Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » 1. Hallottam, hogy ez veszélye...

1. Hallottam, hogy ez veszélyes, de mik miatt is veszélyes? 2. szeretnék lefogyni 90 kilóra 130 ról most a nyári szünet alatt, vagy kicsit tovább

Figyelt kérdés
súlyom: 130kg, magasságom: 175cm, korom: 15, és fiú vagyok. Most lesz a nyár, de nem is a strandolás miatt, hanem lesz 2,5 hónap szünet, ami szerintem ideális egy fogyás elkezdéséhez. Igazából nem az a célom, hogy lefogyjak olyan 70-80 kilóra, csak első körben 10 kilót akarok leadni, majd 90 kilóig. Ha már ezt elérném, normálisan néznék ki, mert egyik barátom is kb. olyan testfelépítésű mint én, csak ő 90-95kg. Mondjuk izommal nincsen gond, kiemelem magam többször is.
2011. ápr. 23. 05:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az veszélyes, ha hirtelen akarsz fogyni. Ha hagyod a testedet magától dolgozni, nem lesz egészségi gondod a fogyással. Én azt ajánlom neked, hogy a paleolit étrendre térj át. Szénhidrátszegény életmóddal a testsúlyod gyakorlatilag automatikusan beáll az ideálisra. Persze mindenképpen jót tesz az anyagcsere serkentése mozgás által. De a te súlyoddal csak kíméletesen kezdenék bele, könnyed, aerob mozgásba. Eleinte elég lenne sok séta, gyaloglás, hogy a lábad hozzászokjon. Ha kicsit már fogytál is, akár áttérhetsz a kocogásra.
2011. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azert lehet veszelyes, mert ha tul drasztikusan fogyokurazol akkor mindenfele hianybetegsegek lephetnek fel. Ekkora sulytobbletnel mar lehet nem artana kikerni egy orvos vagy dietetikus velemenyet, aki segitene a megfelelo mozgast es a megfelelo etkezest osszeallitani. Mellette lehetne egy verkepet is csinaltatni, hogy nincs-e a hizasodnak valami szervi vonatkoztatasa. Persze ez opcionalis, de lehet nem jonne rosszul. Az egeszseges fogyas kb. heti 0.5-1 kg. Neked ez eleinte lehet tobb lesz, tulsulynal gyorsabban olvadnak le a kilok. En az elejen kaloriaszamolast ajanlok, hogy belerazodj abba, hogy mennyibol mit kell enned ahhoz, hogy az egeszseges fogyas keretein belul maradj. Mozgas kezdetben ne legyen futas, mert nagyon megterhelne az izuleteidet. Biciklit vagy uszast javasolnek, ha ezekre nincs lehetoseged, akkor a temposabb gyaloglas is kezdetben megteszi. Az mar egy jo elhatarozas, hogy nem gyorsan akarsz megszabadulni a sulyodtol, a 10 kg minusz egy realis celkituzes es ezt 2.5 honap alatt meg is lehet csinalni. Ha esetleg lenne meg kerdesed, vagy valami, akkor irhatsz nyugodtan privatot. Sok sikert!
2011. ápr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne feledjül,hogy te 130-rólindulsz,az kicsit más,mint aki 65-ről szeretne fogyni 60 kilóra.

Ha elkezdesz diátázni és csinálsz egy egészséges 1600-1800 kalóriás diétát ésmozogsz,akkornálad valószínüleg lemegy az első 10 kiló 2 hét-1 hónap alatt.

Mert ennek nagy része a a belsőszerveid közti zsírréteg és az emésztőrendszeredben található étel.

tehát az első 10 után kezd elszámolni a fogyást.

Reálisan szerintem 20 kilót le tudsz fogyni a nyáron.

2011. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Veszélyes, ha mondjuk koplalsz és mellette még sportolsz is, nagyon durva betegségek tudnak kialakulni tőle. És az se tesz jót a szervezetednek, ha hirtelen veszítesz a sokat súlyodból, fokozatosan kell, hogy hozzászokjon a szervezeted. Rengeteg hülyeséget hordanak össze az újságokban, interneten, fórumokon az emberek, nagyon oda kell figyelni, hogyan akarsz fogyni, főleg fiatalon, amikor növésben vagy és még inkább oda kéne figyelni a helyes táplálkozásra. Szerintem ha ennyi fölösleged van, érdemes egy védőnőt vagy háziorvost megkérni, hogy javasoljon valamilyen diétás étrendet.
2011. ápr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jo az atkins,es nagyon hatasos.De a dieta alatt(es szerintem nem csak dieta alatt) nelkulozhetetlenek a vitaminok es asvanyianyagok,ha ez megvan,johet az atkins,csak oszd be hogy napi 5 etkezesed legyen es heti 4 kardio edzesed.Jah es csak annyi hogy a szalonnat es kulonfele zsirossagokat atkins papa szavaitol fuggetlenul hanyagold es meglatod mar 1 honap alatt nagyon sok valtozast fogsz eszlelni.sok sikert ;)
2011. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ekeke ***** válasza:
Ha egészséges vagy, ebben a korban semmi sem veszélyes. A zsír pont arra való, hogy tartalékolj ínséges időkre, az éhezés alatt se halj meg. Tehát ne egyél semmit, mozogj napi legalább 1 órát valami kissé megerőltetőt, igyál sokat és szerezz vitaminokat-ásványi anyagokat. A cukrod le fog esni, a gyomorsavad előjön, de 3 nap után megszokod.
2011. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
15 évesen semmi szükség drasztikus fogyókúrára. edd a napi ételadagod háromnegyedét, ha hozzászoktál utána csökkentsd az eredeti felére az adagot. emellett napi-két napi rendszerességgel menj el kocogni. ezt sem kell túlzásba vinni, de azért fáraszd le magad. hetek múltán észlelni fogod a változást (az eleje elég kemény, de ha eldöntötted és tudod rendszerezni a beosztásokat hozzászoksz egy hét alatt) 20/F korábban hasonló cipőben jártam
2011. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

előbb menj el dokihoz. Mert lehet, hogy pajzsmirigybeteg vagy. Ahhoz meg nem elég a sima fogyókúra.

És vigyázz magadra. Nem a külső, hanem az egészség a legfontosabb. Ne azért fogyj le, h szebb legyél, hanem azért mert belehalhatsz.

Sok sikert! :)

2011. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az orvos nagyanyám azt mondta hogy ha fogyni akarsz akkor semmiképp se hirtelen mert azzal csak többet ártasz magadnak. Ráadásul a bőrőd lógni fog. Én is így akartam lefogyni de aztán lebeszéltek róla.
2011. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A zsíros ételeket hanyagold teljes mértékben. Naponta sokszor egyél keveset (kb másfél óránként, de akkor tényleg keveset). És mozogj lehetőleg napi rendszerességgel, nem kell megerőltetni magad, lényeg a rendszeresség és az, hogy legalább 30-60 perc legyen.


Ezután be fog gyorsulni az anyagcseréd, ha már fogytál 10 kg-t akkor jöhet a több mozgás, esetleg utána a konditermet is ajánlanám, egyrészt pakolsz magadra egy kis izmot és lesz valami alakod, másrészt a bőröd nem lesz annyira lógós. De azért, ha idáig eljutsz kérj segítséget a hogyan továbbról.

2011. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!