Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fehérjét hogyan adagoljam...

Fehérjét hogyan adagoljam mármint hogy mindennap egyem vagy csak edzés napokon?

Figyelt kérdés
Meg még arra lennék kiváncsi hogy edzés után körübelül mennyi idővel vegyem be?
2012. jan. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Edzés után egyből. Minden nap lehet tolni, nem csak edzéskor. Elvégre minden nap eszel is, nem?
2012. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

edzés után gyors felszívódású tápanyag (tudod, a fehérje+cukor turmix)

pihenő napon csak simán a tápanyag. ekkor nem kell bele cukor.

sőt, tovább megyek, nyilván az edzés utáni turmix cukor tartalma sem éppen egészséges.

van egy termék, a waxy, builder.hu-n lehúzták, de lényegében tekinthető egy jobb választásnak edzés utáni turmixba.

olyanok, akik nem a divatot követik, hanem mondjuk amcsi lapokat, tanulmányokat is olvasnak, HASZNÁLJÁK a waxyt, ezért említem meg.

2012. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
cukort is kell bele tenni?adtak hozzá egy kanalat és egy kanál egy adag nem?és azt belerakni vizbe és összerázni de akkor kell bele cukor is?és mivan ha én csak edzés napokon eszek?heti 3x van edzésem
2012. jan. 5. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:

mennyit olvastál a sportról? testépítésről beszélünk, ugye?

egyik legalapabb dolog, hogy edzés után a fehérjéhez gyors felszívódású szénhidrátot adnak! ez általában cukor (szőlőcukor) vagy valami keverék. de nem igaz, hogy ezt nem tudtad.

ez amúgy megkérdőjelezhető, a waxyt nem hülyeségből írtam. az is köztudott, hogy a cukor fogyasztás konkrétan mérgezi a testet, a waxy sokkal jobb választás lehet.

és tömegnövelés alatt.. mennyi fehérjét eszel te? összesen.

ha pihenőnap megvan a 2g/ttkg fehérje húsból, akkor szerintem spórolás miatt elhagyható a gyors protein por, bár ezért bármelyik testépítő leszólhat most engem, hogy nincs igazam!


de a por az csak kiegészítés. 1 fontos szerepe van, az edzés utáni, vagy ha nem tudsz megenni napi 1 kiló csirkét, akkor tolsz még kiegészítésnek port. ennyi.

2012. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem kondizok hanem boxolok és hát van rajtam egy kis felesleg az izom fölött ezért vettem fehérjét.nem vagyok nagyon otthon ebben a témában.Hétfő Szerda és Péntek az edzés akkor kedden és csütörtökön tartsak pihenőnapot és egyek szénhidrátot?a cukrot pedig hogyha mondjuk nemv eszem meg azt amit mnodtál akkor vegyek szölöcuktor és ugy igyam meg vagy keverjek a turmixba cukrot?Előre is köszönöm a válaszod
2012. jan. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!