Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Sokszor nem sikerül betartanom...

Sokszor nem sikerül betartanom a kalória keretemet. Ez nagy gond? Segítség.

Figyelt kérdés

Paleo szerű diétába kezdtem,kb 2 hete.Mellette kalóriát is számolok,de nagyon nem jön össze,az oldal megadta a 993 kcal keretet,ezt egyszer se léptem túl,de sokszor van olyan hogy 2 napig megeszek 250 kcal-t :S és a következő nap 700-800 kcal-t.utána megint jön egy 200-400 közötti. :(

Ez nagy baj? Nincs időm ilyenkor enni,és elrágok egy almát vagy ilyesmit,de ez kevés kalóriás.Mit tegyek ez ellen,hogy minden nap kb ugyanannyit meg bírjak enni? HELP.


2013. jan. 19. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

900 kcal igen kevés egy embernek.

A 700-800, illetve a 200-400 meg már bőven koplalás, egyszerűen olyan nincs hogy egy ember huzamosabb ideig 1000-1200 kcal alatt egyen! Kellene hogy az éhség miatt többet együnk. Miket eszel? A normális táplálkozás nem kíván kalória kontrollt, azt csak a szénhidrát-tej alapon élőknek kell követniük.

Bár Te felállíthatnál egy alsó 1000 kcal határt, aminél többet kell enned.

Ha 1-2 étkezésre csak almát van időd enni, csak van 1-1 üres félóra, óra az életedben amikor leülhetsz többet enni, zöldségeket, zsíros húsokat. Nem olyan sok az az 1000-1200 kcal, ha fogyasztasz táplálóbb ételeket akkor biztos hogy meglenne. És még így is kevés, a kalkulátorok veszélye pont az amibe Te belekerültél, nagyon kevés mennyiséget írnak elő.. persze, mert ahhoz állították be őket hogy magas szénhidrátbevitellel számoljanak.. Úgy persze hogy kevés kaja kell a fogyáshoz. De normális, egészséges étrenden a jóllakás a mérvadó!

2013. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindent eszek a fehér lisztes dolgokon kívül (péksütik,tészta,kenyér,stb),cukros dolgokon kívül,burgonyát,kukoricát sem eszek,sertéshúst sem,zsírban,olajban sült dolgokat sem eszek,Csak vizet iszok,buborékmenteset.ezeken a kivételeken kívül mindent megeszek.Nagyon hamar jól lakom,az almától is,felénél már érzem hogy nem fér több belém,sokszor leerőszakolom,de utána meg nem érzem jól magam tőle.Csak addig eszek ameddig érzem hogy már tele vagyok.Például tegnap 3 nagyobb párolt gombát készítettem magamnak,1 jól esett,még egy felet le erőltettem,és több már nem ment le a torkomon.:(
2013. jan. 19. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Értelek. Viszont ehhez nem értek.


Ma utánakérdezek szakértőtől, hogy van-e olyan, hogy egészséges ember ennyire kevés ételt igényeljen. A korodat, testsúlyodat leírnád, és hogy mióta laksz jól fél almával, egy almával, régen is így volt-e.

2013. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok,Lány 165 cm \ 87kg. Kb 1 hónapja lakom jól ilyen kevés kajával.De jól érzem magam,nem érzek éhségérzetet,jó a hangulatom is.Nincs semmi extra :) Sokat gyalogolok,tornázom,mégis jól vagyok.Csak furcsa a dolog egy kicsit. :)
2013. jan. 19. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Utána kérdezek, rendben?
2013. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Turmixokkal hogy állsz? Ha azokból tudsz inni anélkül hogy fél deci után eltelnél,botmixerrel dolgozz össze zöldségeket,gyümölcsöket,azokból jön energia. Vagy ha el is telsz,készíts belőle egy jó nagy adagot mondjuk fél litert és kortyolgasd egész nap amikor van időd,így tuti meglesz a kalóriamennyiség.
2013. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

rendben.köszi.

Ez a turmixos dolog meg elég bizarr.:) akkor a fogaim csak dísznek volnának,amúgy meg,nem valami étvágygerjesztő.....:(

2013. jan. 19. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg beiktathatnál olajos magvakat is, biztos van olyan, amit szeretsz. Ezekből már kevés is sok kalóriás.
2013. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ne vicceljetek, én is tolok ilyeneket. finom az!
2013. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
sztem most még nem gáz, hiszen 87 kiló vagy, van rajtad egy csomócsomó zsír amit energiaként felhasználhatsz
2013. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!