Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A zab melyik napra esik?...

A zab melyik napra esik? Keményítő, szénhidrát?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 21:12
1 2
 11/12  Miki válasza:

Megkerestem Neked amit a könyv ír a fehér cukor lebontásáról, mint kiderült kihagytam azt, hogy a szervezet a fehér cukor által kiváltott hatások semlegesítéséhez is mikrotápanyagokat használ fel ( vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek ) az emésztés mellett.

Az idézetet némiképp átírtam, mert egy azt megelőző szövegszakaszhoz kapcsolódik, és annak hiányában nehezebben lenne érthető. A könyv 155. oldalán található.

Részlet:

"A fehér cukor megemésztéséhez, méregtelenítéséhez és kiválasztásához a szervezettől értékes vitaminokat és ásványi anyagokat von el. A szervezet számára rendkívül fontos, hogy megőrizze egyensúlyát, ezért többféle módon is képes védekezni a nagy mennyiségű cukor bevitele által kiváltott hatásokkal szemben. Olyan ásványi anyagok aktivizálódnak és működnek közre a vegyi folyamatokban, mint a sóban lévő nátrium, a zöldségekben lévő magnézium és kálium, és a csontokban lévő kalcium. Semlegesítő savak termelődnek, hogy a vér felborult savbázis egyensúlyát visszaállítsák az eredeti értékre. A napi rendszerességgel fogyasztott cukor a vér állandó savas eltolódását eredményezi. Ennek ellensúlyozására a szervezet tartalékaiból egyre több ásványi anyagot használ fel. A savbázis egyensúly megóvása érdekében annyi kalcium kerül ki a csontokból és a fogakból, hogy az belső szerkezetük gyengüléséhez vezet."


Mindazonáltal nem támadom az álláspontodat, csak megmutattam, hogy mit ír erről a könyv.

Számomra gyakorlatilag működik amit a könyv ír, mindegy milyen elméletek vagy szabályok szerint határozhatóak meg a mögöttes folyamatok.Megfigyeltem nemegyszer azt, hogy pl. tortát eszik a nagy család, és azok akik fogyasztanak a tortából,5 percig feldobottak lesznek,és kb. 10 perc után lehangolódnak, nem valódi lehangoltság lesz urrá rajtuk, csak kcsit kevésbé lesz pörgős a beszélgetés,és egy picit a tortát emésztők nehézkesebbek.


Amikor elösször olvastam a könyvet, én sem vettem komolyan az első oldalak után.Később a könyv olyan tényeket közölt amelyeket más könyvekből, forrásokból is ismertem.Végül úgy döntöttem,hogy letesztelem azt az állítását,miszerint a cukor függőséget okoz.Megdöbbenve tapasztaltam,hogy már másnap ideges voltam és zaklatott,a 3. napon már annyira kívántam valami édeset,hogy akár egy kupac lócítromról a legsilányabb édességet is képes lettem volna felfalni.Ehez hozzá tartozik,hogy volt olyan nap amikor megettem fél-egy tábla csokit, a heti adag 3 tábla csoki volt.Három éven át szinte mindennap hasmenésem volt ( 2008 karácsonyától 2011 júniusig tartott ), pedig időben keltem, feküdtem, ettem és intenzíven tornáztam mindennap.A cukros ételek és édességek elhagyása után másfél hónappal elmúlt a hasmenésem, és a kezem se volt ragacsos tapintású, egésszen addig alapos kézmosás után is már 5 percel ragacsos volt a kezem, ( gyerekként folyton kérdezték egy kézfogás után, hogy: mi van,nem mosol kezet? ,pedig dehogynem mostam.És akkoriban nem is szerettem az édességet, csak a Nagyi ételeit ettem, azokban viszont sok volt a cukor. ), most olyan a kezem mint a dörzspapír.


A tejsav valóban károsítja a fogzománcot.

A fogromlás az utóbbi 2 évszázadban terjedt el igazán.A cukorbetegség egésszen 2 évszazaddal ezelőttig a királyok és nemesek "kiváltsága" volt, mivel a cukrot csak aranyáron lehett kapni.Úgy írták le a tüneteket, hogy a beteg izzadsága és vizelete édeskés,kellemetlen szagú,esetleg zavarodott a viselkedése ( főleg kamaszoknál és a mentálisan gyengébbeknél ), pattanásos bőrbetegségek gyötörték.A gyógymód erre az volt, hogy kitiltották a házból és a környékéről az összes fehér cukrot.Később az átlagpolgárok is hozzájutottak és attól kezdve vált népbetegséggé a fogszuvasodás, ma az emberek 90-100%-át érinti.

2012. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hétfő?? Nem nem bocs szerda, a szerda jó
2012. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!