Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Kerdesem, miben all az Atkins...

Kerdesem, miben all az Atkins dieta,? Szeretnek egy egeszsegesdietaba fogni, nyarara, Koszi elore isa valaszt!

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Te nem vagy magyar, ugye?


Az Atkins diéta szénhidrát megvonáson alapul, nem nagyon javaslom, mert túl drasztikus. Jó diétáért nézz körül a lifetilt.blog.hu-n.

2012. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lényegében a megszokottnál jóval kvesebb szénhidrátot engedélyez, cukor, tészta, krumpli szinte kizárva. A szükséges szénhidrátokat zöldségekből adja + fehérje, zsír.

Emiatt hosszú távon is egészséges, mivel más mint a péksüteményekkel, kenyérfélekkel, tésztával, krumplival telerakott szokványos étrend, nehéz lehet átálni rá. Érdemes fokozatosan átálni, az elején csak a vacsorából, aztán az ebédből hagyd el ezeket, a végén teljesen.

2012. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nemvalaki123 válasza:
100%

az Atkins diéta valóban drasztikus változást hoz az életünkbe, és az eleje ehhez foghatóan nehéz is, ahogy hozzászoksz kiválóan tartható hosszú távon is, de kizárólag a szénhidrát elvonáson alapszik, és semmi mással nem foglalkozik.

A Paleolit életmód tudományos-evolúciós tényekre helyezi a hangsúlyt, ezért még drasztikusabb változást hoz, de egyben fantasztikus gyógyulásokat is, és kiváló megelőzője a civilizációs betegségeknek. Ez egy életre szóló életmód, ezért nem kell félni, hogy visszajönnek a kilok :D

én is az Atkinssel kezdtem, fogytam vele 10 kilót. Aztán találtam rá a paleolit életmódra, és már azzal is fogytam 15 kilót :D:D:D

keress rá a neten! érdemes!

2012. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igaza van nemvalaki123-nak, az Atkinsnál a paleo jobb, érdemes később abba az irányba továbblépni! Azzal kell vigyázni, hogy a Magyarországi paleosok rengeteg magot, maglisztet és ezekből készült kenyeret, muffint, palacsintát meg még mit tudom én mit esznek, meg ezt propagálják, pedig hetente 1-2 alkalomnál többször nem lenne szabad ezekből sem enni. A magvak fitinsav tartalmával van gond egyébként.
2012. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tortillavadász válasza:

Ha rám hallgatsz, nem fanatikus laikusok tanácsait követed, akik csodadiétákat ajánlgatnak. Ha belegondolsz, hogy megoldás lenne az atkins vagy a paleolit diéta, vagy a sokkal népszerűbb 90 napos szétválasztó diéta, akkor nem lennének kövér emberek, hiszen a példamutatás ragadós lenne.


Jobb, ha egyikbe se kezdesz bele, hanem elmész a környékbeli kórházba és keresel egy dietetikust, aki személyre szabott étrendet állít össze neked.


Érdekes cikkek a két említett diétáról:

[link]

[link]

[link]


És nincs semmilyen paleo vagy atkins ellenes összeesküvés, a dietetikusok rengeteg diétát ismernek és megtanulnak, mást állítanak össze egy egészségesnek, egy fogyókúrázónak, egy vesebetegnek vagy egy cisztás fibrózisban szenvedőnek (hogy párat említsek). Ha igazoltan jónak tarthatnák a paleolit diétát, akkor azt állítanának össze egészséges étrendnek, mert tökmindegy nekik. Amúgy volt dietetikus, aki Norbi Atkinsről koppintott diétája mellé is beállt. :o)


Az egészséges táplálkozásról (és 12 pontjáról) pedig itt olvashatsz:

[link]


Szerintem kezd azzal, hogy ezeket betartod. :o)

2012. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tortillavadász: "Ha belegondolsz, hogy megoldás lenne az atkins vagy a paleolit diéta, vagy a sokkal népszerűbb 90 napos szétválasztó diéta, akkor nem lennének kövér emberek, hiszen a példamutatás ragadós lenne."


Amiket Te ajánlasz egészségesként azokat meg már legalább 50 éve hirdetik, és azóta van ennyi kövér ember. :)

2012. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
67%

Szia!


Egyáltalán nem egészséges az Atkins diéta. Egyrészt szükséged van szénhidrátokra is, másrészt pedig a nagy fehérje-terhelés károsítja a veséidet. Nem teljesen laikusként írom.

Ne válassz semmi olyan diétát, ami úgy korlátoz, hogy egy alapvető tápanyagot megvon Tőled.

Ha lehet, inkább mozogj minél többet és csak picit vegyél vissza a mennyiségből, ha sokat eszel. Ha már nem vagy éhes, ne egyél azért, mert finom. Étkezz egészségesen és kiegyensúlyozottan. Ha ez hat, legalább nem is az lesz, hogy abbahagyod és két hét múlva visszajön az összes kiló, vagy még több...

2012. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
én 45 kilót adtam le 6 hónap alatt, pedig ugyan azt eszem mint előtte. A tuti receptem, TESTMOZGÁS
2012. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akik azt álítják, hogy nem egészséges azokra csak részben hallgass mert tulzásba vinni nem egészséges, ha betartod a diétát de viszel is be annyi kalóriát vele amennyire szüksége van a szervezetednek akkor nincs semmi probléma...

Kenyeret, tésztát stb ilyeneket tényleg nem kéne enni, de aki azt mondja, hogy a szénhidrátokra igenis szükség van annak is igaza van, de felhívom figyelmét, fáradjon vissza egy általános iskolába, kémia -biologia órákra...

Tudom nekem meg nyelvtan kéne még mielőtt betalál valaki:P

Szénhidrát nem csak a kenyérben van, meg a tésztában, meg a péksütikben!!! rengeteg szénhidrát van a gyümölcsökben, de tulajdonképpen minden szén alapu álőlényben ami ezen a földön él... csak a kenyérben pl kúrva sok van, de persze a kenyér nem is élőlény, hanem egy élelmiszer sok alapanyagból összeeszkábálva amit arra találtak ki szerintem sok száz talán ezer évvel ezelőtt, hogy legyen mit enni, mondjuk a következő héten ameddig apu nem lő egy szarvast, nem pedig arra amire most használjuk, hogy minden áldott nap vegyünk belőle 1 kilót és bemajszoljuk szalámival meg vajjal paradicsommal sóval stb.

2012. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Az egyik kollégámnak, aki Atkins diétába fogott, néhány hónap alatt felment a koleszterinszintje, ami azelőtt rendben volt, pedig fogyott vagy 5 kilót, amitől a koleszterinnek elvileg csökkennie kellett volna. Bár nem evett kenyeret, péksütit, stb., viszont arányaiban nagyon sok húst, tojást, sajtot stb. evett, ami nem kedvez a koleszterinnek! De biztos nem jól volt összerakva az étrendje, és itt én is igazat adok annak, aki a dietetikust ajánlja...
2012. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!