Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Segítség kellene. Elkezdtem...

Segítség kellene. Elkezdtem edzeni (fogyni szeretnék) és elkezdtem fehérjét is szedni. CSAK az a baj nem találok egy normális étrendet vagy diétát amin el lehetne menni mivel mindegyik mást és mást írt?

Figyelt kérdés
Esetleg valakinek van valami tapasztalata egy-egy bevált étrenddel? Illetve edzés típussal? Mert jelenleg az edzésem: 1-1,5 óra súlyzós - 1óra biciklizés (szoba).......
2011. jún. 17. 13:23
 1/2 bix ***** válasza:

hát én a súlyzós edzést nem erőltetném, hacsak nem nagy intenzitású (rövid pihenős, nagy ismétlésszámú), akkor sok értelme nem lesz. a bicikli legyen intervallumos, sprint és laza tekerések váltakozzanak, de a sprint az ami a csövön kifér...


kaja se művészet. napi 5 kis étkezés, reggel inkább szénhidrát, napközben csökkentve, este már inkább csak fehérje. ami mehet az zöldség, némi gyümi, hüvelyesek, natúr húsok, főleg csirkemell, esetleg comb, hal. zabpehely, némi rizs... bármi ami egészséges és alacsony a szénhidrát tartalma.


cukrozott italok, félkész, készkaják, esti pizzázások, fehér lisztes cuccok, péksütemények jelentős része, krumpli, öszetett szénhidrátok, telített zsírok, stb viszont tiltólistás.

2011. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 °:Amigo:° ***** válasza:

"hát én a súlyzós edzést nem erőltetném"

Azért, mert egy tudatlan ember vagy, ami nem baj, de akkor minek válaszolsz -és ezzel ártasz - másoknak ?!


Jól figyelj minden szavamra:

A súlyzós edzés a leghatékonyabb a zsírvesztés elősegítésére.

Az izmok edzés utáni regenerálódása nagy mértékben emeli az anyagcsere kalóriaigényét.

A súlyzós edzés a legváltozatosabb és a legkevésbé hajlamos a szervezet a terhelés megszokására, ami egy monoton aerob mozgásnál (pl. bicikli) már 1-2 hét alatt bekövetkezik, így az már nem jelent terhelést sem az izmok, sem a szív és keringési rendszer számára.


Ja és a fehérjét nem "szedni" kell, hanem a táplálékkal magunkhoz venni, összetett, szilárd étel formájában.

Normális étrendet, diétát csak szakember tud Neked összeállítani, egyéni igényeid szerint.

2011. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!