Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Szabad fogamzásgátló szedése...

Szabad fogamzásgátló szedése mellett mályva teát inni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogyókúrázni és mivel egyébként is elég székrekedéses vagyok, ezért a helyzet most sem valami fényes. Azt olvastam, hogy a mályva tea segít a székrekedésen, másrészt fogyaszt is.

Az aggaszt viszont, hogy egy fórumon azt olvastam, hogy fogamzásgátló szedése mellett nem ajánlott, mert kihat a gyógyszer hatására. Erről mit tudtok, mi a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 8. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
A "segít székrekedésen" elég finom megfogalmazás. Durván meghajt. Ha még nem ittál mályvát, akkor egy erősebb adag, fél napnyi gyomorgörcsöt jelenthet a wc-n töltve. (kb folyékonyan jön ki minden) Hosszú távon használva kicsit tönkreteszi a bélműködést. Szóval rendszeres használtra keress inkább valami visszafogottabb megoldást. Herbáriákban tudnak segíteni a különféle teákkal kapcsolatban.
2011. jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Mi rendszeresen fogyasztjuk a mályva teát, élvezeti cikként, nem okoz hasmenést.


Viszont ha valami bármi hasmenést okoz, akkor a fogamzásgátlásnak annyi.

2011. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
csak annyit mondok ezzel a vacakkal kapcsolatban, hogy fél éveb belül 3* ittam, és azóta aranyerem van.. és fiatal vagyok, szóval.. nagyon nem ajánlom
2011. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Vedd be a fogamzásgátlót és rá 3-4 órára idd meg a teát akkor nem lesz semmi probléma! Mert addigra felszívódik a gyógyszer!
2011. jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is aranyerem lett akkor, pedig csak 2x ittam :( 19 évesen... azóta elköltöttem vagy 20ezer ft-ot mindenféle kencére, meg kúpra, mert ha emelek valamit, újra előjön és fáj. sohatöbbé emésztést bolygató teát!!
2011. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddig nem hallottam ilyen sok negatív tapasztalatot... Most így már kétszer is meggondolom, hogy igyak-e belőle. Viszont akkor van valami olyan tea, ami serkenti az anyagcserét, esetleg fogyókúra mellett elősegíti a fogyást?


Az eddig válaszokat pedig köszönöm!

2011. jan. 8. 15:41
 7/14 anonim ***** válasza:
igyál zöld teát.. az nem hajt meg, mégis jó hatással van :)
2011. jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igyál este egy korsó sört, rá kb. 30-40 perc múlva 2-3 deci tejet és meg van oldva. A fogigátlót a budizás után vedd be.
2011. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ma 20.16-nak köszönöm! :)

Kedves utolsó! A cél nem az, hogy kif*ssam a belemet. :D

2011. jan. 8. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, de eleve ilyen irányba indultál :)
2011. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!