Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » 13 évesen vehetek be étvágycsö...

13 évesen vehetek be étvágycsökkentôt?

Figyelt kérdés

Igazábol elég sovány vagyok de nagyon éhes vagyok mindig

reggelire almát eszek

ebédre zabkását

és uzsonnára is valami gyümölcsöt

igazábol szerintem ez nem annyira kevés de még is nagyon éhes vagyok mindig..

néha szoktam vacsorázni is de akkor annyira bûntudatom van, hogy kihányom, tudom ez nagyon veszélyes és egészségtelen de nem tudok mit csinálni..

anyámat is kérdeztem, hogy vehetek-e etvagycsokkentot de az volt a válasza, hogy leszarom mit csinálsz szóval inkább toletek kérdezem


2017. febr. 12. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igen ez nagyon kevés. Persze hogy éhes vagy hisz nem eszel semmi normálisat a nyuszim többet eszik ennél. Ne hánytasd magad mert k*rvára egészségtelen 13 évesen tönkre teszed magad.


Mi van hogy minden fiatal begyogyózik mostanában??? 13 évesen étvágy csökkentő hát ezt nem bírom...

2017. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Evészavarod van,plusz nem is tudod, milyen a rendes táplálkozás.

Egyél ételeket, ne egy pici cukrot és szinte semmi mást...

Ha a zabkása egy kiló, akkor is keveset eszel.

Ha eszel egy több tojásos rántottát vagy egy nagy szelet húst rizzsel, zöldséggel, na az már étkezés. Egy rendesebb adag zabkása is OK, de sokkal több fehérje kell.

2017. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ennél reggelire is többet eszem. Azért vagy éhes, mert gyakorlatilag nem eszel semmit. Nagyon sajnálatos, hogy ilyen szüleid vannak, mert most mondom, hogy ennek a vége kórház és súlyos betegség lesz (gyomorbajok, hajhullás, fogproblémák, nem fogsz menstruálni stb., ráadásul megállsz a növésben, és az már nem lesz helyrehozható, ha elkezdesz enni pár év múlva, mert a növésnek most van itt az ideje, + tanulási nehézségek).

A reggeli alma különösen veszélyes, mert az éhgyomorra fogyasztott gyümölcs pár év alatt inzulinrezisztenciát okozhat, abból pedig 5 éven belül cukorbetegség alakul ki.


Tudod, hogy mi lenne normális egy sovány 13 évesnek? Leírom:

Reggeli: szendvics egy zsemléből vagy kifliből, felvágottal, sajttal, 1 db paradicsommal vagy fél paprikával vagy 2-3 db retekkel. (Zöldség lehet több is.) 1 bögre tea vagy tej.

Tízórai: ugyanaz mint a reggeli, víz, alma vagy narancs vagy banán vagy mandarin.

Ebéd: leves és főtétel a menzán, mindkettőnek a nagy részét meg kellene enni (kevés maradékkal).

Uzsonna: legalább egy joghurt fél vagy egy kiflivel.

Vacsora: rántotta 1-2 tojásból fél-1 szelet kenyérrel, vagy mint a reggeli, vagy valami egy fogásos meleg étel, ha van otthon (de mivel anyukád "leszarj", gondolom, nem főz).


Mondanám, hogy nagyon vigyázz, meddig éhezel, de sajnos nem látok rá esélyt, hogy ésszel felfogd, mivel játszol... Ezért is nagyon szomorú, hogy ilyen szüleid vannak.

2017. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy éhes vagy, én a falat kaparnám ennyitől.

Kicsit olvass utána, mennyi a minimum fehérje- és zsiradékigénye az emberi szervezetnek, és milyen veszélyei vannak a hiányuknak. A te "étrended" szinte csak szénhidrátból áll, ezért nem tápláló. Kellene húst, tojást, zöldségeket is enned, rendes adagokat, ez a minimum, ha életben akarsz maradni. Azért pedig ne legyen bűntudatod, mert megadod a testednek, amire szüksége van a normális működéshez.

2017. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gebasz1 válasza:
Ne vegyél be ilyen szarságokat mindnek van melákhatása, ha karcsú akarsz lenni akkor inkább egyél és mozogd sportold le mint hogy koplalsz.
2017. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!