Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Hány nap után leszek ketózisban?

Hány nap után leszek ketózisban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 02:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
az 5. nap 22. órájának 42. percében számíthatsz rá, de lehet, hogy pont 6 nap lesz - vagy 6,5 - vagy soha.
2022. máj. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

5-6 nap

Gondolom nem tudod, hogy a keto semmiben sem jobb egy egészséges ételekből álló kalóriadeficitnél és még egészségtelen is

2022. máj. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
3-as: ha már kötözködni akarsz, elötte nézz utána, mi a ketogén diéta, akkor nem ekkora nagy hülyeséget írná!
2022. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Én utánanéztem a 3. kommentelő helyett. Szakterületemből kifolyólag elég régóta nyomon követem a ketogén diétát, úgyhogy megállapítható, miszerint egy egészségügyi szempontból a legritkább esetben indokolható étrendről beszélünk, ami számos áltudományos alappilléren nyugszik, ráadásul rengeteg bizonyított fiziológiai kockázatot rejt. Néhány szakirodalom:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ma 07:15!


Nem keto, hanem Atkins. Itt 20 g ch szabad enni az első szakaszban. Amúgy véletlenül választottam ezt, egyik ismerősöm 1 hónap alatt 7 kg fogyott ezzel, energikus, nem iszik kávét, jól alszik és nem puffad tőle.

Amúgy epilepsziás gyerekeknél is alkalmazzák, nem veszélyes étrend.

2022. máj. 16. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Linkeltem 7 szakirodalmat, amiben ki van fejtve, hogy a magas zsír és fehérje fogyasztás alacsony szénhidrátbevittelel párosulva milyen káros egészségügyi vonzatokkal jár, úgyhogy utolsó mondatodra nem szeretnék többet reagálni. Epilepsziás gyerekeknél gyógydiétaként alkalmazzák ritka esetekben, rövidtávon, hiszen ez alatt a kis idő alatt nem képes annyira kifejteni káros hatásait (pl. az érrendszerre), viszont az alacsony szénhidrátbevitel segíthet a különböző neurológiai tüneteken. Neked vannak neurológiai tüneteid? Epilepsziás gyerek vagy? Ha nem, akkor semmi nem szól az Atkins mellett szakmailag, csak ellene, de te tudod.

Az ismerősöd nem az Atkins miatt és a 20 g szénhidrát miatt folyott hét kilót, hanem a kalóriadeficit miatt. Ha nem számolod a kalóriákat, és nem vagy tartósan kalóradeficitben, akkor te sehány kilót nem fogsz fogyni ezzel a diétával. Ha viszont a tartós kalóriadeficit megvan, akkor bármilyen táplálkozással képes leszel fogyni, úgyhogy igazán étkezhetnél kiegyensúlyozottan is, felesleges az Atkins-féle egészségtelen, milliószor megcáfolt és egészségtelennek minősített vonalat követni.

[link]

Sokat segítene, ha az ismerősöd félinformációi helyett tanulmányokat olvasgatnál. Kezdhetnéd azokkal, amiket linkeltem.

2022. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Én csak arra kérlek, hogy gondold át, és tényleg hallgass a 4-6-osra, nagyon jól leírt mindent, és teljesen így van. Amúgy az egyes vagyok, csak annyira hülye kérdést tettél fel (már bocs), hogy nem volt kedvem kifejteni, de 4-6. volt olyan kedves, hogy ezt megtette. Ezzel nem simán neked akart ellentmondani vagy leszólni azt "csakazértis", amit te tervezel csinálni, hanem őszintén segíteni szeretne. Szóval tényleg kérlek, hogy szíveld meg a fent leírtakat.
2022. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Egyénfüggő teljesen , akár 1-2 hét is lehet, vagy több. A te szervezetedtől függ. A többivel meg ne foglalkozz, sokan szeretnek itt NEM a feltett kérdésre válaszolni.

A keto- t is lehet egészségesen, meg egészségtelenül is csinálni, mint minden más étrendet.

A lényeg, hogy ha nem esik jól, nem kell erőltetni a cht. Mindenki egyen úgy ahogy neki jó. Ha neked a keto jön be akkor úgy .

Én ezt úgy írom, hogy én magam is lowcarb életmód híve vagyok, csak nem annyira alacsony ch bevitellel, mint a keto:), mert az már nekem nem esik jól. Csak sima lowcarb, napi 100g alatti bevitellel. :) De a ketogén ètrenddel sincs semmi gond. Főleg nem atkins diétában. Ott a hivatalos rész ebből csak 2 hét.

2022. máj. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én nemzetközi tudományos/szakmai forrásokkal támasztottam alá, hogy milyen fiziológiai problémákat eredményez hosszútávon a low carb étrend, legyen az ketogén, atkins, paleo, vagy egyéb bullshit. Ha számodra egy random kommentelő alátámasztás nélküli idebüfögései, az ismerősödtől látott-hallott félinformációk, és pár elolvasott netes magazin cikke meggyőzőbb, akkor neked úgyis mindegy. Jó diétát, hajrá!
2022. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
9. Nem mindenki netes magazinokból tajékozódik, léteznek haladó szellemű, felvilágosult szakemberek is. Ennyi. Ez a stílus meg a te szegénységi bizonyítványod. További szép napot!
2022. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!