Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Fehérje poroktól lehet fogyni?...

Fehérje poroktól lehet fogyni? Ha igen melyiktől?

Figyelt kérdés
2018. júl. 9. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Direkt nem. A kalóriadeficittől fogysz, nem attól, hogy eszel valamit. Viszont ha laktató ételt eszel s emiatt nem zabálsz fel egy csomó mást, az elősegíti a deficitet, a fehérje pedig a leglaktatóbb makrotápanyag.


De fehérje így is, úgy is kell, a sok pedig nem jó. Így hiába laktat a fehérje, nincs nagy mozgástered, a megfelelő mennyiséget kell bevinni. Ami persze mehet rendes ételből is, én ezt preferálom, a por inkább annak való, aki nem tud rendesen enni.

2018. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
A fehérje por táplálékkiegészítő, koncentrál élelmiszer nem fogyasztó szer.
2018. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

a zsíros és szénhidrátos ételek segítségével lehet fogyni, csak épp nem fogyasztani kell őket, hanem kerülni


a fehérje anyit tud segíteni neked a fogyásba, ha egy étkezést kiváltasz vele anyival egészségesebb a napod


de mozgás és kalória deficit nélkül nem igazán fog menni a fogyás dolog

2018. júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
"kalóriadeficit" szerintetek aki ilyen kérdést ír ki megérti mi az ?:D
2018. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!! Tudom és 150ch-nem eszek meg sosem még sem fogyok.mért kell ke nézni az embert?ez az oldal nem azért van hogy amit nem tudunk,vagy értük megkérdezzük??? Nem kell lehülyézni és igen tudom mi az a ch deficit,de így sem megy a fogyás,ha nem tudsz sehíteni,ne oltogass.köszi!

Többi válaszolonak nagyon széoen köszönöm

2018. júl. 9. 20:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Fehérjepor nagy segítség lehet diétában (is), mivel a fehérje arányt a legnehezebb tartani a napi étkezésben.

Ami a ch-t illeti, nem tudni, neked mennyi lenne az optimális; kor, nem, magasság, súly ismeretének hiányában erre nem lehet válaszolni.

2018. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem a ch-n múlik, én 35 gramm körül sem fogytam semmit (pedig csak annyit ettem, hogy ne éhezzek. nem tehetek róla, hogy ehhez sok kalória kellett, főleg kezdetben). Kalóriadeficit kell.


Szerintem mozogj s egyél rendesen. Nem tuti, hogy ez elég lesz, de ha elég aktív vagy, az általában bejön különösebb agyalás és kombinálás nélkül is.

2018. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Jó akkor kezdjük az elején. Semmitől sem lehet fogyni, ha nincs rendben a táplálkozásod. Ezt szögezzük le! Az egyszerű képlet a fogyáshoz: ha a napi kalória beviteled több, mint amit elégetsz, akkor hízni fogsz, ha kevesebb, akkor fogyni. Ez mindenkire igaz. Még a hormonális problémákkal küzdőkre is. Nincs tápanyagtól nem lesz súlygyarapodás. Na most, innentől jön a finomhangolás. Mi a pontos cél. Pusztán súlyvesztés, zsírégetés, vagy látványos szálkásodás.

Az első válaszadó hulyeséget írt. Nem a fehérje a leglaktatóbb makrótápanyag, hanem a zsír. Ugyanis míg 1 gramm fehérjében és 1 gramm szénhidrátban (külön-külön) 4-4 kalória van, addig 1 gramm zsírban 9. Innen már nem nehéz kimatekolni. Ha megeszel 100g csirkemellet, abban van kb. 20-25g fehérje, ami kb. 80-100 kaloriát jelent. Megeszel egy kanál zsírt (kb. 40g, ami méretében kisebb), abban meg lesz 360 kalória.

A harmadik válaszoló reszben írt csak igazságot. A szénhidrát és a zsír nem kerülendő tápanyag! Csak módjával kell fogyasztani. Ugyanis: (csak 1-1 fontosabb gondolat mindegyikhez) a fehérje kell az izomépítéshez, a szénhidrát kell az agyad megfelelő működéséhez, a zsír pedig a zsirban oldódó vitaminok hasznosulásához. Jobban most nem akarok belemenni ebbe. Nem kell nekünk itt sejtszintű biológiáról beszélgetni. :-)

Abban mindenkinek igaza van, hogy kell a mozgás is. De azt ne feledd, hogy az kb. 20-30 szazalékban fog segíteni. A többi a konyhában fog eldőlni. A mozgásformák is a finomhangolás reszei. Szóval először a kaját kell rendbe tenni. Félrekajálni sokkal könnyebb, mint helyesen táplálkozni, vagy eljárni pl: futni. A félrekajálás meg alattomosan hozza a kalóriákat. De ha van egy jó diétád (akár fokozatos ch megvonásos, akár ketogén), ahhoz szigorúan tartsd magad, és számolgasd az ételek tápanyagtartalmát. Enélkül ugyanis nagyon nehéz belőni az adott időszakban éppen szükséges mennyiséget.

A fehérjeporok abban lehetnek hasznodra, hogy gyorsan elkészül, és ha édességfüggő vagy, akkor a csokit, peksütit jobban tudod kerülni, mert a napi turmixod egy jutalomlesz számodra. Főleg a diétád végén.

Egy utolsó gondolat: fehérjeport ne a tv-reklámokban látottak alapján vásárolj, hanem egy táplálékkiegészítőkkel foglalkozó boltban, vagy webáruhazban. Olcsóbban fogsz kijönni.

Remélem tudtam segíteni.

2018. júl. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm széoen a válaszokat...utolsó,igen tudtál :)
2018. júl. 15. 06:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kis off topic érdekesség kérdező:

Pont most néztem youtube-on egy videót egy srácról, aki egy hétig gyakorlatilag fehérjeporon élt.

Leadott ha jól emlékszem 8kgot (90 vt kezdésnél)

De most figyelj.

Azt a 8 kg-t szinte kizárólag nedvesség és izom formájában vesztette!

2018. júl. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!