Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem jön helyre a bőröm?

Miért nem jön helyre a bőröm?

Figyelt kérdés
Pattanásaim vannak, bár sokkal-sokkal kevesebb, mint anno. Krémezés után zsíros réteg marad rajta, egyébként száraz, hámlik, és elég érzékeny is. Úgy 7-8 hónapja tértem át a paleolit táplálkozásra, és nagyon jók a tapasztalataim a legtöbb téren. Mikor először kezdtem ezt a diétát (még tavasszal), akkor gyönyörűen helyrejött a bőröm, az ég világon semmi baj nem volt vele évek óta először. Aztán a laktózintoleranciám kivizsgálása miatt egész nyáron durván terhelnem kellett magam tejtermékekkel, és megint elég csúnya lett a bőröm. Ez augusztus végéig volt. Anyagi okok miatt nem tudok teljesen szigorú diétát tartani (egyébként az adagjaim picik), de tejterméket, búzát, krumplit, rizst nem fogyasztok. Miért nem jöhet helyre a bőröm szerintetek? Van valami ilyen tapasztalatotok?

2012. dec. 12. 19:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
szerintem olyan a bőröd, mint nekem, hogy zsíros-száraz, szóval zsíros de vízhiányos, esetleg seborrheás. Menj el bőrgyógyászhoz, én kaptam egy meromycin nevű cuccot, kb 1500 forint, egy hónapig használom 's utána félévig-évig jó. Ha megint romlik, akkor megint használom egy hónapig, de már egy éve nem is kellett.
2012. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
ja meg a naturlandnak van egy kréme (refrigerans) ami gyulladáscsökkentő, alőször azt próbáld ki arckrémként használni.
2012. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Julie S ***** válasza:

Vitaminhiány?

Alszol-e eleget?

Illetve van-e valami, amit most eszel, de amikor helyrejött a bőröd, akkor nem ettél?

2012. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
minek ettél tejterméket ha allergiás vagy rá? na mindegy. próbáld ki h a kezed megmosod natúrszappannal, aztán lemosod vízzel és csak tiszta vízzel moss arcot, mondjuk úgy 5-6x legalább öblítsd le, egy kicsit beissza a víz és puhul. utána kend be tiszta, finomítatlan shea vajjal (nem kell sok csak egy kicsi).
2012. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mint említettem, a kivizsgálás miatt terhelnem kellett magam. Részletesebben: fél éves tejtermékmegvonás után negatív értéket fújtam, ezért a biztos eredmény érdekében az orvosok kikötötték, hogy negyed évig folyamatosan tömnöm kell magam ilyesmivel. A bőrgyógyászati készítményekben nemigen hiszek, soha nem használtak. Mindenesetre nagyon köszönök minden választ!
2012. dec. 13. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Pont ezért mondtam h a kezed mosd meg természetes szappannal, ez azért kell h tiszta legyen :D aztán az arcod már csak sima vízzel :)
2012. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nem tudsz teljesen szigorú diétát tartani?


Bocsi az off-ért, de én is küszködöm a pattanásokkal, meg úgy általában a bőrömmel. Kb. 10 napja tértem át a paleora, s ettől az étrendtől várom, hogy helyre rakja a bőröm. Megjegyzem, nem vagyok tini, 20 vagyok, már igazán nem kellene pattanásosodnom. Én 100%-ig mindent betartok, szóval csak magvakat, friss gyümölcsöt és zöldséget eszem, néha azért lecsúszik 1-2 db aszalt gyümölcs is, továbbá halat, tojást és gombát. Amit eddig tapasztaltam az az, hogy nem fejlődött ki a bőrömön egyetlen egy új pattanás sem (talán 1 mégis, ha jól meggondolom, de az semmi), viszont a szemem alatti sötét karikák továbbra is ott virítanak ahol eddig is, s az orromról azok a csúnya fekete mitesszerek sem akarnak elmúlni. Pedig a paleo azt igéri, hogy ezekre a bajokra is gyógyír.


Szóval remélem, ha türelmes és kitartó leszek, mindezek a csúfságok el fognak tűnni a bőrömről. Mást sajnos te sem tehetsz. Remélem, sikerrel jársz!

2012. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Julie S ***** válasza:

#7, azért rögtön ne várj csodát! :) Kell egy kis idő ehhez. Olyanokra is figyelj oda, hogy mivel mosod meg kened a bőröd. Illetve a kellő mennyiségű alvás is egy fontos tényező.

Vitaminokkal pedig rá lehet segíteni: D és E-vitamin (utóbbiból lehetőleg olyannal, amiben nem csak alfa-tokoferol van)

2012. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
7esnek én is azt mondom, hogy 10 nap alatt lóf*sz nem történik, nem hogy változás. 1-2 hónap mulva majd mondhatja a tutit, nekem is annyi volt legalább.
2012. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat. A nem szigorú alatt azt értem, hogy a paleo által javasolt olajokat nem tudom használni, ill fogyasztok zabot. Nagyon ritkán van egyéb normál étrendű "bűnözés", de az csak akkor, ha vendégségben vagyok. Szerintem se pánikolj, tényleg kevés ideje csinálod még.:) Bennem csak az első próbálkozás utáni relatíve gyors siker ébresztett kétségeket ez alkalommal. Bár most próbálok kevesebb sót fogyasztani, talán van egy mini javulás, de az is lehet, hogy a pakolások miatt...
2012. dec. 18. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!