Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ciklikus ketogén diéta....

Kunga kérdése:

Ciklikus ketogén diéta. Nehezen kerülök ketózisba, könnyen "kiesek". Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kaja precíz, kb. 1:1,5 a fehérje:zsír arány. Feleségem ugyanazt eszi és ráadásul nem is edz, csak fut(ogat), ennek ellenére másfél nappal töltés után színeződik a tesztcsík és a súlya is megy le szépen. Talán 50g 100% WPP fehérjével nyomok többet. Péntek esti leürítő edzés után és szombat egész nap van töltés. Vasárnap-hétfő teljes test edzés már 0 szénhidráton, de semmi. Talán kedd (3. nap)estére kezd elszíneződni a tesztcsík és ekkor kezdem érezni a jeleket magamon, de inkább szerda reggelre. 1 nap futás van még a héten. Olyan is van, hogy kiesek a ketózisból fizikai munka után.

#edzés #diéta #fogyás #ketózis #szénhidrát töltés
2015. jún. 9. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:

talán mert olyan formában ahogy itt egyesek, pl te is elvárod a ketózist... csak a fejetekben létezik...

[link]


iktass be több aerob edzést, pl minden napra, had ürüljön az a fránya szénhidrát...

2015. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én épp belevágni készülök egy 4 hónapos CKD-ba.



Amiket a helyedben átgondolnék;


1. Biztosan virtuálisan 0 a szénhidrátod? Ha igen, akkor a járulékosakat is próbáld csökkenteni. Minden embernek más az a szénhidrátmennyiség, amivel még ketózisban marad. A feleségednek lehet magasabb, mint neked.


2. Ha állandóan mesterséges adalékanyagokat fogyasztasz (pl. 0 kalóriás készítmények, ezekből minden, mint pl. kóla, diétás italok, Walden Farm-os cuccok, stb.), az sokaknál okozza, hogy kiesnek a ketózisból.


3. Túl sok a fehérjéd (= alacsony a zsír). Az 1:1,5-ös arány hülyeség, erre direkt rákérdeztem shop.builderen és azt mondták felesleges. Számold ki a napi kalória értékedet, és %-osan oszd el mint bármilyen más rendes diétánál. Külföldi fórumokon általában 65% a zsír aránya, de ha még csak most kezdtétek a dolgot, akkor ez mehet akár 80%-ig is (minél több, annál könnyebb ketózisba kerülni és benne maradni). Egyébként sem szükséges olyan mennyiségű fehérje ketózisban, mint glikolízisben, mivel a ketózis nem éget aminosavakat (annyira).


4. Valamilyen tápanyaghiányod van. Ami gyakori szokott lenni, az a só (minél jobb minőségűt használj, mint pl. a himalájai só) és a potassium. Nagy mennyiségű B vitamin sem árt.


5. Számolj a tápkiegek szénhidrát tartalmával is (habár szerintem ez elég egyértelmű, sokaknak elkerüli a figyelmét), mivel pl. bizonyos edzés előttik bizony komoly mennyiségű cukrot is tartalmaznak.


6. 50g WPP? Tényleg szükséges ez? Akár edzés után vagy, akár nem, szerintem felesleges, ráadásul ennyi viszonylag gyors felszívódású fehérje generálhat akkora inzulin választ, ami kizökkent. Erre két megoldás van;

A., Adsz a fehérjéd mellé X mennyiségű zsírt, és így annyira lelassítod a felszívódását, hogy értelmét veszti az edzés utáni turmix.

B., Kevesebb fehérjét viszel be edzés után, egyszerűen vízzel, minden egyéb nélkül.


Ha értesz angolul, szétnézhetsz még ezen a youtube csatornán is, rengeteg ketózissal kapcsolatos videó van fenn: https://www.youtube.com/user/PrimalEdgeHealth



+1: Melyik gyógyszertárban sikerült beszerezned tesztcsíkokat Magyarországon, és mennyibe fájtak? :)

2015. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké látom mi a probléma, a fehérjepor és a BCAA inzulinogén. Tehát ha azt szeretnéd, hogy a tested csak a ketonokat égesse akkor felejtős.


A tesztcsík csalóka, ha a test teljesen átállt a zsíroxidációra akkor nincs sok keton a vérben és a vizeletben, mert ha mondjuk edzel vagy dolgozol az izomszövet/agy elégeti. Ezért érdemes minden nap alacsony intenzitású kardiót csinálni. Magyarán ha jól csinálod semmit nem fog mutatni a tesztcsík.

2015. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

50%-os elmondta a frankót. Eszembe jutott még pár dolog, én a ciklus első napján kevesebb fehérjét eszem, a második 3 napján már többet. Ez könnyíti az átállást.


1 töltőnapot szoktam tartani, és figyelek arra hogy ne egyek olyan szénhidrátforrást amit esetleg még másnap is bennem van. Lefekvés előtt pedig betolok egy fehérjepor/egyszerű szénhidrát turmixot ami megemeli a vércukrot majd a nagy inzulinválasz miatt le is esik. És másnap reggel indulhat a zsíros buli.

Ez a módszer tökéletesen működik számomra.

2015. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy a fizikai munkától kiesel a ketózisból, ennek a világon semmi értelme, az sokkal inkább segít...


A tesztcsík megbízhatatlan, nem ketózis kimutatására való elsősorban, ha hatékonyan használja a tested a ketonokat, akkor alig távoznak belőled és a csík nem mutatja meg, hogy a ketózis megvan. Mivel az a ketontestek mennyiségét mutatja...


A ciklikus ketogénhez nem értek, számomra értelmetlen, de a ketózisba gyorsabban tér vissza az ember, ha több a zsír s még a fehérje is kevesebb, de ezt én utálom megjátszani, eléggé szeretem a rendszeres fehérjebevitelt. Túlzásba persze nem szabad vinni, mert a felesleges fehérje glükózzá alakul s betesz a ketózisnak. De sokféle étel van, ami bekavar, mert inzulinemelő hatása van vagy fogalmam sincs, miért, pl. fahéj, eritritol... Vannak érzékenyebb emberek, s persze a szénhidrátmennyiség is változó, ami alatt ketózisba kerül s ott marad az ember, de Te írtad, hogy kvázi nullát nyomsz s edzel, aminél többet azért nehéz tenni, illetve persze csökkenthető a fehérje, nem tudhatom, az mennyire sok.


Az arány és a százalék nem igazán számít, a testnek a grammok fontosak. Emberek ketogéneznek viszonylag kevés zsírral és 95%-kal is, ez leginkább a kalóriabeviteltől függ, persze a szénhidrát- és fehérjemennyiségtől is, de az olyan nagy mozgásteret nem ad (ha nem kiegyensúlyozatlan, fehérjeszegény böjtöt tartunk, mert akkor 90% is lehet a zsír 1000 kcal mellé, de ez nem normális étrend), arra a zsír van.

2015. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hasznos volt a link, Százhúsz(kg), erre eddig nem találtam rá. Köszi!

A youtube linket is köszi!A fehérjémhez 30%-os tejszínt szoktam nyomni, kivéve edzés után, akkor 30 g megy vízzel. A tesztcsíkot az 5. gyógyszertárban tudtam megrendelni vidéken. 1900-ért adták, amit Pesti birkózó barátom 900-ért kapott. Ketho Phan-Erba Mannheim, 50 darabos.

Igazad lehet békakrokk, az elején a fehérjét-BCAA-t visszaveszem (páromnál ez is közrejátszhat, hogy nem nyomja ezeket). Töltésünk hasonló, köszi :)

Köszi 5. válaszadó Neked is, most már sanszos, hogy a sok fehérje és BCAA-glutamin miatt nehézkes ez nekem. Illetve a tesztcsík is ludas lehet.

2015. jún. 9. 23:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Kis keresgélés után ezt találtam.


[link]

2015. jún. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Változás semmi, izomból ment le, erő nincs még töltés után sem. Alapból kb 150-el guggolok, normál diétában 120-al, ketogénben 80-al küszködöm. Próbáltam, hogy nem töltök, de akkor még inkább oda az izom. Zsírtól nem sikerült megszabadulni eddig. Van olyan, hogy 4. nap délután lila a tesztcsík, aztán egyértelműen negatív, úgy, hogy semmit nem ettem-ittam közte. Számtalan ilyen van és érzem is, hogy ez már nem ketózis. Asszonynak továbbra is megy faszául, úgy, hogy nem is edz (k...a száját) :D Kajánk dettó ugyanaz. Minden fellelhető irodalmat elolvastam a témáról. Testzsírom kb 20-25%. Valószínű visszaállok a csirke-rizs kombóra, bár okádok tőle. Kivéve, ha van valami tippetek még. Kösz előre is!
2015. jún. 26. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:
nem csak csirke és rizs létezik, de ha anyagi keretrek nagyon nem engednek mást, akkor nem csak csirkemell létezik... én pl ma csirkemellet és csirkemájat együtt sütöttem meg rengeteg hagymán sózva fűszerezve, mutatóba dobtam alá egy minimális bacon-t is az íze kedvéért. rizst meg nagyon ritkán eszem, mert nem csúszik, általában sült krumpli, sült édesburgonya, vagy köles. No meg zab. Ameddig számolod az alapanyagokat, nem kötelező az íztelen 1600ft-s mellet zabálni... mondjuk én legalább saját csirkét eszem szerencsére, és annak pazarlás is lenne, ha csak a mellét enném :)
2015. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na igen, én is azt nyomom nagyrészt amit itthon keltetünk, mostanában kacsával-libával-disznóval-marhával kiegészítve a keto miatt. Ja, és nyomok hozzá lenmagolajat. 90 %-nak működik ez az étrend, nekem úgy tűnik nem (vagy még nem). Ezelőtt fél évig viszont mell-comb és rizs-főtt krumpli volt + reggelente 100% WPP zabbal. Működött, de besokalltam. Izom és zsír marha gyorsan jön fel, de a fogyás kib...ott keservesen megy. Le is sz..nám, de a meló helyen szigorú fizikai és orvosi van és az utóbbi néhány évben nehezen hozom a futás részét, a relatíve nagy súlyom miatt.
2015. jún. 26. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!