Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukám szeretne lefogyni....

Anyukám szeretne lefogyni. Régen nagyon jól nézett ki. Három gyereket szült és mégis jól tartotta magát. De most elhízott. Cigizik sajnos. Le szeretne fogyni és segíteni akarok.44 éves. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok okosságot és nagyon sok hülyeséget lehet olvasni ezen az oldalon. Én nem akarok okoskodni, elmondom nekem hogy sikerült, tehát én mit javaslok neki is. :) 25/N vagyok eddig 7 kg-tól szabadultam meg ezzel a módszerrel. És jelenleg is fogyok. :)


Mivel anyukád a háziasszony gondolom a háznál, picit a táplálkozását kellene megreformálni, az sem árt ha az egész család vele csinálja az életmódváltást és eszi amiket főz, mert nem csak fogyni lehet vele, hanem egészségesen is élni.


Lisztes, cukros dolgokat hanyagolni kellene, zsíros, olajos húsok, ételeket szintén tabu. Normál pékáru helyett teljes kiőrlésű, abból is kevesebb. Én a tésztát is elhagytam, de elvileg abból ritkán lehet enni durumtészát, vagy teljes kiőrlésűt. Rengeteg gyümi, zöldség, sovány husi, csirkemell, csirkecomb (csak pár kcallal több mint a mell, és olcsóbb, csak a bőrét le kell szedni). Fehérjék, túró, natúr joghurt, kefír stb.


Én 1500 kcal körül eszem egy nap, de persze anyukádnak a súlyához/magasságához/életkorához kellene ezt kiszámolni.


A lényeg hogy sokszor keveset napi 5-6 étkezés lenne optimális, az utolsó pedig lefekvés előtt 2-3 órával legyen. (Tehát nincs olyan hogy 6 után nem eszünk!!!)


Én délelőtt szoktam inkább szénhidrátot enni, max. délben még egy keveset, aztán egyre kevesebbet.


Reggelire: csirkemell sonka 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyérrel zöldségekkel szendvicsnek, tojás (főzve, tükörtojás, rántotta), cukormentes natúr pelyhek tejjel, zabkása stb.


Uzsonna: joghurt, gyümölcs (én mindenféle gyümölcsöt eszek, de a cukrosabbakból pl.: banán, szőlő kevesebbet.), ivójoghurt, müzliszelet, ilyenkor szoktam hetente 1-2x beiktatni 1-2 kocka csokit is, mert ha teljesen lemondanék róla, nem tudnám hosszútávon csinálni.


Ebédre zsíradék nélkül készített húsok, főzelékek liszt nélkül, krémlevesek, habarással, nem liszttel sűrítve. Sok zöldség, barnarizs, rakott ételek, csőben sült, sütőzacskóban vagy grillen sült húsok (hiszen így sül olaj és zsír nélkül.) Nagyon finoman és változatosan el lehet készíteni. Salátákra ne bolti öntet kerüljön, natúrjoghurt, kevés balzsamecet+víz, zöldfűszerek, 1-2 tk. olíva olaj ugyanolyan jók, sőt még finomabbak is.


Uzsonna: gyümi, ivójoghurt, néhány szelet abonett, túrókrémmel, körözettel, light margarinnal és sonkával, sajttal, müzliszelet stb. Egy csomó minden van ami belefér a napi kajába és nem hízlal, finom.


Vacsorára én általában fehérjeturmixot iszom, de mehet ugyanúgy csirkemell párolt zöldséggel, egy csésze zöldségleves, egy natúrjoghurt, kefír, mozarella sajt sonkával stb. A lényeg hogy ne lisztes, cukros, zsíros cucc legyen.


Jah és a legfontosabb: mozgás mozgás mozgás! Nem kifogás hogy esik az eső, szar idő van, nem akar így kimenni az utcára, megnézik, megszólják. Lehet odabent is tornázni, szobabicikli, súlyzós gyakorlatok, torna dvd-kre, a lényeg hogy valamit mozogjon. Kezdetben az is nagyon sokat jelent ha délutánonként elmegy egy órát sétálni, aztán teker picit a biciklin. Aztán emelni a terhelést.


Szerencsés anyukád hogy így aggódsz érte és szeretnél segíteni, a lényeg hogy támogassátok, ne hátráltassátok, és akkor sikerülni fog.


A dohányzás káros hatásairól most nem kezdek el kiselőadást tartani valószínűleg tudja, ennek ellenére nem érdekli. Az én anyukám 47 éves, 16 éves kora óta dohányzik, ha naponta 25x nem mondom el neki hogy mennyire káros és szokjon le, akkor egyszer sem, mégsem érdekli. Viszont a mozgással plusz életmódváltással ő is le fog tudni fogyni, csak akarnia kell. :)

2012. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:)
2012. márc. 5. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!