Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Tudtok olyan teát mondani,...

Tudtok olyan teát mondani, ami felgyorsítja az anyagcserét (tehát lehet tőle fogyni), ugyanakkor nem készíti ki a gyomrot?

Figyelt kérdés

Évekig ittam zöld teát napi 1-2 alkalommal.

Meg is tette a hatását: több, mint 15 kilót adtam le fél év alatt.

Természetesen nem a tea volt az egyetlen tényező, amitől fogytam.

Viszont egy időre szüneteltetni kellett ezt a szokásokat, mert a sav teljesen kimarta tőle a gyomromat, és az orvos sem javasolja a zöld teát refluxosoknak.

Viszont úgy gondolom, hogy még mindig vannak leadandó kilóim, így nem szeretném abbahagyni a teázást.

Viszont valami olyanra van szükségem, ami amellett, hogy gyorsítja az anyagcserét, nem csinál savat.



2018. máj. 22. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Ne ilyen kamu csodaszerkehez nyúlj, hanem válts életmódot, táplálkozz egészségesen, és sportolj. Annak semmi értelme, hogy szétmaratod a gyomrod. Olyan életmódot kell találni, amit életed végéig fent tudsz tartani. Gondolom nem akarsz életed végéig teán élni, így a tea felejtős. Ha normálisan csinálod, hidd el, ilyen szarok nélkül is le lehet fogyni.
2018. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem élek teán, és fent tudom tartani az életmódom.

Csak alacsony szénhidrát tartalmú és glikémiás indexű ételeket eszem több, mint 3 éve. Mellette minden nap meg van a testmozgás is.

Viszont örököltem egy kórosan lassú anyagcserét.

Az egész családom cukorbeteg. Nálam meg nem alakult ki, de ha még mindig az egészségtelen csoki és kenyérzabáló éltmódjukat élném, én is az ő sorsukra jutnék előbb-utóbb.

Olyan tea kell, ami segít gyorsítani az agyagcserémen, mert nem akarok egész életemben Laevolac-ot szedni.

Ugyanakkor azt sem szeretném, hogy súlyosabb legyen a refluxom.

2018. máj. 22. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Sosem hallottam róla, hogy a genetikailag lassú anyagcserén lehetne segíteni. Ezzel kell élned. Ha többet akarsz enni, többet kell mozognod.


Egyes anyagok gyorsíthatják az anyagcserét, de csak igen minimálisan, azzal nem érsz sokat...

2018. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyagcserét csak a mozgás és izomépítés tud gyorsítani, ill. pár kemény drog. Zöld tea csak időlegesen és nagyon minimálisan hat rá, akárcsak a koffein.
2018. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alexa890610 válasza:

Szia.

Bocsi, nem a kérdésre válaszolok, hanem kérdezni szeretnék.

Sima bolti flakonos zöld teát ittál vagy magad főzted a patikában kaphatót édesítő nélkül!

2018. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én főztem teafűből, és magában ittam cukor/édesítőszerek nélkül.
2018. máj. 23. 22:04
 7/13 Emily30 válasza:
49%
Én minden nap 2 liter csalánteát ittam amikor terhesség után le akartam fogyni..30 kiló plussztól kellett megszabaduljak.Nagyon jó a csalántea.Vízhajtó,vértisztító.Nekem sokat segített.A zöldteát nem bírom,hányingerem van tőle
2018. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végre egy értelmes válasz. 🙂
2018. máj. 25. 12:01
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

"Köszönöm. Végre egy értelmes válasz."


Csak az az értelmes válasz, ami tetszik neked? Az is értelmes válasz, hogy nincs ilyen csodatabletta. Az már már kérdés, hogy számodra azért nem értelmes, mert nem tetszik neked.

2018. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bármilyen meglepő, egy szóval sem mondtam, hogy “csodatablettát” akarok.

A kérdésem csupán annyi volt, hogy tud-e valaki olyan teafüvet mondani, ami hasonló élettani hatásokkal bír, mint a zöld tea, csupán nem csinál savat.

Eddig egy ember volt képes konstruktívan hozáállni a témához.

Biztos azt hiszed, hogy egy anorexiás tini vagyok, aki egy buta löttytől várja a csodát.

Csak hogy tudd: nem keveset léptem előre. Nem állítottam soha, hogy kizárólag teától fogytam több, mint 15 kg-t. Komoly életmódváltás volt mögötte. Nem akarok már drasztikus mennyiséget leadni, max. 5 kilót.

És nem kizárólag a fogyás miatt innám a teát: számos vitaminnal látja el a szervezetemet, kipucolja belőlem az összes méreganyagot - már ha be tudok vinni 15 éve vegetáriánus + 3 év South Beach/paleo/ketogén elemeket tartalmazó életmóddal.


Kizárólag arra voltam kíváncsi, hogy létezik-e olyan tea, ami hasonló tulajdonságokkal bír, mint a zöld tea.

Eddig egy ember volt képes felfogni a kérdést, de még várok pár válaszra.

2018. máj. 25. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!