Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ötletek, ha ketózisban beáll...

Ötletek, ha ketózisban beáll a fogyás?

Figyelt kérdés

188 cm / ~84 kg / 20% tzs körül


A cél 75 kg vagy 10-12% testzsír lenne (egy olyan állapot elérése, ahol a tömegnövelés alatt bevitt szénhidrátok jelentős része nem zsírba menne, mint most).


Napi 3 kaja, szénhidrát napi 30-40g alatt (rost + felhasználható szénhidrát együtt).


Ami hibája lehet az étrendemnek, hogy 1-2 naponta megy 60g meggy, kb. naponta 30-60g kókusz és lenmagliszt keveréke (+esetleg kókuszreszelék, ezekből egyébként palacsintát vagy valamilyen süteményt sütök :'D). Előfordul hogy a nap végén a hiányzó zsírt / fehérjét mondjuk tejföllel pótolom, vagy ebből csinálok valamilyen szószt/öntetet. Fő kajához (ami a legtöbb fehérjét tartalmazza) általában nagy mennyiségű majonéz megy (67% zsíros, 100g-ban 2.5g cukor, 2.8g össz. szénhidrát).


Eddig összesen 10-11 kg ment le, de most megállt. Elkezdtem újra kardiózni, ha ez sem hoz eredményt, akkor nincs több ötletem (bár tudnám még lejjebb venni a kalóriákat, de az tönkretenné az edzéseimet, így is kicsit gondot okoz a regeneráció, és éppen csak megvan két edzés között).


Egy időszakos böjtös hozzáállás lendíthetne ezen valamit (összes kalória egyszerre a nap végén történő bevitele)?



2015. szept. 24. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem az összkalóriabevitelt kell lejjebb vinni, hanem a szénhidrátot. Pl. a meggyet elfelejteni, hiszen ha túlléped azt a szénhidrát mennyiséget ami miatt kiesel a ketózisból, akkor már el is van ba'va :D
2015. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindennel együtt benne maradok a 30-40g-os napi keretben.
2015. szept. 24. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Az időszakos böjt nem tudom, mit számítana, ha a kalóriadeficit ugyanannyi marad. Lehet próbálkozni a szénhidrát csökkentésével, bár nekem pl. csak annyiban számítana, hogy le tudnám csökkenteni a kalóriabevitelemet.

Ha edzel és nem akarsz csökkenteni már a kalóriamennyiségen, akkor nekem sincs több ötletem...

Persze sokfélék vagyunk, van, akinek az alvástól kezdve a különféle, alapból OK ételekig minden befolyásol. Ekkor viszont próbálkozni kell.


A hosszabban stagnálóknak ott van a tojás- és a zsírböjt, az utóbbi nem tartható (a fehérjehiány miatt, no meg koplalós is), úgyhogy nem szeretem, de pont ilyen megrekedt állapotra használják.

2015. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
natural keretek között, egészséges határokon bellül, ne is álmodj, 10 vagy az alatti testzsír százalékról...
2015. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy kalórialimitben vagy-e, a cukrot (gyümölcs, tejföl) felejtsd el. Döntsd el, hogy életmódot váltasz, vagy csak bohóckodsz. A szénhidrátnak semmi másból nem szabadna származnia, csak zöldségekből - és abból sem mindegy, hogy miből. Sokféleképpen lehet ketózni, de vannak dolgok, amik aranyszabályok. Tartsd be a játékot, ha eredményre vágysz.
2015. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazából maga a ketózis marhára nem érdekel, főleg nem úgy, hogy innentől kezdve az életem hátralévő részét ketózisban töltsem (viszont tisztában vagyok vele, hogy igazán csak így tapasztalnám a valódi előnyeit). Ez csak egy eszköz. Ami érdekel, hogy zsírtömeget veszítsek, ez a ketogén módszer pedig tökéletesen működött eddig az "inzulinérzéketlenségem" miatt.


Ha kiveszem ezt a minimális fruktózt meg tejcukrot, akkor kb. semmi édes nem marad az étrendemben, ami azért érzékenyen érintene. :D

2015. szept. 24. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Mivel szinte mindenben van szénhidrát, nyilván nem jöhet zöldségből mind. Azonkívül semmi gond nincsa gyümölcsevéssel ketogénben, rengetegen csinálják, nincs szabály ellene. Ott a szénhidrátlimit, azon belül szinte bármit tehet az ember, amennyiben nem kavar be neki, ez a normál ketogén. Van, aki kenyeret is eszik, az azért durva (nekem már a krumpli és a rizs is elég meglepő, de sokféle ember van), s én magam is erősen határesetnek tartom a cukrosabb dolgokat, de attól még belefér. Miért ne ízesíthetném pl. banánnal a tápiókát is tartalmazó palacsintámat? Nem hiszem, hogy az a pár gramm cukor hirtelen hatalmasan megdobná az inzulinszintemet, viszont jólesik (a mazsolás répatorta szép nagy adagja durvább, de az is belefér a számokat tekintve). S nekem se vészes, ha kiesem a ketózisból egy időre, hamar vissza lehet kerülni, s van, akinél ez nem is befolyásolja a fogyást s minimális plusz a közérzetet sem.

Amúgy persze, a málna és egyéb bogyósok "valók" a ketogénbe, de van, aki nagyon utálná kihagyni a többi gyümölcsöt.

Sok ember van és sokféle ketogén étrend (az alapszabályokon belül, de persze a szénhidrátlimit is változó, főleg, hogy a ketózis az alap, amit van, aki több, van, aki kevesebb szénhidráttal ér el). Van, akinek a ketogén csak egy plusz korlátozás a sok egyébre s szereti, hasznosnak találja, de kimerítette a kompromisszumkészségét, mindenféle extra, mások szerint fontos szabályokat már nem akar betartani.

2015. szept. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.Miert csak 3x eszel egy nap?

En azert meg 5-10g ch t elvennek.

Ha fogyni szeretnel,az nem azt jelenti,hogy az egesz hatralevo eletedben szigoru ketogen dietat kell kovetned,de ha eredmenyeket akarsz,akkor erre a rovid idore szigoruan kell venned.

2015. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.

En meg reggelre,ehgyomorra ajanlanek 1ora kardiot.az sokat dobhat rajta.

2015. szept. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, napi 3 étkezés felel meg neki. Nekem annyi sok lenne, főleg, ha fogyni is akarok. Sok ketós egyszer eszik egy nap, ez az étrend eléggé laktat és sokunknak mennyiség kell egyszerre. Ez eléggé mindegy, mindenki csinálja úgy, ahogy neki jólesik és működik.
2015. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!