Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » A fogyókúrás, fogyasztó teák...

A fogyókúrás, fogyasztó teák érnek valamit?

Figyelt kérdés

Teljesen avatatlan vagyok az ilyen dolgokban. Sosem használtam sem tablettát, sem más egyéb porokat pl. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, mert talán még a teáról eltudom hinni, hogy használhat. Zöld teának is vannak jótékony hatásai, meg egyéb gyógyteák. Anyukám esküszik rájuk, hogy mennyit fogyott vele, és tényleg látom is rajta. Azt azért hozzáteszem, hogy tornázott is mindig mellé. Egyébként az emberek miért vesznek meg ilyen cuccokat? Nem akarom elhinni, hogy van olyan ember, aki elhiszi ettől majd lefogy. Gondolok az étvágycsökkentőkre, ami a világ egyik leghasztalanabb dolga. Egyszerűen legyen akaratereje és ne tömje magát annyira, hogy miért kell emiatt tablettákra több ezret kifizetni sosem fogom megérteni. Ha zsírégető kapszulákat vesz azt még valahol meg is értem, hogy abban reménykedik majd a kanapén fekve ég a zsír.

Rajtam is van 5kg felesleg, de legalább tudom, hogy torna/sport nélkül a büdös életben nem megy le max. ha hetekig koplalok.

Szóval nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen indíttatásból szórják az emberek a pénzüket "placebóra".


2013. ápr. 2. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ok, amiért az emberek elhiszik a hazugságokat, hogy szeretnék, hogy igaz legyen.


Diéta és rendszeres mozgás mellett ezek a szerek plusz támogatást jelenthetnek, tehát nem feltétlen placebók, de abban a formában amiben hirdetik, hogy eszel és fogysz biztos nem hatásosak, de ehhez ismerni kell a fogyás élettani mechanizmusát.

2013. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiiii ***** válasza:
Hát, nemtom', akár fogyni akarsz, akár nem, a zöld teát mindenképp ajánlom, az sok mindenre jó. :)
2013. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért veszik meg, mert 1) van rá pénzük 2) kétségbe vannak esve 3) kényelmesebb, mint lenyomni 100 felülést. Egyszerűen lusták, hiszékenyek, és kétségbeesettek. A tea egyébként abból a szempontból jó, hogy folyadék, és az ugyebár fontos, főleg diéta alatt.
2013. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogyan az első válaszoló is írta: valóban nem fogyasztanak úgy, mint ahogy reklámozzák őket. Egyes teák, mint pl. a zöld tea, mate tea nagyon egészségesek, jó anyagcserejavító, az utóbbi energetizáló, közérzetjavító hatású is(tapasztalat- hatásukról sokat olvashatsz). Az, hogy fogyaszt hülyeség. Fogyaszt a sport, a szálkásító étrend és ezzel kiürül a kincsesláda.

És igen bizonyos szinten "placebó". Megveszik az olcsóbb filteres teákat(persze, fanyarogva isszák) meg hogy milyen rossz, de azért isszuk, mert "fogyaszt", aztán esetleg még ösztönösen kevesebbet is esznek, hogy "hasson" az a kotyvasztott sz*r ízű, zöld trutyi.

Már lassan eltűnt a teázás fogalma is. Ez nem teázás. Vegyünk nyilván eredeti, ömlesztéses teafűvet-általában az eredetibb variánst infúzióként emlegetik. Élvezzük az ízeket, ne cukrozzunk agyba-főbe.

Összegzésként, fogyni lehet sporttal, szálkásító étrenddel. Ja és semmi cukor. Haszontalan, addiktív méreg. Teázás az legyen teázás és ne kényszerhelyzet. Étvágycsökkentőnek meg használja mindenki az agykontrollt, kontrolálja mindenki a saját testét.

2013. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!