennyiségű húst megenni 1 nap, akkor jön a kiegészítés olajos magvakkal, zabbal. ez így elég reggelis.

a tojás meg a hús nagyjából hasonló összetételű, már táplálkozásbiológiai értelemben, szóval tojást is lehet enni zöldekkel. de fontos reggel a zsiradék bevitel, erről a tojáskönyvben olvashatsz, amit talán pont itt feljebb linkeltem.

2012. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 babigabi válasza:
100%
Sztem minden ami finom az hizlal. Aminek nincs ize (viz) ami nem finom az mind fogyaszt. Nekem is a gyümik marjak a gyomrom, utana meg ehesebb vagyok. De a salival is igy vagyok. De ha iszok ra vizet egy jo poharral akkor elmulik az ehseg erzetem, igy mindig csak vizet kell innom, vagy sima zöld teat (edesites nelkül) es kesz. Tudtatok pl miert olyan finom a Mars, Bounty, Twis, Snickers csokik? Mert disznozsirral keszitik. Na ezert is hizlal. De ha mar eszünk annyit együnk mint amennyi a ket osszetett markunkban elfer. A gyomrunk is kb akkora nagysagu. De elötte is igyatok egy pohar sima vizet.
2012. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 fosfosfosfos válasza:
Savasít? Eldobom az agyam. A fehér kenyér, a hús, meg a vaj jobban savasít a gyümölcsöknél.
2015. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!