Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Szénhidrátnapon ehetek zöldség...

Szénhidrátnapon ehetek zöldséget (nyers) /salátát?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk pl pékárut eszek, ehetek hozzá salátát, paradicsomot, paprikát?
2010. jan. 6. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nyers zöldséget mindegyik napon lehet enni.
2010. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer rá kéne szánni mondjuk két napot, hogy megtanulsz táplálkozni, és akkor tudnád... Ezek a barom diéták, hogy ilyen nap, meg olyan nap... megbolondulok. Pékáru full szénhidrát, egy vagon kalória, a nyers saláta, meg szinte csak víz, 10 kalória sincs 100 grammban... paradicsom szintén, paprika szintén...
2010. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
És mi lenne akkor, ha egyesek felfognák, hogy aki elkezdi ezt (vagy akármelyik másik diétát) az rohadtul nem kíváncsi az okoskodásra?
2010. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát pedig ha annyira sötét, hogy ilyen kérdést tesz fel, akkor várható, hogy kiokosítja valaki... De hát a birkák még ebből sem tanulnak, mennek tovább a nyájjal.
2010. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor TE, igen tisztelt ki-és felvilágosult barátom, minek olvasgatsz itt? Csak azért, hogy okoskodhass? Egyébként pedig tanulj meg olvasni, vagy legalábbis értelmezni! Nem az a kérdés, hogy a pékáru szénhidrát-e, vagy hány kalória van benne, illetve mennyi a víztartalom.

Nagyon hasznos volt számomra a válaszod, köszönöm szépen! Nagyon sokat tanultam belőle!

2010. jan. 6. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért olvasgatok itt, drága csőlátású kérdező, hogy a hozzád hasonló birkákkal megpróbáljam megértetni, hogy fogalmuk nincs a táplálkozásról, és ahelyett, hogy ilyen-olyan idióta nevű fogyókúrákkal bohockódnak, inkább tanuljanak meg táplálkozni. Gőzöd nincs róla, hogyan működik az emberi szervezet, mire van szüksége, mik azok a fehérjék, szénhidrátok, zsírok, miből mennyi kell, milyen kell. Melyik milyen minőségű, és mire jó. Mik azok a vitaminok, ásványi anyagok. Mi az aerob és anaerob mozgás, mikor veszítünk zsírt, mikor áll át koplalásra a szervezet, mikor bontja le az izomzatot a zsír helyett. Mi az a kalóriadeficit, mi a ketoacedózis, és még sorolhatnám reggelig. Mindannyian várjátok a csodaszereket, mert akaraterőtök nincs, és csak a könnyebb végét akarjátok megfogni mindennek. Megcsinálsz egy ilyen cosmopolitan-es fogyókúrát, és utána??? Mi lesz a 91. napon??? Visszatérsz a szemét kajákhoz, és szépen visszahízol mindent. Mert ahogy már mondtam, fogalmad nincs, hogyan működik a tested... és ha ezt nem tudod, akkor azt sem tudhatod, hogy mikor mit kell neki megadni. Egymást érik tömegével a hozzá nem értő hozzászólások minden témában, vak vezet világtalant. Emberek azt hiszik, hogy ha hasprést csinálnak akkor fogynak, ha mézet esznek cukor helyett akkor nem híznak, ha gyümölcsöt esznek egész nap, akkor az egészséges, ha koplalnak az jó, és még sorolhatnám reggelig a tévhitek tömkelegét. Egy valamit viszont egyik sem akar, életmódot váltani, és megtanulni táplálkozni... Csala-zsuzsa tea, mályva tea, ilyen kapszula, olyan káposztakúra.... Nem gyanús, hogy ha ezek közül bármelyik is működne hosszú távon, akkor nem lenne ennyi kövér ember??? Nekem mindegy, szélmalomharc ez nekem, de az is tény, hogy akik rám hallgattak az elmúlt 10 évben, azok lefogytak, boldogok a testükkel, és nem sanyarognak, meg jojóznak le-föl 10-20 kilókkal minden évben.

De a csőlátás úgyis mindig nyer, a 80 kilós nők egymást dicsérik, hogy áááá nem is sok az... Közben senki mást nem csapnak be, csak magukat...


Ha értenél a táplálkozáshoz, akkor te is beszólnál magadnak. Szénhidrát nap... a szervezetnek minden nap szüksége van a megfelelő tápanyagokra. Egységesen, jó arányban. Nem kell elhinni. Nem tudom van-e jogosítványod. Tudod ha 2-es sebességben megyek 100-zal, vagy 4-esben, akkor egy kívülálló aki nem ért hozzá, nem hallja, az csak azt látja, hogy egyformán haladunk. De ha 2-esben megyek sokáig akkor egyrészt 3-szor annyit fogyaszt az autó, másrészt egy idő után szétrobban a motor. Könnyű belátni, hogy ennek nincs értelme.

Ez a 90 napos dolog is ilyen. Egy fehérje napon a szervezet nem kap szénhidrátot, kiűríti a glikogén raktárakat, emeli a vércukrot, leesik az inzulinszint. Szénhidrátnapokon lebontja az izomzatot, mert nincs fehérje, és jól felmegy a vércukor. És sorolhatnám. Nem egészséges, nincs értelme, a szervezet tolerál, és te nem veszel észre ebből semmit, de akkor sem jó. Ezt 90 napig csinálni marhaság, és kérdeztem már, hogy mi van utána??? Ezt folytatni még nagyobb őrültség, viszont az egészséges táplálkozásról gőzötök nincs. Ha lenne, akkor soha többé nem híznátok meg, és még csak meg sem próbálnátok így lefogyni.


Nem akarom szaporítani tovább a szót, további sok sikert minden ehhez hasonló csodafogyókúrához.

2010. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Minden jogod megvan ahhoz, hogy másként gondolj dolgokat. Ezzel semmi gond nincs. Viszont látatlanban ne ítékezz, nem ismersz, még csak nem is láttál. Sosem ettem szemetet, nem tudom, mi az a Csala Zsuzsa kapszula, fogyiszerekhez nem nyúlnék. És azt sem tudod, miért tettem fel ezt a kérdést.

Viszont, ha már Te is kéretlen okosságokkal traktáltál, egy dolgot tőlem is fogadj el, méghozzá, hogy ebből a stílusból vegyél vissza. Ha valóban világmegváltó terveid vannak, akkor ilyen módon nem lehet emberekkel kommunikálni. Ne is csodálkozz, hogy csak szélmalomharcot vívsz, örülj, hogy valaki nem törölt még képen! Ha mindenáron jót akarsz az embereknek, azt úgy is kell ám előadni! Gondold át a mondanivalódat, mentsd el, és ha neked nem tetsző dolgokkal találkozol itt, egyszerűen be tudod másolni! És mindehhez én is sok sikert kívánok neked!!

2010. jan. 10. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!