Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogyan kezdjek neki a fogyókúr...

Hogyan kezdjek neki a fogyókúrának? 16 éves vagyok,176cm magas,102kg. Eléggé rosszul érzem magam a bőrömben megszeretnék szabadulni annyi kilótól amitől nyugodtan kimehet strandra, vagy csak ruhák szempontjából.

Figyelt kérdés
vagy akár csajozás miatt, mert ez így nemjó, tudom. De egyszerűen nem bírom ki hogy kicsit egyek. Adjatok tanácsot, légyszives!
2009. júl. 15. 19:09
 1/5 anonim válasza:

Keress fel edzőket, ha egyedül nem megy, vagy a barátoddal menj el futni, vagy a szüleiddel, de én még mindig azt mondom, hogy egy edzővel jobban jársz, mert ő nem hagy lazsálni. Nornbinak van sok dvd-je esetleg vegyél meg egy "duci dvd-t", ami tényleg nem hülyeség.

[link] itt vannak ezek a duci-tréningesek, és nem is drágák, 1046Ft!db vagy megtudod őket venni egy, nagy csomagolásban is 2044Ft-ért. Jó tornászást!

2009. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
53%
Vegyél vmi étvágycsökkentőt, van ilyen rágótabletta, stb. Nézz utána a neten. Úgy fogod érezni, h tele van a gyomrod, így már az étvággyal nem kell megbírkóznod, csak az ételek megkívánásával. Sok sikert! :)
2009. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,neked kell megállnod,hogy ne egyél.Én 65kiló(158 cm)voltam,mikor azt mondtam,hogy na elég. Eddig nassoltam,mostantól a futás a hobbim,nem pedig az evés. Mindig arra gondoltam mielőtt megettem volna 1tábla csokit,hogy "Kell ez nekem?Mivel lesz jobb ha megeszem?Ki tesz majd azért valamit,hogy fogyjak,ha nem én?" Ezek után inkább ott hagytam. Vagy ha meggyőztem magam,hogy van értelme megenni,Jobb a csoki,mint az hogy vékony legyek, megettem belőle pár kockát. De mondom,ez nagyon ritkán volt. Elhiheted milyen így, kb a családom olyan, hogy mindent megesznek. Anyám kb 20embernek főz,mikor csak 4en vagyunk. Tesóm is kb 3milka, 2l jégkrém, annyi mint másnak 1gombóc fagyi. Szóval érted.. DE ők nem kövérek (anyám,34é/58kg/172cm. Apám, 36é/72kg/184cm/, Tesóm,13é/168cm/60kg) Így elég szar volt azt megállnom,hogy ne egyek. Mikor ők ették a gulyáslevest,fánkkal,nekem megkellett hogy álljam,hogy én igenis csak sonkát eszek, paradicsommal. Eléggé megváltoztam 3hónap alatt,mióta fejembevettem azt,hogy fogynom kell.. Immár csak 53kilót nyomok,van rajtam izom,és nem vagyok lusta,mint előtte. Mindenmásnap futok,hétvégenként megyünk túrázni..és satöbbi. Szóval, ha Te nem csinálsz semmit,annak érdekébe,hogy valami változzon rajtad,illetve valami más legyen körülötted, akkor inkább hagyd. Más nem tud rajtad segíteni. Nagynéném dietetikus, Ő is adott nekem sokszor tanácsot. Szerintem keress fel egy dietetikust, megmondja mit,mikor egyél. Össze ír neked egy diétát. Én így bírnám a napodat elképzelni. ;

Reggeli: 2szelet teljeskiörlésű kenyér, 10deka csirkemell sonka, 3szem paradicsom,2paprika,2uborka.

Ebéd: fél tányér rizs, 3szelet roston sült csirkemell, 3szem uborka,3paradicsom,paprika,saláta,ilyenek. Amennyit kívánsz.

Uzsonna: 1pohár joghurt, 1db alma,1db sárgarépa.

Vacsora: 2szelet csirkemell,mexikói zöldség keverékből kb 10-15dkg.

Ha éhes lennél vacsora után, nyugodtan ehetsz nyers zöldségeket(én imádom az uborkát,előtte ráse bírtam nézni..) uborka,paradicsom,fejessaláta,karalábé,ilyenek mehetnek este is. Vagy 1pohár kefir, natur joghurt,esetleg alma.. ilyenek.Ha az étkezések között megéheznél ehetsz nyers zöldséget,vagy a délelőtti órákban,vagy kora délután alacsony kcal tartalmú gyümölcsöt is választhatsz. Hidd el,ha Te nem,senki nem fog tudni rajta változtatni!Remélem segítettem,szia;)


15/L

2009. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs látványos neve. de az egyetlen fogyókúra, amit akár évekig tudsz csinálni az alábbi alapokból áll.

1) Aerob edzés. Sokáig, alacsony intenzitásal végzett mozgás, pl lassú kocogás. Az a helyes tempó, amelytől nem lihegsz, a zsírégetéshez oxigén kell. Hetente 2-3 pihenőnapot be kell iktatni az izomzatod regenerálódása miatt, de ezeken a napokon is több zsírt éget a megdolgoztatott izomzatod! A súlyzós edzések ha kis súllyal, gyakori ismétlésszámmal végzed őket, szintén segítenek fogyni, ha nagy súllyal kevésszer, akkor "vastagítják" az izomzatodat. A zsírégetés aerobnál kb 30-40 perc elteltével indul be, addig vércukrokat bontasz.

2) Rengeteg folyadék- az "olvadó zsírok" és a zsírokban raktározott, évek alatt felgyülemlő mérgek kiürítésére, és hogy be tárolja atested a vizet. Ha sokat kap, megszokja, hogy nem kell raktározni.

3) Ugyanez vonatkozik az anyagcseréd felpörgetésére. Sokszor, akár 6-7X keveset enni (de sosem este) azt jelenti a testnek, hogy nem kell zsírtartalálkot képeznie, úgyis jön utánpótlás.

4) Szétválasztás! Nem kalóriát számlálgatunk. Zsírok, fehérjék, szénhidrátok, cukrok. Ezeket kell nézni az ételeid összetételében. Zsírt CH nélkül nem tudsz megemészteni, CH-t viszont reggel érdemes enni. A nap többi részében zöldségek, nyersen is, rostanyagok és sok-sok fehérje, akár növényi, akár állati! Ha ebből nem fogyasztasz eleget, izomból fogysz.


Tehát: Folyadék, Anyagcsere, Szétválasztás, Aerob edzés.

Olvasd össze a kezdőbetűket, ezen minden kuncsaftunk röhögőgörcsöt kap első körben, aztán örül a sikernek.:)

2009. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen a gyors, és kielégítő válaszokat! valóban rajtam múlik, édesanyámmal élek egyedül, ő is mondja hogy fogyni kellene, de nem tart ki velem, vagy hogy mondjam, mondja hogy fogyni kellene de sztem legyint rá. mindeféleképpen változnom kell, mert ha ez igy megy tovább csak rosszabb lesz, érzem. tavaly még 82 voltam, 1év alatt 18kg az rengeteg. tehát forduljak dietetikushoz. rendben van, megteszem ami tőlem telik! köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2009. júl. 15. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!