Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Létezik olyan orvosi eljárás...

Létezik olyan orvosi eljárás ami végleg csökkenti az éhségérzetet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az agyban már feltérképezték gondolom mely területek felelősek az éhségérzetért. Nincs olyan módszer amivel ezt az agyterületet semlegesíteni lehetne? Nyilván amellett is egészséges, mértékletes étkezés lenne az alap, csak nem lenne kínszenvedés. Eléggé előre tart az orvostudomány, ilyen irányba nem mentek még el?

2014. ápr. 4. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:

ha neked 'kinszenvedes' az egeszseges, mertekletes etkezes, akkor tulajdonkeppen kar minden gyogymodot kiprobalni. a mentalis problemakat nem lehet agyi mutettel megoldani (kiveve par extrem esetet).


a kerdesre valaszolva: az agyba nem szokas csak ugy beleturkalni, ezt-azt kiiktatni, mert annak altalaban elore nem lathato kovetkezmenyei is vannak...

2014. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint a hipotalamuszt akarod roncsolni? Sok szerencsét az egyik legfontosabb agyi terület tönkretétételhez, előtte azért végrendeletet írjál...
2014. ápr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarom szétroncsolni magam, csak érdeklődtem létezik-e ilyesmi eljárás. Az egészségtelen kaja persze, hogy finomabb és olcsóbb, máskülönben senkinek nem lenne gondja elhízással, és ha nem lenne kínszenvedés normálisan és mértékletesen enni kiiktatva a szemetet, akkor szintén nem lenne elhízás. Csak felmerült bennem, régebben olvastam valami állatkísérletről a témában, kíváncsi voltam van-e valami fejlemény.
2014. ápr. 4. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Van pár dolog, amit rosszul gondolsz.

Szerintem (ez ízlés dolga, nem ezt gondolod rosszul, csak nem általános a véleményed) finomabb a szerintem egészséges étel :D S csak mert valaki egészségesen eszik, el tud hízni, azért a mennyiség se mindegy, akárki akármit is mond.

Egyetértek másokkal, agyterületet akarsz semlegesíteni ilyen pitiáner okokból, amiket tuti meg lehet oldani sokkal egyszerűbben és veszélytelenebbül? Nem mondom, sokunknak nehéz fogyni, én igazán tudom, nem vagyok egy önmegtartóztató típus, de ha a szike fenyegetne, gyorsabban lefogynék, az tuti (mire nem jó egy egészséges orvosfóbia :D). Nem értek hozzá, de szerintem nincs olyan, hogy ez a agyterület csak az éhségért felelős, meg is semmisülhet, minden más szuperül fog működni tovább. Az agyműtétek amúgyis nagyon komoly dolgok, ha nincs rá jobb okod, semmiképpen NE. Amúgyse tudná megfizetni szinte senki, gondolom.

Azonkívül... Én utálnám, ha elvennék az éhségérzetemet. Az fontos dolog, a kiiktatása pedig adott esetben veszélyes lehet. Nem ok nélkül alakult ki, szükségünk van rá. S szörnyű lenne óra szerint enni, éhségérzet nélkül.

Viszont rengeteget éhségérzet nélkül, puszta vágyból, unalomból, pótcselekvésként esznek, ezeknek sem hatna a dolog. Hiszen még gyomorgyűrűvel is simán lehet tovább hízni, aki le akarja nyomni a nagy adagot, lenyomja, épp csak fáj neki közben, de azzal együtt is megteszi.

2014. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazad van hármas, tényleg csak azoknak segítene akik válogatósak és az éhség miatt esznek (ilyen vagyok).

Tudom hogy léteznek hatékony módszerek, diéták, sport, stb, illetve nem sebészi beavatkozásra gondoltam egyből (a kísérleteknél se az volt, de már nem emlékszem hogy stimulálták vagy iktatták ki a funkciókat). Van olyan betegség, ahol az emberek az ízérzéküket vesztik el, azoknak is elmegy az étvágya (na betegséget nem szeretnék, de jó lenne pl. ha az édeset nem érezném és nem kívánnám többé :))


Én nem bánnám, ha soha nem lennék éhes és csak olyan rutinból ennék, mint a fogmosás, zuhanyzás, stb.


De ezek szerint esélytelen.


Mindegy, kösz a kommenteket.

2014. ápr. 4. 10:26
 6/6 Moon_Walker ***** válasza:
lobotómia
2020. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!