Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diéta-Mi a véleményetek?

90 napos diéta-Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól? Mellette a futás mehet?

2013. márc. 18. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogyókúrák témakörnek van 90 napos altémaköre. Ha elolvasol pár kérdést, láthatod, hogy a legtöbb ember nagy baromságnak tartja. Ha némi táplálkozástudományi alapismerettel felvértezve elolvasod a lényegét, láthatod is, mennyire logikátlan, értelmetlen dolog. Egészségesnek semmiképpen nem nevezhető, innentől engem nem érdekelne, hogy kinek is vajon miért hat. Egy rendesebb napja van, a többin a szénhidrátot nyomja, amiből a mai ember pont bőven túl sokat eszik s ami elhízásért, betegségekért felelős.

Nem maga a szénhidrátfogyasztás persze, hanem a túlzott mértéke és a nem megfelelő források.

2013. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akik eddig nem nézték, hogy mit ettek, azoknak ajánlom. Akik normális kajákat ettek, húst, zöldséget, gyümölcsöt, csak túl sokat, nekik viszont nem.

Nem a legjobb diéta, a paleo és a kalóriaszámolás jobb nála, viszont jobb mint a 13 napos, egy hetes meg hasonló elnevezésű koplalós diéták.

Ráadásul lehet egészségesen is csinálni, meg hülyén is.


Két példa:

rossz:

1. nap: virsli, sajttal töltött pulykamell, párizsi

2. nap: krumpli, chips

3. nap: csoki, torta

(a gyümölcsnapot nem nagyon lehet elrontani)


jobb példa:

1. nap: csirkemell, tenger gyümölcsei vagy hal, kefir

2. nap: zöldség, töltött cukkini

3. nap: tészta, de normális mennyiségben és zöldséggel


Tehát nem mindegy, hogy közben szemetet eszel, vagy megpróbálsz egészséges ételeket fogyasztani.


Sokan nem ajánlják, mert:

3 nap folyamatos keményítő/szénhidrát (mindkét félét olvastam már). Nos akik ezt mondják, azokat visszazavarnám középiskolai kémiaórákra.

Viszont a szervezet tényleg nem úgy lett kitalálva, hogy egy nagy adagban vigyük be a gyümölcscukrot vagy a fehérjét. Elvégre nem számítógépes játékok vagyunk, amiben ha feltöltjük a készleteinket, azt használjuk addig, míg le nem merül. Pl. gyógyszereknél se egyszerre veszünk be egy heti adagot, hogy a szervezet majd beosztja...

Naponta kellene minden fontos tápanyagot bevinni.

Bár még így is jobb, mint a tojásdiéta/káposztadiéta/levesdiéta.

Én magam inkább a visszafogott étkezés híve vagyok, jelenleg is kalóriát számolok. Én nem kezdenék bele. Egyik barátnőm végigcsinálta, ő 12 kilót fogyott vele és nem hízta vissza. Persze ehhez az kell, hogy a 90 nap után se térjen vissza az ember a korábban kialakult rossz étkezési szokásaihoz.



A futás miért ne mehetne?

2013. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy ha magas vagy alacsony a vércukrod, akkor ne próbáld ki, mert ez a diéta eléggé megdobálja.
2013. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: A keményítő, a szénhidrát és a gyümölcscukor közül melyik nem szénhidrát szerinted? Ha már olyan okos vagy, érvelj.
2013. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Végül Én is más módszerbe vágtam.
2013. márc. 20. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!