Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleolitosok, esztek füstölt...

Paleolitosok, esztek füstölt ételeket?

Figyelt kérdés

#paleolit #füstölt ételek
2012. aug. 24. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A paleolitban nem ismerték a füstölt dolgokat!!!!!
2012. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért, a diólisztet, a mandulatejet, a trappista sajtot vagy a tojásrántottát ismerték? Vagy a főzést...? A paleolit sem arról szól, hogy úgy eszel mint egy ősember, a húst is nyersen, hanem egyszerűen az akkor hasznát alapanyagokból csinálsz mai ételeket. Tehát, szeretném megtudni, vajon jó ötlet-e a füstölt edámi, például.
2012. aug. 24. 23:31
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

A paleolitban már ismert volt a sütés és a fözés, tehát nem nyers ételeketl fogyasztottak. Viszont füstölt dolgokat egész biztosan nem.

Másrészt meg ha mindent beleveszel, ami neked izlik, akkor nincs értelme paleolit táplálkozásnak nevezni.

2012. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok belevenni mindent, amit szeretek, éppen azt akartam megtudni, mit ehetek. Köszönöm a választ!
2012. aug. 25. 12:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Nah, végül utánajártam, és kiderült, hogy a füstölés egyáltalán nem káros, ha 500 foknál alacsonyabb hőmérsékleten történik, jó minőségű tüzelővel!
2012. aug. 25. 15:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam enni füstölt ételeket. :) Szerintem azzal nincs gond.
2012. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szoondiii ***** válasza:
89%

Kérdező, sajnálom, hogy csak most tudok írni.

Igen, lényegében eltaláltad a karcinogén anyagok keletkezéséhez szükséges hőmérséklet 500°C körül van, a füstöléskor pedig a hőmérsékletet igyekeznek alacsonyabban tartani. Én is ezt tanultam élelmiszermérnöki egyetemen a füstölésről.


ha pedig nincsen káros hatása a füstölt élelmiszernek, akkor 'paleós'. bár magam is sok füstölt hús árút fogyasztok, mindennek ellenére lehetőség szerint ezt is lehetne csökkenteni. de ez elég ha az utolsó változtatás, és lehet hogy fölösleges.

2012. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
19%
Ez a paleolit táplálkozás enyhén szólva is hülyeségnek tűnik. Miért pont az Ősembertől vegyünk példát aki olyan egészségesen táplálkozott, hogy akár 30 éves matuzsálemek is léteztek közöttük. Megettek azok mindent, ami ehető volt, meg néha olyat is ami nem. Gondolom rovarok giliszták is szerepeltek az étlapjukon.
2012. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
11%
A paleolit életmód, mostanra már modell a fogyás eléggé veszélyes módja, szénhidrogén kell az agy és a szívműködéshez, amennyi a húsokban és a gyümölcsökben, zöldségben (főleg télen) van, nem elég. Egyébként az emberiség fejlődése a növénytermesztéssel indult meg, ez tény. Inkább a mozgást és a tiszta ételeket (magvasokat is) ajánlják.
2012. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 harcijérce válasza:
Szerintem mértékkel fogyasztva a füstölt is jó. Én és a családom lassan két éve táplálkozunk így, bár nincs semmi bebetonozva.Bátran állíthatom, hogy azóta is működünk mindannyian, súlyos panaszaink szűntek meg, vagy enyhültek.
2012. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!