Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A zab melyik napra esik?...

A zab melyik napra esik? Keményítő, szénhidrát?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2012. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Na, szóval ez olyan mint hogy minden bogár rovar.


A keményítő a "bogár". Minden keményítő szénhidrát, de pl. a fruktóz (gyümölcscukros) is szénhidrát, de nem keményítő.

2012. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*gyümölcscukor
2012. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz ezzel a szétválasztós hülyeséggel! Az autót sem úgy tankolod, hogy egyik nap gázolajat, másik nap benzint, a harmadik napon pedig kerozint tankolsz bele. Tudom, hogy cseppet sem hasonlítunk az autókra, de az elv alapján szemléltető példának jó. Az emberi testnek minden nap szüksége van fehérjékre, zsírokra és szénhidrátokra. Mondjuk a szénhidrát nem létfontosságú, de szeretjük, mert első osztályú energiaforrás és így a jó zsírok és a fehérjék tudják végezni a saját dolgukat. Különben sem fogod tudni a gyakorlatban kivitelezni a dolgot, mert például a zab is tartalmaz zsírt és fehérjét a szénhidrát mellett.
2012. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12  Miki válasza:
41%

Szénhidrátok: cellulóz, keményítő, fruktóz, maltóz, laktóz, glükóz és a szacharóz.


cellulóz - növények vázát alkotja ( pl. fa 40%, len 80% ), nem oldódik vízben, híg savban és híg lúgban.A vatta és a papír szinte 100%-ban cellulózmolekulákból áll.


keményítő - ételekben sűrítésre, tészták készítésére, valamint textíliák keményítéséhez használjuk.Gazdag keményítőtartalmú növények például a gabonafélék: búza, rozs, zab, a burgonya, a kukorica és a rizs.Íztelen, és szagtalan fehér színű, olajos tapintású por, vagy szemcsés anyag.


fruktóz - gyümölcsökben és zöldségekben megtalálható cukor, másnéven gyümölcscukor.


maltóz - malátában megtalálható cukor, másnéven malátacukor.


laktóz - a tejben található cukor, másnéven tejcukor.


glükóz - vércukor, amely a vérben található és a szervezet sejtjei számára energia forrás,amely az ételekből származik, ezenkívül a gyümölcsökben és zöldségekben is előfordul.


szacharóz - finomított cukor, amely cukorrépából vagy cukornádból készül, másnéven fehércukor ( pl. kristálycukor, porcukor, kockacukor ).


Ezek közül mindössze a szacharóz káros a szervezetre, ennek ellenére a modern élelmiszerekben szinte csak ez a fajta szénhidrát található meg.

Ráadásul sok gyártó megtéveszti a fogyasztót azzal, hogy külön írja a szénhidrát és a szacharóz mennyiségét, legtöbbször mindkettő más más tömeggel szerepel.

Ami közönséges átverés, hiszen a szénhidrát és a szacharóz egy és ugyanaz.

Az orvos pedig azt írja elő a cukorbetegeknek, hogy naponta mennyi szénhidrátot ehet meg anélkül, hogy súlyosbodna az állapota.Holott csak a szacharózt nem kellene fogyasztania, mert a szacharóz egy izolátum, ennél fogva a szervezet a feldolgozása során kénytelen a csontokból kivonni a feldolgozásához szükséges anyagokat, ( kalciumot, káliumot, más egyéb ásványi anyagokat, vitaminokat és vizet ).


izolátum - az élelmiszeriparban azt jelenti, hogy egy olyan anyag amelyet megfosztottak a természetes részeitől, pl a szacharóz is ilyen, a finomítási eljárás során kivonják a cukorrépából vagy a cukornádból, és elveszti anyagának 99% százalékát, és csak a szacharóz marad hátra.Elveszti az emésztéséhez szükséges ásványi anyagokat, vitaminokat, vizet.Ezért a szervezetnek azokat saját magából kell kivonnia,hogy feldolgozhassa a szacharózt.


kalcium - puha, könnyű fém, a szervezet egyik építő anyaga, főleg a csontoké.


kálium - a szervezet folyamataiban játszik szerepet, pl. izomműködésnél és a sejtek energia ellátásában.


ásványi anyagok - Az emberi szervezetben építőanyagként és szabályozó anyagként működnek, és nem szolgálnak energia forrásként.


vitaminok - amelyeket az emberi szervezet nem tud másik anyagból előállítani, tehát külső forrásból, azaz táplálkozás során kell hozzájutnunk.Az élettani folyamatokban nem energiaforrásként és nem építőanyagként vesznek részt, hanem a folyamatok szabályozásáét felelősek.

2012. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12  Miki válasza:
Érdekesség: Ha egy tejérzékenységben szenvedő ( laktózérzékeny ) ember megiszik 72-78% nyers tejet,nem lesz tőle semmi baja, mivel a tej ebben a formában nem minősül izolátumnak.
2012. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

"Holott csak a szacharózt nem kellene fogyasztania, mert a szacharóz egy izolátum, ennél fogva a szervezet a feldolgozása során kénytelen a csontokból kivonni a feldolgozásához szükséges anyagokat, ( kalciumot, káliumot, más egyéb ásványi anyagokat, vitaminokat és vizet ). "

Ezt most kifejtenéd? Nem igazán értem. A szacharózt diszacharidáz enzimek bontják le glukózra és fruktózra. A glukóz és a fruktóz ezúton gyorsan felszívódik a véráramba. Ilyen formában nem az a baj vele, hogy "izolátum", hanem az, hogy gyorsan megnöveli a vércukorszintet. Ezen kívül még bele lehetne menni a fogaknak okozott károkba és egyebekbe persze, szóval a szacharóz nagyobb mennyiségekben természetesen nem jó, de hogy mi köze ennek a csontokhoz, azt nem tudom. A glukóz egyébként az egyik legfontosabb energiaforrásunk, az idegsejteknek pl. létfontosságú, de félreértések elkerülése végett ez nem azt jelenti, hogy egész nap szőlőcukrot kéne rágnunk. A keményítő is végül szőlőcukorrá bomlik le például; előbb maltóz lesz belőle, mely egy diszacharid és 2 glukóz egységből áll, és utána monoszacharid glukóz. A fruktóz egy kicsit más tészta, de ebbe már nem megyek bele.

Ezt a napi beosztást pedig nem értem, főleg amiatt, hogy szénhidrátot, fehérjét és zsírt amúgy is minden nap bevisz az ember, gyakorlatilag nem lehet (és nem is szabad) elkerülni. Amit lehet és érdemes sokszor kerülni, azok hozzáadott cukrok az ételekhez, italokhoz.

2012. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12  Miki válasza:

8/9-es hozzászólónak:

Cukorbetegek számára szénhidrátszegény diétát szoktak előírni.

A szénhidrát napi mennyiségét 4-6 gramm / kg-ban szokták meghatározni, a kg a testsúlyra vonatkozik.

Tehát ilyenkor egy 75 kg-os ember 450 gramm szénhidrátot fogyaszthat naponta.

Az ételekben a szénhidrát általában a fehér cukrot jelenti, 1 gramm fehér cukor az 1 gramm szénhidrát.

Tehát igazából azért csökkentik a szénhidrát mennyiségét, mert javarészt maga a fehér cukor jelenti a szénhidrátot.


A fehércukor csak egy üres kalória, ezenkívül tápértéke nincs.A cukor természetes formájában tartalmazza a feldolgozásához szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat és mikroelemeket (0,005% alatti ásványi anyagok a szervezetben ).Mivel a fehércukor ezekkel nem rendelkezik, ennélfogva a szervezet ezeket önmagából kénytelen kivonni, és ezáltal a szervezetben hiány keletkezik.

Ennek hatására romlanak a fogak, megnyúlnak a csövescsontok.Hiányt nem csak a fehér cukor okoz, hanem minden olyan étel amelyet megfosztottak a természetes kísérőitől.Ilyen pl. a fehér liszt, só ( a lisztbe és a sóba cukrot tesznek, hogy ne tapadjon össze ), fehér rizs.A cukor függőséget is okoz ( tudom, hogy nem hiszed el, én sem hittem, amíg ki nem próbáltam és mellőzni kezdtem a cukrot tartalmazó ételeket, ráadásul a 3 évig tartó hasmenésem is elmúlt utánna, a cukor hiánya a 3. napon már rettenetes volt és jó 4 hónapig még sóvárogtam utánna ).


A cukorbetegség kialakulásának folyamata: A szervezet érzékeli a cukor hatására megnövekedett vércukor szintet,és hormonokat ( a szervezet belső működését szabályozzák ) termel amelyek által beindul az inzulin ( ez is hormon ) termelés a cukor visszaszorítására, jön a második krízis,a kezdeti feldobottságot követi a lehangoltság,a glükózszint ( vércukorszint ) túl alacsony lesz ,ezért a szervezet igyekszik pótolni,és a máj visszaenged némi lekötött cukrot ( A máj elraktározza a cukrot, egy ideig, később amikor már túlcsordul,a szervezet a has, comb, fenék tájékára rakja le zsír formájában ).Az ember pedig ösztönösen újabb cukrot fogyaszt,hogy ellensúlyozza a vércukorhiányt, ezzel újra beindítja az előző folyamatokat.Sok sok ilyen kilengés után a szervezet hasnyálmirigye felmondja a szolgálatot. ( főleg a gyenge mellékvesével rendelkezőknél ) és kialakul a cukorbetegség.


Évente átlag 40-60 kg cukrot fogyasztunk el fejenként.


UI: Nem mentem el a lebontásra vonatkozó kérdésed mellett, William Dufty által írt Cukor Blues című könyvben olvastam erről,ott írják le ennek a mechanizmusát,valamint az ezzel kapcsolatban végzett kutatásokat állatokon és börtönkonyhákban ( itt jól ellenőrizhetőek a kísérletek ), természetesen nem a vegyészek és a táplálkozás kutatók szintjén. Utánnanéztem a könyv által leírt összes adatnak és nem találtam tárgyi tévedést.Másrészt számomra az információk a tapasztaltak alapján igaznak bizonyultak, hiszen sokkal jobban érzem magam amióta nem eszek cukros ételeket.Nem vagyok ideges,nem vagyok álmos étkezés után ( onnan tudható, hogy az étel cukrot tartalmaz, hogy álmos leszel tőle. ),egész nap éber vagyok és kiegyensúlyozott.

2012. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Más: most ki fogom emelni a fogakat, ha már említetted. A fogakat nem azért károsítja a cukor, mert elvon tőlük bármiféle ásványi anyagot az emésztés folyamata. A baktériumok, amik ott éldegélnek, felvesznek a cukorból, és átalakítják tejsavvá. Túl sok tejsav rossz a fogaknak, oldhatja a zománcot. Ezen kívül ezek a bacik át tudják alakítani a cukrokat dextránná, de különösen a szacharózt, amiről beszélünk. A dextrán segítségével jobban oda tudnak tapadni a fogakhoz, nehezebb eltávolítani őket.

Örülök, hogy utánanéztél dolgoknak, sajnos én nem tudom garantálni, hogy azt a könyvet bármikor is megnézem a közeljövőben, nincs annyi időm, de fenntartásaim vannak, szerintem nem alaptalanul.

Maradjunk annyiban, hogy nem várom el, hogy tudományosan elmagyarázz nekem bármit is ezzel az emésztés elmélettel kapcsolatban, főleg hogy jelenleg nekem sem teljeskörű a tudásom, de én leszögezném, hogy szerintem nem igaz. Azt is leszögezném, hogy ettől függetlenül teljesen más mechanizmusok miatt a sok cukor tényleg nem jó. Viszont a szervezetnek kellenek cukrok, persze nem kifejezetten a fehér cukor, de azt hiszem nem kell ezt a lebontás dolgot tovább ragozni.

Az "izolátum" dolgot csak egyetlen módon tudom összekapcsolni ezzel az egésszel, mégpedig úgy, hogy a kapható fehér cukorban tényleg nincs más leszámítva kisebb "szennyező" akármiket, mint glükóz és fruktóz molekulák összekapcsolva. Épp ezért a kisebb mennyiség is több belőle, mint általában az ételekben természetesen található szénhidrát.

Magától a cukortól amúgy még sose lettem álmos. :D Sőt, tanulásnál néha ad egy kis pluszt pl. egy kis csoki.

Részemről ennyi, ha te jól érzed magad, maradjon is úgy, nem a cukorra akarom rábeszélni a népet. Csak nézzenek utána alaposan annak, amit olvasnak.

2012. máj. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!