Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért baj ha diétázok, fogyózok?

Miért baj ha diétázok, fogyózok?

Figyelt kérdés

Reggel fogyókúra programokat nézegettem, amikor rátaláltam egy olyanra ami mindössze 1-2 napos. Vagyis 2 napig kell ismételni ugyanazt.

Reggeli : 2 kivi, 2 korpovit keksz, egy natúr joghurt = 220 kcal

Ebéd: 1 banán, 2 korpovit keksz, egy natúr joghurt = 220 kcal

Vacsora: 1 banán, 2 korpovit keksz, egy natúr joghurt: 220 kcal

össz. = 660 kcal + én futni is járok.

Ma kezdtem el, de anyukám azt mondta teljesen felesleges és nem tesz jót egy fejlődésben lévő szervezetnek. Mi történhet? Nem éheztetem magam, eszek azért valamit..

55 kg vagyok egyébként, és 159 cm. Mindössze 3-4 kg-ot szeretnék leadni a nyáron, hogy a sulit kicsit több önbizalommal kezdhessem.


Köszönöm előre is :)

13/L



2012. júl. 4. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van. A 3-4 kg feleslegtől sportolással szabadulj meg inkább.
2012. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De 3-4 kg nagyon lassan menne le a sporttal.. nekem gyorsabb megoldás kell.
2012. júl. 4. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy a napi 660 kcal nagyon kevés! Az oké, hogy 2 napig tart az egész... de gondolj bele, hogy miért. 2 napig, ha a felét(vagy annyit sem) eszed annak, amit egyébként szoktál, akkor attól persze, hogy fogsz! Főleg ha sportolsz is mellette.

Hosszú távon nem lesz eredménye. Meg szerintem az sem jó, hogy ez a diéta (ha megnézed) nagyon egyoldalú.

Ha szeretsz sportolni, és mondjuk rendszeresen futsz, az nagyon jó! Mellette bőven elég, ha arra odafigyelsz, hogy ne egyél annyi édességet, hanem helyette zöldségeket, gyümölcsöket!:)

Én tényleg azt szoktam mondani, hogy nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot váltani, mert így lehet hosszú távon eredményt elérni:) Hajrá!!:)

2012. júl. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kopog majd a szemed az éhségtől. Ha pedig ezt "elvégzed" utána visszajön az egész, mert ugyanúgy fogsz enni tovább, mint régen.

Egyél kicsit többet és táplálóbb ételeket. Pl. zöldségeket, barna rizst, sovány husit, és igyál sok vizet.

Szerintem leginkább csak sportolnod kellene amúgy, hogy formásodj. Abban a korban vagy, hogy most fogsz még sokat nyúlni, változni, csajosodni.

2012. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2012. júl. 4. 09:05
 6/6 Julie S ***** válasza:
Bár te még növésben vagy, de a testsúly mindig az aktuális életmód eredménye. A fogyókúra ezért csak ideiglenesen csökkenti a testsúlyt. Aki tartós változásra vágyik, annak át kell gondolnia az addigi (főleg étkezési) szokásait és változtatni rajtuk.
2012. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!