Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleolit étrenddel tényleg...

Paleolit étrenddel tényleg lehet fogyni?

Figyelt kérdés
És ha igen, és lefogytam, majd utána visszaállok a normál étkezésre, akkor visszahízom?
2012. nov. 20. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Fogyni nem lehet, de komolyan belebetegnu igen. MINDEN olyan diéta, ahol bizonyos élelmiszerek ki vannak teljesen zárva, csak ártalmas az egészségre.
2012. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Ok 1. Ez szép volt. Menj inkább játtsz az épitökockáiddal.
2012. nov. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
A kérdésre: igen le lehet de ami furcsa hogy nem is fogod màr kivanni a szènhidrátokat, tejtermékeket.
2012. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tündérke86 válasza:
69%

Fogyni lehet igen és beteg is lehet tőle az ember. Azért a szervezetet nem arra találták ki hogy csak úgy egyik- másik fontos tápanyagot elhagyuk.

Fogyni nem úgy kell hogy valamit/ valamiket teljesen megvonunk.(Saját hibáimbol tanulva mondom)

Ez a paleolit étrend pedig akkora butaság szerintem. De kinek hogy. Az biztos hogy én semmi esetre nem probálnám ki.

2012. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kulka János 8 éve paleolit szerint étkezik, fogyott 8 kg-ot, és köszöni, sosem volt jobban. :) Szerintem, ha bírod, h nem eszel tésztát, kenyeret, akkor hatásos lehet.
2012. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Simán, mivel nem sok felesleges szénhidrát kerül a szervezetedbe, csak amit zöldséggel, gyümölccsel és max. paleo sütikkel, kenyér pótlókkal viszel be. (azok tök mag, vagy gesztenye lisztből készülnek és ha sokat eszel csak akkor hizlal)

Én nem teljesen paleozom (anyagi okok), de látom, hogy mennyi felesleges szénhidrát kerül az emberekbe, reggelire szendvics, péksüti, tízórai joghurt, gyümölcs, ebédre ott a köretnek szánt rizs, burgonya, tészta félék, uzsira is szendvics, vagy gyümölcs, vacsira is ki tudja mi, szóval necces ennyit bevinni, még ha nem is hízik az ember, mert odafigyel magára, de nem tesz jót a szervezetnek ennyi, ebben egyet kell értsek.

2012. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Fogyni aerob edzéssel, és mértéktartással lehet. Pontosabban így érdemes. Nem kell megvonni semmit, csak kevesebbet enni, odafigyelni a szénhidrátra, és elégetni azt aerob edzéssel. Heti 3x20 perc futás aerob és kardio váltott tempoban nem nagy kunszt, de lehet szobabiciklizni is aerob tempoban 40-50 percet, közben a tévében lemegy egy Dr. House.

És igen, ha utána visszaállsz arra az étrendre, amelyik mellett meghíztál, akkor bizony meg fogsz hízni újra... Tartós fogyás új (és tartós) szokásokkal érhető el. Aki meg lusta, az vonja csak meg magától az értékes anyagokat. Lehet aztán úgy érzi, kicsattan az egészségtől, mert egyébként egy irodában dolgozik, aztán hazamegy lefeküdni a tévé elég, de ha nincs szerencséje, egy hétig csinál majd valami olyan tevékenységet, ami közben pont egy hiányzó anyagra lenne szüksége, és máris felborult a rendszer. Fingom nincs amúgy mi ez a paleolit szutyok, nem is érdekel, biztos van benne valami, mert el lehet adni, de gyanús, hogy az emberek megint csak befektetett munka nélkül akarnak elérni valamit. Arra pedig, hogy ez nem működő dolog, egy egész emberiségről szóló történelem szolgál bizonyítékul. Nem mondok példát, elég, ha a kételkedők nekiülnek, és keresnek olyan dolgokat, amihez nem kellett valaki(k)nek a hasznos tevékenysége. Nade nagyon belementem, a lényeg, hogy ne legyünk már lusták. (Én is az vagyok, de küzdeni lehet ellene, és megéri)...

2012. nov. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A Paleo Egyfajta életmód, ha elkezdted, akkor csináld végig! Az ősember nem hiszem, hogy olyan egészségtelen volt, mint a mai emberek..
2012. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdés CSAK az, hogy MELYIK ösemberröl beszélünk - ugyanis attól függöen, hogy milyen területen éltek, teljesen más-más élelmiszereket fogyasztottak. De majdnem mindenütt a gabonafélék magja is komoly szerepet töltött be a táplálkozásban. Az egyetlen kivétel az eszkimónál volt, mivel ott nem lézetett ilyen, de ök nem is jutottak semmire.
2012. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tündérke86 válasza:

A mai ember szervezete/ gyomra képtelen arra hogy ezt a paleolit szart kövesse. Amit évek alatt a szervezetbe vittetek egészségtelen anyagot azt az egyik pillanatról a másikra megvonjátok a szervezettől.

Ez ez teljesen egészségtelen dolog. A paleolit étrend akkor nem teszi tönkre a szervezetet ha az ember egész élete során ezt követi.

Gyerekkortól kezdve.

Úgy nincs elrontva a szervezet a sok vegyi szarral amit ma megeszünk. Meg azért gondoljatok bele miket ettek régen meg ma ja és abba is hogy azért ők abból amit megettek nem dolgoztak napi 8-12 órát.

2012. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!