Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Egy hónapja csinálom, de két...

Egy hónapja csinálom, de két hete stagnál a súlyom, mit tegyek? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Cirka egy hónapja (most vagyok a 20. napban) elkezdtem a 90 napos diétát, sikerült is lefogynom jó 10 kilót cirka két hét alatt. 189 centi vagyok, és jelenleg 120 kiló körül. A sportot próbálgatom, kocogok, de most, mióta 8 órában tűző napon dolgozok, nem megy már, fáradt vagyok estére, meg egészségügyi okok miatt nem szabadna. Nagyon keveset eszem, ma gyümölcs napon 2 banán+egy kis tányér saláta. Tovább mehet a fogyásom? Mit javasoltok? Esetleg másik diéta? Szeretnék nagyon lefogyni, bármit megtennék! Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 9. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

10 kiló víz és izomvesztés, azóta stagnálsz.

Nem eszel véletlenül túl sok szénhidrátot? :S

Kenyér, tészta, krumpli, rizs.. zab?

Kocogást csinálhatod, de csak addig amíg az ízületeid bírják. 100 kiló fölött legalább annyira nem ajánlott edzés, mint 100 kiló alatt.

Sőt, 100 kiló fölött abszolút tilos!


Annyit kéne enned, hogy jóllakj és erőt adjon. Nem vagy sajnos olyan állat ami csak növényevő, így a banán és saláta sem elég.


Valljuk be: állatok tetemeit esszük. Az finom, az ad erőt, az adja a legtöbb hasznos tápanyagot, az nem emeli meg az inzulinszintünket kórosan. Azaz húst és zsírt. Ezek nélkül lehet élni, de csak az próbálkozzon vele aki amúgy egészséges. Neked szigorúan húst kéne enned, mert nem vagy jó formában. Ha visszanyertél annyit az egészségedből és a formádból amennyit csak lehet, akkor lehet gyümölcsözni.. aztán meglátod hogy megéri-e.

Most nem éri meg, nagyon le fogsz gyengülni, a fogyásodat is nehezítheted.


A húsevés könnyű, lusta embereknek való akik megölnek egy állatot hogy ehessenek. A gyümölcsevés nehéz. Sokkal jobban oda kell figyelni milyen gyümölcsöt eszel, nem kezdőknek való. Én sem nehezítem ilyenekkel az életem pedig nem vagyok laikus a témában. És mégis az egyszerűbb utat választom, akkor lehet másnak sem kell rögtön nagyon speciális és nehéz étrendekkel kezdenie.

2013. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát tegyek le a 90 naposról? A kocogással sajnos még a legkisebb gond jelenleg az izületeim, más dolgok állnak a háttérben. Tudnál esetleg valamit javasolni, ha nem nagy gond? És akkor hús, lehetőleg kevés szénhidrát kisérővel, tehát pl hús+saláta? Köszönöm a választ (és ment a plusz)!
2013. júl. 9. 18:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj még a kérdésedet: keményítő napon szoktam enni 20 deka krumplit maximum, tésztás napon 1-1 péksütit. Húsnapon ha van időm grillhús lehetőleg fűszer nélkül, ha kevesebb, akkor csirkenuggets. Ezeken kívül csak gyümölcs (javarészt narancs/banán) + zöldségsaláta.
2013. júl. 9. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor minden nap húsnapot kellene tartanod! :)


Nem szórakozok mértékekkel. Legyen mindenki egészséges, egészséges súlyú utána lehet arról beszélni, hogy mennyi krumpli/péksüti fér bele. Valakinek semennyi lesz a válasz, mert ismeri ezen élelmiszerek hosszútávú állandó ártalmas hatását, valakinek bele fog férni valamennyi, mert finomak. De előbb rendeződjön szerintem mindenki. Vagy legyenek ciklusok: péksütit eszem, éveken át hízogatok. Utána legyen pár év lecsendesülés, gabonamentes élet, fogyás. Utána jöhet újra más ciklus. Ezt az évszakok váltakozásához is lehet igazítani, télen kis hízás, de akkor tavasszal, nyáron megtisztulás és megújulás. Nem látom az emberek életében a ciklusokat (életmódban), pedig az egész világ folyamatos változásokon megy át és ciklusosan működik. Nem biztos hogy némi elhízás a baj, hanem hogy megreked sok ember ebben az állapotban, és semmit sem változtat.. jó kis filozófia volt, elnézést ha hosszú és értelmetlen.


Jógázz, pilatesezz, gyúrjál.

Erősítést meg kell tanulni valakitől, valamilyen oldalról szabályosan de utána lehet fekvőtámaszozni, combra formásítani, hasazni-hátizmozni otthon.

Jógázni, pilateszezni csak edzésen lehet megtanulni, utána ezek is végezhetők lesznek otthon.

2013. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fogyás legjobb módja, ha a szénhidrátot és a zsírféléket lecsökkentjük minimálisra (főleg a szénhidrátot) és a fehérje forrásokból pótoljuk az energiát. Ez segít az izom felépítésében is ami elsődlegesen fontos a testzsír elégetésében. Persze ehhez azért mozogni is többet kellene. Tudom, ilyenkor télen ez nem olyan egyszerű, de van egy jó hírem, már csak két-három hét és kezdünk lassan kimenni a télből. :)

Addig is amit lehet kellene mozogni legalább pihenő napokon többet, nem túlerőltetve inkább kényelmesen, csak kicsi enyhe túlterheléssel, ahogy még jólesik. Ez a nem nagy túlterhelés garantálja, hogy legközelebb is kimész és nem adod fel azzal, hogy "a múltkor jajj de kidöglöttem.." Közben a folyadékot pótolni kell edzés alatt is! Ez is fontos. Pl. nagyon jó edzés lehet egy sima kényelmes kirándulás pl Budapesten busszal fel a normafához és ot elsétálni valamerre a vadonban, vagy bárhova a természetbe. Esetleg egy kör a Margitszigeten, nem futva.

Lehet vinni műzli szeletet, mert a szénhidrát könnyen lecsökken, de azt nem kell felfalni egy nyelésre, hanem ha tényleg szükség van rá akkor törni belőle egy darabot. A másik a víz ami ilyenkor kell és nagyon fontos. Szóval az edzés ne muzsáj legyen, hanem jóleső kirándulás formát öltsön inkább kellemes helyeken. Akkor sokkal hatékonyabban megmozgatja magát az ember, mert jólesik.

2015. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!