Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Mi a jó szer a fogyózáshoz?

Mi a jó szer a fogyózáshoz?

Figyelt kérdés

Szóval nem hiszek semmi baromságban.

de pl sok helyen írták már a szűzteát, zöldteát, l-karnitint... stb.


most akkor melyik a jó? melyik mikorra?


17 éves vagyok. Életmódváltás folyamatban, futok heti 3-4X 40 percet valamint tornázom rr-re.

Szol nem várok csodát semmitől ,de érdekelne kinek mi használt az életmódváltás mellé.


2009. szept. 12. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
nekem a napi egy kör biciklizés és a sok víz és hogy suliba nem vittem pénzt igy nem költöttem el a büfébe a pénzem ahol csak hyzlalo és felesleges kaják vannak:S nekem ez bevált
2009. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

okés ezt értem :D de nem ez volt a kérdés. mondtam hogy én is sportolok rendszeresen.


hanem hogy mire jó az l-karnitin és a többi ilyen fogyást elősegítő szer, ami nem káros.

2009. szept. 12. 15:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

L-karnitin jó.

Nemtudom mennyire fogyaszt, de energiát azt ad rendesen, ezálltal többet tudsz sportolni. Tehát hasznos mindenképpen, állítólag a zsírsavakat szállítja a vérben, így segíti a kiürülésüket.

De mivel "csak" egy aminosavról beszélünk, csodákat ne várj.

Jól pörget és izzadsz tőle, mint a ló.

2000 mg. az ajánlott adag edzés előtt fél órával.

Sport nélkül hatástalan, mert nincsenek a zsírsejtekből felszabadult zsírsavak a vérben, amihez hozzákapcsolódna.

2009. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönm! Ez egy igazán hasznos válasz volt!! :)


továbbiakat is várok, a többi "szerről"

2009. szept. 13. 00:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincsmit,

azért nem írtam a többiről, mert nincs több, ami hatásos.

Illetve ami van azok illegális doppingszerek.

Vannak thermogén, hőtermelő készítmények, amik a testhőmérsékletet megemelik 1-2 fokkal, így serkentik a kalóriafelhasználást.

(kalória = fűtőanyag)

Viszont ezek hatása idővel csökken, talán 1-2 hét amíg jól reagál rá a szervezet, utána pár nap pihenő ajánlott.

Itt viszont már vannak mellékhatások, amiket nem mindenki bír elviselni. Ezek:

izzadás, izomgörcs, kézremegés, fejfájás, álmatlanság, szapora szívverés.

Ezek főleg a szedés első napjaiban érezhetők, és teljesen egyénfüggő, hogy ki hogy reagál rá.

Legjobb ilyen növényi hatóanyag szerintem a Ma-Huang.

Energiát szintén felszabadít, így pöreget. 16 óra után már nem érdemes bevenni. Hatása 200 mg. koffeinnel növelhető, de néha már tartalmaz a készítmény koffeint is.

Egyébb anyagok, amik kiegészítik a hatást:

garcinia cambogia, guarana, citrus aurantium, tirozin.

De a Ma-huang a leghatásosabb.

A zöld tea szintén csak a koffeintartalom miatt szokott bekerülni az ilyen készítményekbe, de néha kóladió-kivonattal helyettesítik.

A zöld teából nagyon lassan szívódik fel a koffein, ezért nem ideális koffeinforrás szerintem.


Azért csak óvatosan ezekkel!

:-)

2009. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még azt szeretném, hozzátenni, hogy a Ma-huang, bár gyógynövény, az Ephedrine nevű vegyület növényi változata.

Az Ephedrin gyógyszertári formája egy magyarországon betiltott zsírégető készítmény, bár gyógyászatban mai napig hörgőtágítóként használják.

Amerikában is korlátozták már a vásárlását, mert a Methylaphetamine alapanyagaként használták, ami kőkemény kábítószer, diszkódrog.

A Ma-huang ettől azért messze van, de a sok helytelen használat, túladagolás miatt elég rossz híre van.

Én használtam évekkel ezelőtt, és csak jó tapasztalataim vannak vele.

2009. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Fú,.te aztán vágod a témát :D


amúgy nem szeretnék semmi ilyen szert használni, mert azért annyira nem fontos nekem mert csak egy diétázó nő vagyok :D semmi testépítés vagy vmi egyéb.


az l-karnitint viszont lehet bevetném :) hol lehet kapni és milyen adagokban, mikor, meddig kell bevenni?

2009. szept. 13. 11:35
 8/12 A kérdező kommentje:
ja bocsi, most látom hogy már írtad h mennyit kell és mikor. de meddig kel alkalmazni? szóval ha hetekig minden edzés előtt beveszem, az nem káros?
2009. szept. 13. 11:35
 9/12 anonim válasza:
91%
hát ha ojat szeretnél amitől tényleg fogsz is és nem annyira káros és nagyon gyorsan fogsz akkor én tudnék neked egy cuccot ajánlani:Dha van msn ed vegyél fel mert nem itt kéne megbeszélni:Dhoffmanbikes@freemail.hu.egyépként ettől hetente 5-6kiló lemegy:D
2009. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát ez tutira valami baromság lehet... :F


nem szeretnék heti 5-6 kg-ot fogyni, köszi.

2009. szept. 13. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!