Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » 13 éves lány vagyok, és van...

13 éves lány vagyok, és van rajtam kb 5-6 kiló felesleg. Már néha tükörbe sincs kedvem nézni, de akármit csinálok nem fogyok. Pedig én táncra is járok meg rendszeresen mozgok. Mit csináljak hogy menjen le rólam valami?

Figyelt kérdés
A diétát már próbáltam de ha nem eszek akkor csak hányingerem van és fáj a fejem :S
2009. nov. 14. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
13 évesen még ne állj neki fogyózni, akárhogyan nézel ki, mert a fejlődésben lévő szervezetnek nagyon káros, ha kevesebb tápanyaghoz jut a megszokottnál! Tornával próbálkozhatsz, de a koplalást verd ki a fejedből! Viszont egyet megpróbálhatsz, rendszeresen étkezz, ne akkor kapj be valamit, amikor épp eszedbe jut, ne nassolgass, hanem legyen reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora! Ha hozzászoktatod magadat a rendszeres táplálkozáshoz, az ezer diétánál is hatásosabb!
2009. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Láthatnánk képet rólad?

Egyébként: ne fogyózz, főleg ne úgy hogy bizonyos napszakokban, vagy bizonyos ételeket nem eszel, mert azzal csak a szervezetedet fogod szétrombolni!

Lehet, hogy egyszerűen ilyen alkat vagy. De pl. megteheted, hogy KICSIVEL kevesebbet eszel kalóriadús ételeket, - és mellette inkább megeszel pár szem almát vagy narancsot, ami amellett hogy nem hízlal, ebben a járványos időben az immunrendszerednek is jó - és ahová csak lehet, gyalog vagy bringával menj!

2009. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, egy 13 éves kislányon (szerintem még az vagy :) ) természetes egy kis "babaháj". Rajtam több kiló felesleg is van, mint 5-6, mégis elfogadnak olyannak, amilyen vagyok. Ha elfogadod magad, teljesen máshogy fogod látni a világot és téged is.

A rendszeres mozgást tartsd napirendben, nagyon fontos, hogy kellően fejlődjön a tested. Egészségesebb leszel és majd felnőttként rájössz, mennyire fontos a fittség. Nem kell túlzásba vinni, elég úgy finoman is, de mozogj sokat! Legjobb a friss levegőn.

Ha nagyon diétára szeretnéd fogni magad azt mondom inkább, hogy egyél naponta 5-ször, 3 óránként. A reggeli határozza majd meg ezt a menetet (a reggeli nagyon fontos). Így becsapod a szervezeted azzal, hogy érzi nem kell elraktároznia semmit tartalékban. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt (energiát adnak, kíváló cukorforrások) igyál tejet(ez is serkenti az anyagcserét), és mondj le a szénsavas üdítőkről. Az ásványvíz is kiváló frissítő, a szénsavas meg pláne. Sokszor, ha azt érzed éhes vagy, akkor a testednek igazából vízre lenne szüksége. Ha suliban is elég hamar éhes leszel, akkor szőlőcukor. (Ha nagyon csokira vágysz, akkor egy magnéziumos pezsgőtabletta segíthet)

De egy komoly diétát semmiképpen se csinálj ilyen fiatalon. 5-6 kg nem sok 13 évesen. Jó tudom, önbecsülés, meg a közösség szemében, én is átéltem ezt, de az túlságosan megterhelő. Nem csak testileg, szellemileg is. Egy gyerek legyen életvidám, energikus és teljesen gondtalan, ne pedig a kalóriákat számolja...

2009. nov. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) egyépként ha nagyon kell tehetek fel magamról képet xD
2009. nov. 14. 14:07
 5/6 A kérdező kommentje:
De am hol lehet képet feltenni :| :/
2009. nov. 14. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Képet itt csak linkelni lehet. De szerintem ehhez a kérdéshez nem muszáj képet csatolni. (3. voltam)
2009. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!