Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Almaecet vagy zöld tea?

Almaecet vagy zöld tea?

Figyelt kérdés

Kb. 10 kilót kellene/szeretnék leadni 2 évvel szülés után. Heti egyszer van lehetőségem tornázni (sajnos a gyerkőc bölcsiben, én dolgozom, a férjemnek 2 állása van...talán tavasszal el tudok menni hetente egy-két órát biciklizni). A kérdés: Ha hetente egyszer járok tornázni, odafigyelek az étkezésemre, mellette melyik hatásosabb? Almaecetet iszom egy hónapja, minden étkezés előtt 3 dl vízben egy evőkanál, de semmi eredmény, azon kívül, hogy egy kicsit fáj néha tőle a gyomrom.

Javasolta az egyik ismerősöm, hogy helyette igyak napi 3-szor sima zöldteát vagy a beauti-leaf ginseng slim tea-t. Szerintetek ez is olyan hatásos, mint az almaecet, vagy inkább keressek valami egyéb kiegészítést.

Mellékelten megjegyzem, hogy kb. egy hónapja szoktam le a dohányzásról (baba születése előtt és szoptatás után összesen 10 évig szívtam). Lehet, hogy emiatt sem megy könnyen a fogyókúra?


2012. márc. 10. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

" Almaecet vagy zöld tea? "


ezektől ,egyiktől sem fogysz le,

csak ha ezentúl kevesebb ételt eszel meg,akkor lesz fogyás

2012. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyiknek sincs semmilyen hatása,uh ha a íze miatt iszod csak,akkor egészségedre!
2012. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
en 168/169cm es kb 60kg vagyok,nagyon szeretnek leadni vagy 5/6kg csak sajnos lusta termeszetu vagyok es a hasamat pedig nagyon szeretem,nem nagyon tudok dietazni.A tavaly nyaron fogytam le 55kgra a munkahelyemen kb.30fok meleg volt es mint a szauna,leizzadtam magamrol a kg-kat rettenetes gyorsasaggal.Most telen nincs meleg es fel is szedtem azt amit leadtam.Kinomba iszom az almaecetet,varom a csodat,meg ujra a nyarat es a nagy meleget :))mindenfele olvasok rola egyik azt irja semmit nem er az almaecet,a masik meg hogy fogyott tole,mar nem tudom mit hidjek,az biztos kb.3 napja ugy iszom mintha fizetnek,az izet is elviselem csak hatna.Bar mindenki azt kerdi,hogy mibol akarok fogyni hisz nekem nem kell,szerintem mar "betegseg" amit muvelek az az 5kg miatt amit en latok pluszba:)) van akinek tenyleg szuksege van a sulyvesztesre de szerintem legtobb lanynal lassan atalakul "betegsege" folyton kovernek latja magat.
2012. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első és második válaszoló!!

Már számtalanszor találkoztam a fogyókúrák címszó alatt feltett kérdésekre adott válszokban hasonló jóindulatú megjegyzésekkel. Szerintetek akik erre az oldalra írnak ki kérdést azok úgy gondolják, hogy zabálhatnak amennyit bírnak, mozgás nélkül csupán valami szertől, teától ültükben fogynak????

Mindenki tudja, de azért a jobb indulatú, hasonló gondokkal küzdő társainkkal talán néha értekezhetünk rosszindulat, meg kioktatás nélkül is. Megköszönném!


Kedves harmadik!


Én mostanában a "kis tányér" diétát alkalmazom:) Mindenből csak kicsi tányérral eszem, vacsira csak gyümölcsöt vagy egy marék ricát, tökmagot. Elindult már valami fogyásféle, de mellé sok folyadékot fogyasztok. Almaecetet elhagyom végleg, mert nem segít, csak árt a gyomromnak:(

2012. márc. 12. 08:26
 5/9 anonim ***** válasza:

második vagyok.

nem értem a kifogásod a válaszommal.

talán így kellett volna fogalmazom-sajnos,sajnos nem használ jaj-jaj.

hiszékeny hozzá nem értő embereket csapnak be vele.

az estére édesség-gyümölcs meg öngól.

a sovány túró-vagyis fehérje-jobb döntés lenne.

és nem kistányér diéta-mega lol:DDD-hanem kalória deficitbe rakni az étrendet.

de legalább próbálkozol és az ecetet már nem iszod,ez is haladás az egészség és a logika útján.

2012. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

az almaecetre azt irjak,ha nem a fogyast is tekintjuk elonybe,hogy sok dologra jo(emesztes,haj bor,szervek,bakteriumolo,zsiregeto,tisztito hatasu es szamos mas egyebb dolog) rengetegen ezt hasznaljak a fozesre, es szerintem ha fogyasztani nem is fogyaszt de de jo dolog. sot en nem is olvastam sehol azt,hogy zabalj mint allat azt igyad mert fogysz tole,mindenutt azt irja ,hogy van valamilyen szinten zsiregeto hatasa meg emesztest serkento,de akkor hatasosabb ha megfeleloen etkezel es tornazol.


en is most valahogy ugy probalom megoldani a problemamat,hogy kevesebbet eszek(tehat nem eszek addig amig jol lakom) meg este 6 utan egyaltalan max.gyumolcsot ha muszaj, de normalisan,rendes eteleket tehat minden felet, a kenyeren kivul azt teljesen lehagytam,csak amivel tenyleg muszaj ahoz eszek egy fel szeletet es segitokent varom a csodat az almaecettol amit iszom reggel ebredeskor, etkezesek elott 10-15perccel es amikor fekszem le, 1 pohar viz es 1 kanal ecet.

meg az almaecettel valo maszirozast kellene kiprobalnom,mert allitolag jo a narancsborre is,meg amugy is a borre jo hatassal van akarhogy hasznalod


valahogy hatasosabbnak latom mint a zold teat, az inkabb antioxidans, szerintem sokat es hosszu ideig kellene azt igyad,hogy legyen hatasa fogyas erdekeben

2012. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
es frissito hatasa is van, nem erzem magam tole kimerultnek ezt biztosra tudom allitani,hogy ez a fele igaz
2012. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Te "hozzáértő" vagy?
2012. márc. 14. 11:30
 9/9 Csoma Zsolt válasza:

Én iszom mindkettőt!

Zöldteát , szűretlen almaecettel ízesítem, mintha citromos lenne. Személy szerint én a szívem miatt és a cukor miatt iszom. Az ecet lassítja a szénhidrátok felszívódását, ha étkezés előtt 15 perccel -egy evőkanál, kb 3 dl zöld teába- iszod. A tea élénkít és az ízületeimnek is jó!


Nem tudom a fogyásban segít , vagy sem, mert azért az összetettebb attól, hogy egy dologtól, legyen az bármi lefogysz, de ártani nem árt az biztos!


Használd egészséggel mindkettőt és ne hallgass senki másra!

2019. nov. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!