Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mit kell tudnom az L-carnitin+...

Mit kell tudnom az L-carnitin+CLA táplálékkiegészítő használatáról?

Figyelt kérdés
A dobozára annyi van írva,hogy napi 3 szem étkezés előtt.De mégis mennyit kell hozzá edzeni,hogy hatásos legyen?Napi 30 perc futás és ugyanennyi torna elegendő?Csak egy picit szeretnék fogyni és izmosodni.És milyen étrend mellett hatásos?
2009. máj. 19. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is mos akarok venni, és én úgy tudom, hogy edzés előtt kell bevenni, vagy meginni, mert csak akkor ér valamit. Tehát csak edzés mellett fokozza a zsírégetést, ha nem edzel nem ér semmit. Én ezt olvastam, de nem tudom, hogy biztos így van-e! De ha beütöd a googliba sok mindent találsz róla!
2009. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, csak a kérdésedre nem válaszoltam!:)

Szerintem a napi 30 futás és ugyanennyi torna, nagyon jó. Bár még jobb, ha többet tudsz futni, mert ugye az igazi zsírégetés kb. 30 perc után kezdődik. Én úgy szoktam, hogy min. 50 percet ellipszisezem és utána tornázom. De minden héten hagyj legalább 1 pihenőnapot, hogy tudjon pihenni a szervezeted. Étrend: egészséges étrend. Kevesebb cukor, szénhidrát, zsír. Több soványhús, zöldség, gyümölcs!

2009. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Még most kezdtem a futást,majd emelem a napi adagot.Az étkezésekre pedig odafigyelek.
2009. máj. 19. 11:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor a napi három kapszulát bevehetem akár egyszerre is az edzés előtt?És a pihenőnapon ne szedjem?
2009. máj. 19. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Én edzés előtt 2000mg "Scitec - Liquid carni-x" -et tolok. Szerintem olcsóbb is meg jobb is azoknál a cuccoknál amit a gyógyszertárban kapsz. shop.builder.hu -n megtalálod.
2009. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
100%

Szia!


Pontosan megtervezett diéta mellett hatásos. Az L-Carnitin egy aminosav, ami nem fehérjealkotó aminosav, de ez most lényegtelen.


Mi az, amit a szedésével elérhetsz?


Gyorsabb edzés utáni regeneráció

Segíti a súlyzós edzés utáni regenerációt, enyhíti az izomszövet sérüléseit, ez utóbbi hatás következtében több receptor áll készen a hormonális hatások fogadására, mint L-karnitin nélkül.

Zsírégetés

A rendszeres testmozgás mellett szedett L-karnitin zsírégető hatású, mivel ez a vegyület végzi acil-CoA-hoz (acil-koenzim A-hoz) kötött aktivált zsírsavak mitokondriumba szállítását, ezáltal segíti azok felhasználását.


Minden valószínűség szerint igen, különösen hiszen ártani viszont egészséges embernek mai tudásunk szerint biztosan nem árt. A rendszeres testmozgás mellett szedett L-karnitin zsírégető hatású, mivel acil-CoA-hoz (acil-koenzim A-hoz) kötött aktivált zsírsavak mitokondriumba szállítását végzi, ezáltal segíti azok felhasználását. Kismértékben anabolikus, fokozza a fehérjebeépülést. Segíti a súlyzós edzés utáni regenerációt, enyhíti az izomszövet sérüléseit, ez utóbbi hatás következtében több receptor áll készen a hormonális hatások fogadására, mint az L-karnitin nélkül. Elősegítheti a kúrák utáni regenerációt, mivel igazoltan javítja a sperma minőségét, a spermium koncentrációt, és az összes spermium számát (bizonyítására nem végeztek még kísérletet koxoló embereken).


Esetleges mellékhatásai


A napi 1 grammot (más adatok szerint a 3 g-ot) meghaladó fogyasztás halszagot okozhat, a bélbaktériumok karnitin bontása miatt, ekkor csökkentendő a bevitel. Toxikus hatásai nem ismertek, gyomor-bélrendszeri panaszok, hányás, hasmenés jelentkezhetnek nagy dózisok fogyasztásakor. Terhes és szoptató nők csak orvosi javaslata használják! Máj-, vese-, pajzsmirigy- és cukorbetegek szintén ne vagy csak orvosi javaslatra használják!


Ráadásul kitolja a tejsavképződést, ami állóképességi sportoknál nagyon hasznos.!

2009. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!