Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A víznapon csak folyadékot...

A víznapon csak folyadékot szabad bevinni a szervezetedbe? Akik csinálták a diétát ezt hogy bírták? Nem lettetek rosszul?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 19:12
1 2
 11/18 anaiszanaisz válasza:

Folyadákot, koktélokat, turmixokat.


De időnként lehet böjtnapot tartani, ami pusztán vízbevitellel jár. Megtisztul tőle a szervezet, és pihen kicsit aznap, levegővételhez jut, és nem terhelődik le.

2012. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. szept. 14. 13:50
 13/18 LeGrady válasza:

Én egy hétig éltem vizen és ízesítetlen teán, irodai munka és mérsékelt napi mozgás mellett. Semmi bajom nem lett belőle. Egy nap szinte teljesen veszélytelen szerintem.


Van, akinek gond ha leesik a vércukor szintje, szédül, stb, azoknak nem árt kéznél tartani pl, szőlőcukrot, bár azzal bukik a diéta.


A legjobb egy egy apró kortyot inni ahányszor elfog az éhségérzet. Nem tünteti el ugyan az étel utáni vágyat, de csökkenti.

2012. szept. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább bor,-sör,-és pálinkanapot tartanék a helyedben,köcsög !
2012. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Zoltán491 válasza:
25%

A víznapon csak vizet kellene innod. Ezért víznap. A célja a szervezet méregtelenítése, illetve az emésztőrendszer pihentetése.

Naponta legalább 3 liter vizet kellene innod (télen is, ha nem vagy szomjas, akkor is). Ha éhes vagy, a vízivás csökkenti az éhséget.

Ha nem bírod, igyál gyümölcslevet (bár az egyik cél, az emésztőrendszer pihentetése olyankor nincs meg).

Semmi problémád nem lesz belőle, akkor sem, ha sovány vagy (de ettől nem fogsz fogyni sem). Ha túlzottan, orvosilag elismerten alultáplált vagy, akkor nem szabad alkalmazni.


A különböző válaszoknak pedig nem hiszek. Koplalásnál három napig is csináltam. A harmadik napra egészen felfrissül az ember, megnő az energiája és életkedve. Nem leszel rosszul, ha elegendő vizet iszol.

2012. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Zoltán491 válasza:
Amit írt az egyik válaszoló: nem igaz, hogy csak a 90 napos diétánál van víznap. Rengeteg diétánál van, illetve a böjt is víznapból áll (nagyböjt - húsvét előtt, legalább kb. 5 nap, kisböjt - adventben, 3 napos). És időnként (elvileg három havonta) kellene egy víznapot tartanunk (minden böjttől, vallási előírástól és egyébtől függetlenül).
2012. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! LeGrady és te mennyit fogytál ettől, hogy csak ittál?
2012. szept. 19. 16:56
 18/18 anonim válasza:
Nekem 1 hét múlva lesz esedékes. Férjem nagynénje azt mondta, hogy a tesója nem kimondottan víz, inkább lénapot szokott tartani, amikor 100%-os gyümileveket iszik. Azt hiszem, én ezzel fogok megpróbálkozni. Amúgy 8 éve csináltam már 1x, akkor az 1. víznapot végigszenvedtem, nagyon rossz volt, utána inkább dupla gyüminapot tartottam havonta 1x. Úgy is hatásos volt.
2012. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!