Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo diéta, folytassam?

Paleo diéta, folytassam?

Figyelt kérdés
Gyorsan fogytam 7 kg-t, jól éreztem magam, de nagyon nehéz és drága volt az étkezés, de főleg nehéz. Ezért még nem hagytam volna abba, de egy idő után teljesen tönkrevágta a gyomromat a rengeteg zöldség és gyümölcs szénhidrát nélkül, vagy pl. a töltött paprika kenyér nélkül. Brr. Abbahagytam, glutént eszem újra és jól vagyok. Tejterméket azért nem igazán, mert azt nem szeretem. Egyébként kivizsgáltattam magam, semmire nem vagyok allergiás, csak egészségesen szeretnék élni. Ti mit tennétek, folytatnátok? Másnak bírja a gyomra a paleo-t?
2012. nov. 6. 03:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Hogy érted azt, hogy tönkrevágta? amúgy a zöldség és a gyümölcs az pont leginkább szénhidrát :) zsír nincs bennük és fehérje is csak nagyon minimálisan. Nekem nincs semmi baj a gyomrommal :)
2012. nov. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha a szervezeted és a gyomrod nem bírja, akkor mi a francnak folytatnád? Ha a gyomrod nem bírja, akkor nyilván neked nem egészséges ez az étrend. Ennyi. Minden ember szervezete más.


Én bírom a paleot, és 1 hónap alatt zsírból fogytam egy csomót. De egy évvel ezelőtt egy nem paleo, hanem sima egészséges táplálkozással is lefogytam.


Válassz olyan táplálkozást, amit bír a gyomrod, egészséges, és ha ehhez fogyni is akarsz, akkor picivel csökkentsd a kalóriabevitelt. Ennyi.

2012. nov. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Hirtelen vontad meg a szénhidrátot a szervezetedtől. Fokozatosan kellett volna csökkentened a mennyiségét. Ha folytatni akarod, bár sztem ha nem bírod akkor felesleges, akkor ezután ne egyből vond meg a szénhidrátot magadtól, hanem szépen lassan csökkentsd a mennyiségét.

Minden ember máshogy reagál a különböző fogyási módszerekre, lehet h neked a paleo hosszú távon nem jön be.

Én nem válogatok a kaják közt, tegnap hurkát ettem, ma lángos lesz, kenyeret eszek kenyérrel. Nekem is volt túlsúlyom 1 éve, de azóta ledobtam 8 kilót, úgy h nem szenvedtem a kajával, azt ettem amit akartam. A mennyiségre kell odafigyelni, meg h mozogj, legalább minden másnap.

2012. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha rosszul vagy tőle, akkor ne folytasd!

Nyilván neked nem jön be.

2012. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Nincs olyan, hogy nem jön be. Egy gyomorrontás, fertőzés nem a paleo hibája.


Te döntesz, de semmi értelme kenyérrel tömni magad. Idővel rájössz. Elhamarkodott következtetéseket pedig ne vonjunk le, azért mert éppen telihold van, és éppen fáj a gyomrom <-> nincs rögtön összefüggés. A pelaóval úgyszintén..


Drága. A táplálkozás eredetű civilizációs betegségek gyógykezelései is drágák lesznek, meg amúgy miért drága? Nem lazacot kell enni, hanem olcsóbb darált húst. 6X jobb mint a gluténes keményítő dús kenyér.

2012. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve eszek paleó szerint, nálam ez vált be. Előtte az orvos eltiltott a tejtermékektől (vastagbél gyulladás miatt), közben kiderült, hogy lisztallergiám is van illetve alulműködéses a pajzsmirigyem (gondolom ezek összefüggenek valahol). Így a paleóban találtam meg a számomra legmegfelelőbb életmódot.

Nekem anyagilag ugyanannyiban van, mint előtte a "hagyományos".

2012. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Az olcsóbb darált hús jelentős része ipari hulladék, kutyakaja, azt miért kéne megenni? Nem hiába annyira olcsó...

A paleo étkezés bizony a mai magyarországi viszonyokhoz viszonyítva bizony drága, ha minőségi húst akarsz enni, nem kell ahhoz lazac.

2012. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Felőlem írjátok le mi a minőségi hús, engem is érdekel.


Viszont eddig élelmiszermérnökként nem volt szerencsém a darált húsban megtalálnom az ipari hulladékot. A kutyakaja az jogos, hisz' a kutya ragadozó, húst eszik ez nekünk is tökéletes. Megjegyzem, bizonyos kutyakaja gyárakban (mondjuk itt már lehet olyan sz.ar összetételű hulladékot gyártanak mint amit az embereknek is szánnak) de komolyabb a minőségbiztosítás mint sok élelmiszer üzemben.

2012. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!! Igazából a húst sem szeretem igazán, az is sok volt, mikor 1 évig csináltam a paleo-t. Most jut eszembe, hogy azokban azokban az években, mikor rendesen csináltam a húsvéti böjtöt, ugyanúgy fogytam és kitisztult az arcom, elmúlt a foggyulladásom. (Most a paleo miatt nem tudtam tartani.) Létezik, hogy a diétának, bármilyennek, lelki hatása van?
2012. nov. 6. 14:09
 10/17 anonim ***** válasza:
6%

Kit érdekel, mivel foglalkozol...Mekk Elek is értett mindenhez, ezzel nem bizonyítottál semmit.

Egyed akkor a kutyakaját, ha az neked megfelelő, én nem kérek belőle.

2012. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!