Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szénhidrátnapon megengedett a...

Szénhidrátnapon megengedett a fagyi. De az nem baj, hogy ahhoz is használnak tejet, így keveredik a szénhidrát a fehérjével?

Figyelt kérdés
2008. máj. 26. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a diéta kidolgozói beleírták, elvileg nem lehet baj. De ha belegondolsz, akkor a legtöbb sütiben is van tej, tojás...sőt az enyémeken még tejszínhab is :) És fogyok ;) Szerintem nem baj, egyed nyugodtan (mértékkel)!
2008. máj. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tej miért fehérje? Azé mert fehér a színe?

Akkor nézzük:


1,5 % -os, mert mégiscsak diéta, ebből mondjuk kell 500 ml.

Az 230 Kcal, amiből 66 fehérje, 96 szénhidrát és 68 zsír.

Tehát a legkevesebb a fehérje.


Azonkívül nem tudsz olyan ételt mondani, ahol nem keveredik, a szénhidrát a fehérjével és zsírral.Még a növényekben is van fehérje, csak nem teljes értékű, tehát bizonyos aminosavak hiányoznak.

Nyugodtan le lehet pontozni, de csak magatokat teszitek nevetségessé.

(mégjobban)

2008. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a két választ, még ha az egyik hangnemét, stílusát nem értem. Mindenesetre hasznos volt, köszi
2008. máj. 28. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A diéta leírása úgy szól, hogy szénhidrát napon vacsora:két kisebb szelet torta, vagy 2-3 db. apró kalács, persze lehet péksüti is vagy 3 adag fagyi és kötelezőeb 1 szelet főzőcsoki.Nos...nyílván ha írták a fagyit , akkorlehet enni, de csak keveset.Nem hiszem, hogy az a kevés fehérje befolyásolná a diétát.
2008. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a 90 napos alatt szénhidrát napon rendszeresen fagyit ettem, és mégis lefogytam majd 10 kg-ot. Szerintem lehet. Sőt, néha fél doboz BOCI jégkrémet :D. Ja, és azóta még fogytam, és tartom is!
2008. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A második válasz hangneméhez egy kis magyarázat:

Azt szerettem volna, ha felfogjátok, hogy NEM lehet az élelmiszereket felbontani összetevőikre és azokat külön napokon fogyasztani. Ezért hibás ez a 90 napos diéta.

Én nagyon örülök, hogy az utolsó válaszoló lefogyott, de itt jópár hozzászólásban olvasható, hogy hányan híztak vissza még nagyobb mértékben, és hogy mennyire szemfényvesztés ez az eredmény.

Ugyanis a fogyás csak a test víz ill izomállományát érinti, a zsír ettől nem lesz kevesebb, azt ugyanis makacsul eltárolja a szervezet "szűkösebb napokra". A többi tápanyagot viszont NEM tárolja, hanem felhasználja és azokból hiány keletkezik, ami mégjobban belassítja az anyagcsere folyamatát.

Ezért van a visszahízás, ami törvényszerű, és csak saját magát okolhatja miatta az, aki esztelenül belekezd egy ilyen áltudományos diétába.

Azt kéne már megérteni, hogy a testsúlyvesztés nem egyenlő a zsírból való fogyással. Nem is érdemes a mérleget nézegetni állandóan, egy jó nagy tükör sokkal többet elmond a testkompozíciórol, mint a puszta számok.

2008. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Te egy akkora gyökér vagy! Nyílván halvány fogalmad sincs milyen az, amikor valaki több tíz kilo felesleggel küzd és már minden diétát kibróbált sikertelenül, amikoris rátalál erre, és láss csodát, elkezdenek lemenni a kilók. Én így jártam és SOHA senki nem fog tudni meggyőzni, hogy ez szar módszer! Egyáltalán te minek vagy itt? Mivel fogyok, baromira nem érdekel, hogy miből fogyok. És mivel a három hónap nagyon sok, addig megszokom ezt az étrendet, és lehet, hogy soha többé nem hagyom abba. És az ilyen magadfajta okoskodó....(itt nagyon csúnyákat mondok) ne is próbálja megmagyarázni, hogy rosszul döntöttem.
2008. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!