Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Nyárra végre le szerenték...

Nyárra végre le szerenték fogyni! 166/68kg. Van valakinek valami tippje? Vagy valaki aki velem kezdené el a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok 166cm és 68 kiló. ez elég sok, űgyhogy kb 9-10 kilót le szeretnék adni nyárig.. Az a baj, hogy a vállam(hátam) és a csípőm is nagyon széles így szinte alig látszik, ha fogyok :/ általában csak annyi hogy ha oldalról néznek vékonyabb a hasam. Nálam szinte minden fogyókúránál előjön a Jojo effektus.. lefogyok pár kilót majd vissza is jön.. valamit rosszul csinálok? ( Ha fogyókúrázom hajlamos vagyok túlzásba esni, és valamikor csak egyszer eszek egy szendvicset suliban és ennyi.. ) későn érek haza, tanulni kell ilyesmi.. hogy tartsak így be norm. fogyókúrát úgy, hogy még sportoljak is? ( Az úszás használna valamit)

Köszönöm előre is..


2009. márc. 1. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Következetes kaja, és sport, digi mérleg reggel és este, mindig meztelenűl.

18 óra után csak alma, és két kocka sajt!No jó még a fekete retek is mehet.

2009. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyél : magvas kenyeret, szárított gyümölcsöket, zabpelyhet, kukorica, édesburgonya, citrusféle - az étrended tartalmoazzon sok gyümölcsöt és zöldséget

Igyál : sok vizet - kb 1-1,5 litert naponta és pl. teát mert az kalóriamentes

A vitaminok közül a folsavat, a biotint (H-vitamin), a C- és B-vitaminokat tartják zsírégetőknek. - ilyentartalmú ételekt egyél

Cukrot ne egyél/használj inkább pótold valamiféle más édesítőszerrel

Reggelire almát egyél, mert az csökkenti az éhséget

Az étkezések előtt negyed órával mindig fogyassz el egy nagy pohár ásványvizet. Észlelni fogod, a kínzó éhségérzet enyhült.

Kerüld a túl hagymás, fokhagymás, fűszeres ételeket, mert nehezebb ételek után fogsz vágyakozni.

Kerüld az üres kalóriákat : tészta, édesség, fehérliszt...



remélem egy pár tipp hasznos ezek közül


ha érdekel még akkor esetleg belinkelem az oldalt is :)

2009. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

# Étkezés közbe ne tévézzen, és ne olvasson! Minden falatot alaposan rágjon meg, és élvezze ki az ízeket. (Galenus)


# A korábbi testtömeg-index helyett a szakemberek ma már inkább a derékbőséghez viszonyítják, hogy ki mennyire van elhízva. A nőknél 80-85, a férfiaknál 90-102 centiméteres átmérő felső határa már kockázati tényezőnek számít. (ÁNTSZ)


# A gomba hasznos az elhízás ellen, mert energiaszegény és nagy telítő értékű. (Wikipedia)


# Lassan fogyjunk, tudatos étkezéssel, csökkentett kalóriafogyasztással, de ne úgy, hogy éhezzünk. (Teafilter)


# Terítsen szépen! A szép szalvéta, evőeszközök, tányérok, a gusztusosan elrendezett ennivalók segítenek, hogy nyugodtan, örömmel étkezzen. (Galenus)


# Az energiafelszabadításhoz ásványi anyagokra: vasra, kálciumra, magnéziumra, krómra és cinkre van szükség. (Teafilter)


# Csökkentsük az ételek cukortartalmát, az ízükben ez nem igazán érződik, ám a csípő- és derékméretek növekedésén igen. 25 százaléknyi cukortartalom-csökkentés receptenként akár 200 kalória eltűnésével járhat. A kevesebb cukrot pótolhatjuk fahéjjal, vaníliával, szerecsendióval, ezek mind növelik az étel édes ízét, de kalóriatartalmát csökkentik. (HVG)


# Gondoljuk meg, mit eszünk lefekvés előtt! A legjobb, ha vacsora után már nem rágcsálunk semmit, de ha mégis muszáj, kis adag alacsony zsír- és kalóriatartalmú ételeket válasszunk, mint például a jégkrém. (HVG)


# Ne váljunk a mérlegelés rabjává, a mérleg ugyanis nem mindig mér pontosan. Mindemellett, az is előfordulhat, hogy nem is veszítünk a tömegünkből, hanem a zsír izomra cserélődik, így pedig csak a centik fogynak. (HVG)


# Fogyasszon sok spárgát! A benne lévő hatóanyag méregtelenít, salaktalanít és vízhajtó hatású. (Galenus)

2009. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

# Mozogjon többet! Minden diéta alapja a sport! A mozgás, azontúl, hogy rengeteg kalóriától szabadítja meg, leköti figyelmét, és lelkét is erősíti. (Galenus)


# Az, hogy a szauna karcsúsít, nem igaz! A mérleg ugyan a szaunázás után kevesebbet mutat, de ettől még nem lettél soványabb. Az izzadás és az azt követő hideg víz beindította a vérkeringést és az anyagcsere folyamatokat és emiatt az ember akár egy liter folyadékot is veszíthet. A szaunázás után viszont vissza kell állítani a test vízháztartását, és legalább egy liter ásványvizet kell inni. És hipp-hopp, már magadra is szedted azt az egy kilót. (Bravo Girl)


# Főétkezésekhez egyék minél többször étvágycsökkentő hatású articsókát! (Galenus)


# Amerikai és japán kutatók szerint aludjunk többet, ha azt akarjuk, hogy testsúlycsökkentő diétánk sikeres legyen. A napi 8-9 órát alvó gyerekek között kétszer, a 8 óránál kevesebbet alvók között háromszor annyi túlsúlyos volt, mint azok között, akik 9-10 órát aludtak éjszakánként. (ÁNTSZ)


# Igyon maté-teát, ez csökkenti az étvágyat. (Galenus)


# Az étkezés előtt gondolja végig az étkezés folyamatát, szenteljen figyelmet az ételek gondos előkészítésének. (Galenus)


# Ha éhesnek érzi magát étkezés után, igyon vizet, egyen gyümölcsöt, nyers zöldséget. Az étkezés utáni éhség kb. negyed óra múlva megszűnik. (Galenus)


# Alaposabban nézzük meg a "zsírmentes" termékeket. Noha ezek valóban nem tartalmaznak zsírt, ám tele lehetnek cukorral, amely zsír formájában rakódik le a testünkön. (HVG)


# Növeljük a bevitt rost mennyiségét. A rostban gazdag étrend nem csak azért jó, mert csökkenti az étvágyat, hanem megelőző hatással bír a rák kialakulásában, különösen a vastagbélrák esetében. (HVG)


# Jógázzon! A jóga egyszerre segít relaxálni és összpontosítani, és segíti önt, hogy kibírja a koplalással járó kellemetlenségeket. (Galenus

2009. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

# Hogyan tartsuk féken étvágyunkat? Fél órával a tervezett étkezés előtt igyunk vizet, üres gyógyteát. A fogyasztó teakeveréket olyan növényekből, fűszerekből kell összeállítani, melyek csökkentik az étvágyat, gyorsítják az anyagcserét, elősegítik a zsírbontást, serkentik a máj- és epeműködést, emellett kellemes ízűek. (Zsurló, nyírfalevél, kökényvirág, gyermekláncfű, fekete áfonya, fehér babhéj, borsmenta, csalán, katáng, bodza, csipkebogyó, lucerna, bazsalikom, borsikafű, édeskömény, kukoricabajusz, petrezselyem, zeller, orvosi zsálya közül válogathatunk (Teafilter)


# Étkezzünk vegyesen, kiegyensúlyozottan és változatosan, a drasztikus fogyókúrák által kiváltott hiánybetegségek elkerülése érdekében. (Teafilter)

2009. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2009. márc. 1. 17:53
 7/17 anonim válasza:
100%
Szia! Én ugyanilyen helyzetben vagyok! 19 éves 169 cm és 72 kg és nyárra leszeretnék végre fogyni. Csak a sportban bízom, nem eszek sokat, már próbáltam diétázni és rengeteg fogyókúrás módszert, de egyik sem segít. Ma kezdtem el futni, tornázni, kíváncsi leszek az eredményre. Már 5 kg-nak is nagyon örülnék( bár 10-et kéne :D ) mert amióta felszedtem 10 kg-ot egyszerűen nem sikerül leadnom. Te hogy haladsz vele?
2009. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát még sehogy nem haladok :D jövő héttől szeretnék belefogni xD
2009. márc. 3. 16:16
 9/17 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok. 17 vagyok, kb 160 cm, és 60,5 kiló. úgy 5-10 kilót szeretnék lefogyni. Minél hamarabb de legkésöbb a szülinapomig ( május 11 ) Én azt a módszert alkalmazom, hogy keveset eszek és minden nap lebiciklizek 1000 kalóriát plusz tornázok mellé úgy fél órát. Tegnap kezdtem és remélem sokáig bírni fogom. Remélem neked is sikered lesz:D Én nagyon szurkolok neked! Hajrá mi!:D:D

2009. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kiváncsi vagyok kinek hogy és mi sikerült!! 166/68 :-(( kÉRLEK ÍRJÁTOK MEG....
2009. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!