Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szeretne a baratnom lefogyni,1...

Szeretne a baratnom lefogyni,12 eves 58 kg 176 cm, hogy tud lefogyni ha ha szulei nem segitenek neki?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 11:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket, szerintem se sok az 58 kg 176 cmhez es a kosarlabdat űzi... :)))
2014. jan. 13. 16:28
 12/19 anonim válasza:

Nem kell koplalás!

SPORT! Semmi más...

Jó, a 6 óra után nem evés, meg az ilye zsíros, és egyéb kaák fogyasztását ilyen esetben elutasítom, de nem kell koplalni.

Amúgy az elég durva, hogy 12 évesen fogyokúrázik.

Ahhoz képes, hogy milyen magas, az 58 kg nem sok!

2014. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem, egyrészt fontos a jó étrend. Az 1-es hozzászólással kb. egyet is értek abban, mikor mit egyen.

Ugyanakkor: sok ember nem tud odafigyelni arra hogy mit egyen, hiába tudja mikor mit kéne, inkább azt eszi amit megkíván, nincs ideje kedve, hogy rendszert vigyen az étkezésébe (saját tapasztalat)

Ezért azt javaslom a barátnődnek, hogy kezdje el a 90 napos diétát. Ez több dologra is megtanít: rendszerezni, mikor mit eszel. Megismerteti veled az ételek összetételét. Kisebb adagokra késztet, mert ahogy fogysz úgy leszel ebben egyre motiváltabb. Ha letelik a 90 nap, akkor pedig kis ügyességgel már tudja hasznosítani a tanultakat, és ki tud alakítani magának egy étrendet. Sokkal motiváltabb is lesz ebben az elért eredménytől.

Én 15 kg-ot fogytam ezzel a diétával, és egy dekát sem híztam vissza utána, azóta sokkal egészségesebben táplálkozom, rászoktam a hús-zöldség párosításra, a gyümölcsökre, sokkal több folyadékot iszom, stb.

emellett persze jó ha mozogni is tud, én szoba bicikliztem, futottam, ugráló köteleztem heti 2-3-szor.


Nassolás: a 90 napos diéta megengedi a süteményt a szénhidrátos napon, de csak ha kivált egy étkezést. Én néha éltem a lehetőséggel. Ugyanakkor megengedi a popcornt keményítő napon pl. Én alkoholt is elég gyakran ittam, igaz igyekeztem száraz borokat fogyasztani.

Tehát lazán vettem, de azért nem túl lazán, és így is volt eredménye. Szerintem ez egy jó diéta, könnyen betartható.


Ja még egy-két jó tanács a barátnődnek: a cukor elhagyásával rengeteget lehet spórolni. Édesítő a teába, kávéba, sőt én a főzelékeket is azzal csinálom. üdítők helyett tea vagy víz (a rostosokban is van cukor!!) joghurtból csak natúr, abba tegyen inkább igazi gyümölcsöt és mézet, mert a bolti az tiszta cukor.

2014. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Koszi
2014. jan. 15. 17:32
 15/19 anonim válasza:

Azért 90 napos előtt ezt érdemes lenne elolvasni: [link]

Doki sem javasolta ismerősömnek, hogy nekikezdjen, szóval tuti van benne valami.

2014. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

én csak azon röhögök mindig magamban (előző hozzászóló vagyok aki támogatja a 90 napost) mert mindig mindenki jön az azonnali kifogásokkal hogy ebbe és abba a diétába nem kezd bele mert egészségtelen. Ez annyira vicces.

Mi egy ember átlag napi étrendje:

reggel kávé, szendvics tömve felesleges mennyiségű vajjal, szemét felvágottal, 0 zöldséggel, jó esetben egy pohár vízzel vagy még azzal sem. Ebédre eszi amit rendel, ami szintén szemét ki tudja miből,vagy viszi a saját maga által bő olajban kisütött rántott húst mondjuk krumplival.

Uzsonnára bevág egy sütit a kolléganőkkel és persze újabb kávé. (Remélhetőleg eddigre már megivott egy liter vizet de ez elég ritka)

Aztán vacsorára: pizza, sör, vagy ami épp van otthon.


Most őszintén? Ennél nem jobb bármilyen diéta is??

A 90 naposban minden félét ehetsz, de főleg zöldséget és húst, napi háromszor étkezhetsz (de akár 5-ször is) és mindezt úgy hogy nem vonsz meg a szervezetedtől semmi tápanyagot. Gratulálok annak aki mégis inkább fikázza, csak nehogy el kelljen kezdenie diétázni.

Én végig csináltam, a vércukor szintem azóta szuper, a teljes vérképem remek, vérnyomásom remek, semmit nem szedtem vissza viszont megtanított helyesen étkezni, most már eltudom képzelni az életemet kenyér, vaj, és sültkrumpli-rántott hús nélkül is.

2014. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

"szendvics tömve felesleges mennyiségű vajjal"


Nem, a vaj már egy hasznos élelmiszernek tekinthető.


"Most őszintén? Ennél nem jobb bármilyen diéta is?? "


Nem jobb bármilyen diéta. Sőt, rosszabb. Mert az emberek nemtörődömségből esznek össze-vissza, az egy dolog. De hogy ha tudatosan is rosszul esznek, arra már nincs kifogás. Fogja valaki, átszervezi az étkezését, és csak a 90 napos diétára fussa, az az igazi ciki, szégyen. Szerintem :)


"A 90 naposban minden félét ehetsz, de főleg zöldséget és húst"


Szerintem kevered a paleóval :D

2014. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nem keverem, mivel én végig csináltam :) tudom miről beszélek. Ismerem a paleo diétát is, paleo főzőtanfolyamon is részt vettem, de a paleo diétában abszolút nem ehetsz mindent, sőt... olvass utána.
2014. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Yehudina válasza:
Aki bármilyen folgyókúrás diétát javasol egy 12 éves, fejlődésben lévő - egyébként kosarazó, tehát sportoló - lánynak, az nincs tisztában azzal, hogy milyen káros lehet a szervezetére, amiket ír. 90 napos diéta? Megáll az eszem. Ha ez a kislány 150 cm mélynövésű lenne és 58 kg, még akkor is meggondolandó, hogy 12 évesen fogyókúrázzon. Ha eddig nem volt beteg, akkor majd ezután lesznek bajai, ha nekiáll fogyókúrázni, az biztos. És a szülei nem támogatják? Mit kellene támogatniuk? Megáll az ész! Örüljön neki, hogy ilyen csodálatos alakja van, és ne akarjon ebből a súlyból lefogyni, mert akkor annak igen súlyos eü. következményei lesznek.
2014. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!