Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Van itt olyan aki sokaig...

Van itt olyan aki sokaig koplalt de meg tartotta a súlyat es nem ugy nezz ki mintegy zombi?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 05:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a 800-900 kalória koplalás, akkor én.

Bár nekem ez elég, nem vagyok beteg, jól vagyok, és nem zombinak nézek ki, hanem végre elégedett, és (szerintem) csinos vagyok, már, ha mondhat ilyet magáról az ember.

2013. márc. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 800 kalória körül fogyasztok. Én nem érzem koplalásnak, mások szerint az. Rengeteg zöldséget eszem, leginkább nyersen, sovány húst fogyasztom naponta 1-2 alkalommal. De ezeknek nem sok a kalória értéke.

Tudod ez nagyban függ, attól miből viszed be a koplalásnak számító 1000-1200 kalória alatti értéket. Mert ha csak napi egy csomag chipset eszel, akkor annak semmi tápanyag értéke nincs, így zombivá válhatsz könnyen. De nyers zöldségekből 1000 kalória elég sok zöldséget jelent és rengeteg vitamin és tápanyag van benne.

Ezért mondom, hogy koplalás és koplalás között is óriási különbség van.

2013. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban. Zöldségekkel ha jóllakik az ember, akkor lehet nem viszi be a napi 2000 körüli kalóriát, sőt lehet igencsak alatta marad.. de erre mondja a mienknél jóval régebbi és fejlettebb kínai taoista táplálkozástudomány, hogy a kalóriatartalom nem számít, de az ételek igazi minősége igen.
2013. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én...
2013. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzem, hogy az anorexiások sem érzik, hogy koplalnának sőt... tehát ettől a szervezet még éhezhet. A koplalással pedig nem az a gond, hogy úgy fogsz kinézni, mint egy zombi. A szervezet zsírlerakása nemcsak életmódbeli következmény, hanem egy túlélési mechanizmus is. A koplalással ezt a mechanizmust izzítod be... ez ugyanúgy működik mint a barna medvéknél, akik szervezete a téli álom időszakában nem jut tápanyaghoz, tehát lebontja a tartalékokat és amikor táplálékhoz jut feltölti a készleteket. A te szervezeted is erre fog beállni, ezt nevezik jojo effektusnak... mert azzal jobb ha mindenki tisztában van, hogy kizárt dolog, hogy élete végéig 800-900 kcal-val éljen... ha egy kicsit megemelődik a kcal, a szervezet azonnal elkezd mindent lepakolni, meglehetősen sokat hallom koplalással fogyóktól, hogy még a víztől is híznak...
2013. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én mások szerint koplalok, olyan 700 - 800 kalóriát viszek be, mégsem tudok ennél vékonyabb lenni, mint amilyen vagyok. Igaz közbe elég sokat sportolok is, néha le is esik a vérnyomásom, mert ennyi sporthoz több tápanyag kellene. De azért nem adom fel, sokat formásodtam, de én ilyen örökre elégedetlen vagyok magammal típus vagyok :)
2013. márc. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!