Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha folyamatosan ketózisban...

Ha folyamatosan ketózisban tartom a testem napi 40g szénhidráttal, lehetséges-e az izomgyarapodás?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen(tudom, hogy a testépítők rengeteg szénhidrátot esznek, de lehet, hogy a ketontestek is valamilyen anyagcsere folyamatok során pótolni tudják a CH-t, ezt szeretném megtudni) akkor lehetséges lenne a ketózis segítségével egyszerre izmot növeszteni és zsírt veszíteni? Mert ugyebár a ketózisban nagy mértékben termelődik a lipáz, a zsírbontó enzim és a tapasztalataim szerint a ketózis segítségével lehet a leggyorsabban zsírt "égetni", hiszen a felesleges ketontestek vizelettel kiürülnek, a teli glikogénraktáraknál ugye a glükózfelesleg a zsírban tárolódik, ez maga a hízás folyamata és ketózisnál ez nem történik meg. Arról viszont semmit sem találtam, hogy hogyan reagál az izomszövet az alacsony szénhidrátra, magas zsírra + terhelésre súlyzós edzés miatt. Lehetséges a növekedés, még ha nem is olyan gyorsan, mint szénhidrátokkal?
2015. jan. 1. 16:21
1 2 3
 1/23 - palilaci - ***** válasza:
Ha úgy nézzük igen mert ahhoz, hogy izmosodj kalória plusz kell. Ha csak egy picit is pluszban vagy nősz de mivel gyarapodik a zsírmentes tömeged csökken a tzs%-od.
2015. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Sokkal tobb zsirt szednel fel azonos tomegnovekedes mellett mint egy magas szenhidratos etrenddel. [link]
2015. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges.

És kíváncsi lennék a fizikumodra, ha ilyeneken agyalsz...

Egyszerűen kell szénhidrát, ahhoz hogy jól teljesíts ebben a sportban.

Igaz, hogy nem annyira, mint maratonfutóknak, vagy sprintelőknek, de alapvetően a szénhidrát(cukor) csak gyorsítja az anyagcseréd, és feltölt energiával. A szénhidrát tölti fel az izmaidat, ezt a zsír nem tudja helyettesíteni(hacsaknem teli vagy szerrel, akkor még a kutyasz@rtól is fejlődsz).

Nézz meg akármilyen vegán embert, ők tonnaszámra eszik a szénhidrátot, mégis alig van köztük elhízott.

2015. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Marcii, amit írsz az nem igaz és ezt a csávót is szidják youtube kommentekben, hogy nem ért hozzá.
2015. jan. 1. 17:33
 5/23 A kérdező kommentje:
"És kíváncsi lennék a fizikumodra, ha ilyeneken agyalsz." Ezt mire írtad? Mire gondolsz, milyen lehet? Szerintem helyén való az elméletem, mégha lassabban is következik be a folyamat, akkor is lehet fejlődni.
2015. jan. 1. 17:36
 6/23 anonim ***** válasza:

A hapsi a videó végén mondja, hogy ugyanazon a diétán volt, amit te írsz itt, és használt mellé tren-t. Ettől függetlenül szedett fel zsírt.

Ez szerinted megválaszolja a kérdésed?

Nem a szénhidrát az oka annak, hogy valaki zsírosodik.

2015. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor hogy nő a zsírsejt térfogata, ha nem glükózból? Én mást nem tudok, csak ezt a verziót.
2015. jan. 1. 17:58
 8/23 anonim ***** válasza:

Maga a kalória többlet határozza meg, hogy valaki zsírosodik-e, vagy nem.

Nem a szénhidrát.

Ha a szénhidrát határozná meg, akkor ne egyél zöldségeket/gyümölcsöket se, mert az alapjuk ezeknek az ételeknek is a szénhidrát, amit a tested cukorra fog lebontani.

Nyilván, ha nem mozogsz semmit, csak ülsz otthon egész nap és eszel, akkor szedsz fel zsírt, de az nem a szénhidrát hibája, hanem az, hogy túl sokat eszel, és nem mozgod le.

2015. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2015. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Képzeld el a szervezeted a zsírokat tudja a legkönnyebben zsírba raktározni. Sőt ha edzel akkor ch-t kb egyáltalán nem raktározol zsirba. A ketozis meg alapbol baromsag egyedul akkor van értelme ha az étvágyadat veszi vissza. Hormonálisan semmi előnye nincs ha ezért csinálod.
2015. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!